Daugelis senjorų rugpjūtį gaus padidėjusias pensijas

Mažeikių rajone yra per 9,2 tūkst. senjorų, gaunančių senatvės pensiją. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Jau šį mėnesį dalis mažeikiškių sulauks didesnės senatvės pensijos, o taip pat – ir nuo metų pradžios priskaičiuotas pensijos nepriemokas.
Pensijų didėjimas nevienodas – tai priklauso nuo sukaupto darbo stažo. Vieniems pensijos padidės gerokai, kitiems – vos keliais eurais, penktadaliui senjorų jos liks nepakitusios.

Išplatintame „Sodros“ pranešime sakoma, kad pensijos didės senjorams, kurie jau turi sukaupę daugiau nei 30 metų darbo stažo. Padidėjusią pensiją šalyje turėtų gauti apie 150 tūkst. gyventojų.
„Sodros“ Mažeikių skyriaus vedėja Laima Nagienė „Santarvei“ sakė, kad vis dėlto ne visi pensininkai galės džiaugtis didesnėmis pajamomis. Atliktais skaičiavimais, apie 20 proc. senjorų senatvės pensijos nesikeis.
„Gyventojai, gavę pensiją šį mėnesį, turėtų atkreipti dėmesį, ar pasikeitė jų gaunamas pensijos dydis. Ji turi likti tokia pati arba padidėti, tačiau jokiais būdais – ne mažėti. Jei vis dėlto nutiktų taip, kad kažkas gaus mažesnę pensiją, jis turi kreiptis į mūsų specialistus. Sistemoje gali tiesiog pasitaikyti klaidų, kurios bus ištaisytos“, – paaiškino L. Nagienė.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto