Daugėja mažeikiškių, besiskiepijančių nuo erkių poveikio

Erkės ištraukimas yra priskiriamas būtinosios pagalbos kategorijai. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Telšių visuomenės sveikatos centro Mažeikių skyriaus vedėjos Irenos Macijauskienės duomenimis, šiemet dar nėra užfiksuota erkinio encefalito atvejų, tačiau jau registruotas pirmasis Laimo ligos atvejis.


Pagalba – skiepai

„Centrą informacija pasiekia tik tada, kai jau yra patvirtinta diagnozė. Būna, kad žmogui įkanda erkė, tačiau ligos simptomai neišsivysto“, – paaiškino I. Macijauskienė. 
Gydytojos teigimu, užsikrėsti erkiniu encefalitu didžiausią tikimybę turi žmonės, daugiausiai laiko praleidžiantys gamtoje, todėl dalis darbdavių skiepija savo darbuotojus, apmokėdami už šią paslaugą.
Gyventojai, pageidaujantys pasiskiepyti nuo erkinio encefalito, turėtų kreiptis į gydymo įstaigą, kur jiems bus suteikta informacija apie skiepus.
„Yra atskiri reikalavimai, reikia pasižiūreti indikacijas, gali ar negali konkretus žmogus skiepytis“, – sakė gydytoja.


Vakcinos netrūksta

„Santarvės“ kalbinti gydymo įstaigų atstovai patikino, kad vakcinos nuo erkinio encefalito turi ir medikai yra pasiruošę aptarnauti pacientus. Skiepų kaina suaugusiam šiuo metu svyruoja nuo 81 iki 99 litų. 
Mažeikių pirminės sveikatos priežiūros centro skiepų kabineto slaugytoja  Ramutė Biržulienė informavo, kad šiemet jų įstaigoje nuo erkinio encefalito jau pasisikiepijo apie 100 pacientų, iš kurių 67 vaikai.
Vis daugiau mažeikiškių, norinčių pasiskiepyti nuo erkių, sulaukia ir kitos gydymo įstaigos.


Pirmiausia reikia saugotis

Medikai vykstant į gamtą rekomenduojama naudoti erkes atbaidančias priemones, pasirūpinti tinkama apranga: vilkėti uždarus drabužius ilgomis rankovėmis, kelnes sukišti į batus ar kojines. Jei vilkėsime šviesius vienspalvius drabužius, didesnė tikimybė, kad pastebėsime erkę ant jų, kol ši dar neįsisiurbė. Grįžus namo būtina apsižiūrėti, ar nėra kur prikibusi erkė, kruopščiai išsišukuoti plaukus, nusiprausti, persirengti kitais drabužiais.
Klaidinga manyti, kad erkę galime parsinešti tik iš miško, jos renkasi drėgnas vietoves ir prieblandą, todėl galime jų sutikti krūmokšniuose parke ar šiaip aukštesnėje žolėje.


Patarė kreiptis į medikus

Savivaldybės gydytoja Irena Vaicekavičienė informavo, kad erkės ištraukimas yra priskiriamas būtinosios pagalbos kategorijai. Todėl, jei jums įsisiurbė erkė ir abejojate, kad pavyks ją sėkmingai ištraukti, arba jei jau bandėte traukti ir nepavyko to padaryti, reikia kreiptis į medikus. 
Būtina stebėti savo savijautą. Pajutus negalavimus, taip pat būtina kreiptis į medikus.

Liuda BRAZAUSKIENĖ

One Reply to “Daugėja mažeikiškių, besiskiepijančių nuo erkių poveikio”

  1. haha parašė:

    farmacininku reklama :P

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto