Daugėja emigrantų, neprižiūrinčių savo vaikų

Beveik trigubai išaugo pranešimų skaičius dėl netinkamos mažamečių vaikų priežiūros. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba praneša, kad pernai dvigubai padaugėjo lietuvių emigrantų šeimų, netinkamai prižiūrėjusių vaikus.
Informaciją apie neprižiūrimus vaikus tarnyba gavo iš 24 pasaulio šalių.
Mažeikiuose toks atvejis pasitaikė tik kartą.

Daugiausia skundų – iš Didžiosios Britanijos ir Ispanijos

Pernai iš užsienio vaikų teisių apsaugos institucijų gauti 106 pranešimai dėl 148 užsienyje esančių lietuvių vaikų, kurie pateko į šių institucijų akiratį dėl netinkamos priežiūros. 2010 m. pranešimų buvo 58.
Tokius pranešimus gavo Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba. Daugiausiai pranešimų (41) gauta dėl 10–14 metų emigrantų vaikų, esančių Jungtinėje Karalystėje bei Ispanijoje. Beveik trigubai išaugo pranešimų skaičius dėl mažamečių vaikų.
Informaciją apie neprižiūrimus vaikus tarnyba gavo iš 24 pasaulio šalių.

Nežino užsienio šalių taisyklių

Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba praneša, kad daugiausia būta atvejų, kai tėvai netinkamai prižiūrėjo vaikus, todėl užsienio valstybių institucijos ėmėsi vaikų teisių apsaugos priemonių.
Jos, siekdamos priimti sprendimą dėl tolesnės tokių vaikų globos, kreipėsi į Lietuvą su prašymais pateikti informaciją apie šeimos gyvenimo Lietuvoje laikotarpį ir (arba) artimuosius giminaičius, galinčius pasirūpinti vaikais, jei jiems nebūtų galimybės toliau augti biologinėje šeimoje.
Pasak Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorės Odetos Tarvydienės, tokie skaičiai rodo, kad į kitas valstybes išvykusios lietuvių šeimos ne visada žino, jog daugelyje užsienio šalių iki tam tikro amžiaus vieno vaiko palikti negalima.
Taip pat, teigė ji, dažnai nežinoma, kad socialinės tarnybos kitose šalyse gali atimti vaikus ne tik dėl smurto prieš juos, bet ir dėl suaugusiųjų išgertuvių ar barnių, o juos susigrąžinti būna sunku ir ilgai trunka.

Liudvika LAPIENĖ. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Vaikus kartu išsiveža vis dažniau

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2010–2011 metais gyventojų Lietuvoje sumažėjo 84 tūkstančiais, iš kurių trečdalį sudarė vaikai.
Kad tėvai vis dažniau į svečią šalį kartu išsiveža vaikus, „Santarvei“ patvirtino ir Savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Liudvika Lapienė.
Tačiau skundų iš svečių šalių vaiko teisių apsaugos tarnybų mažeikiškiai specialistai gauna itin retai.
L. Lapienė prisiminė prieš kelerius metus kolegų iš Italijos signalą apie keturias neprižiūrimas mažeikiškės moters mergaites.
„Neprižiūrėjo vaikų, socialinės tarnybos pranešė Lietuvai, kad vaikai yra likę be globos, suradome tėvelį, kuris vaikus parsivežė ir pasirūpino,“ – pasakojo pašnekovė.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto