Daugėja mokinių, gaunančių nemokamus pietus

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Kaip ir kasmet, nuo liepos pradžios yra priimami prašymai dėl paramos mokiniams skyrimo. Miesto gyventojai prašymus teikia Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriui, kaimiškųjų seniūnijų gyventojai – seniūnijoms.
Kasmet dėl tokios paramos kreipiasi apie pora tūkstančių rajone gyvenančių šeimų.

Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrius informavo, kad parama mokiniams priklauso nuo jų šeimų gaunamų pajamų. Mokiniai turi teisę į nemokamą maitinimą ir į paramą mokinio reikmenims įsigyti, jeigu vidutinės pajamos vienam iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienam gyvenančiam asmeniui per mėnesį yra mažesnės kaip 1,5 valstybės remiamų pajamų dydžio – 192 eurus.
Kai kuriais atvejais taikomos išimtys ir mokiniai turi teisę į nemokamus pietus bei paramą mokinio reikmenims įsigyti, kai vidutinės pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės kaip du valstybės remiamų pajamų dydžiai – 256 eurai. Tai daroma atsižvelgiant į šeimos gyvenimo sąlygas šiais atvejais: ligos, nelaimingo atsitikimo, netekus maitintojo, kai motina ar tėvas vieni augina vaiką (vaikus), kai šeima augina tris ir daugiau vaikų ar bent vienas šeimos narys yra neįgalus.
Mokiniams, kurių šeimos vidutinės pajamos vienam asmeniui yra mažesnės nei 1,5 valstybės remiamų pajamų dydžio, atskirais atvejais – ir du valstybės remiamų pajamų dydžiai, gali būti skiriamas nemokamas maitinimas vasaros atostogų metu mokyklų organizuojamose vasaros poilsio stovyklose.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto