Daugiabučio atnaujinimas – pavojus gyvybei?

Autorės nuotrauka

Žemaitijos gatvės 15-ojo namo gyventojai sunerimę ne tik dėl modernizuojamo daugiabučio ateities, bet ir dėl savo saugumo.
Beveik prieš dvi savaites namą atnaujinanti statybų bendrovė „Gora“, neužbaigusi fasado šiltinimo, balkonų įstiklinimo bei kitų darbų, demontavo pastolius ir nutraukė statybos darbus. Nuėmus pastolius, daugelis šio šimto butų gyvenamojo namo balkonų liko be atitvėrimų.
Klaipėdoje įsikūrusi bendrovė nesiėmė papildomų priemonių ir nepasirūpino mažeikiškių saugumu, todėl jai gresia baudos.

Plačiau apie tai skaitykite antradienio „Santarvėje“.

23 Atsakymai į “Daugiabučio atnaujinimas – pavojus gyvybei?”

 1. Xxx parašė:

  Siame name daugiau nei puse darbu atlikta, balkonai savo eiga montuojami. Sis namas bus vienas graziausiu zemaitijoje, tik deja po keleta metu supeles pensininku , specialistu ,socialiai remtinu gyventoju butai .

 2. patarimas namo gyventojams parašė:

  Kvieskit laidą „24 valandos“,manau reikalai pajudės.Viešumas – geras „ginklas“.

 3. Nejaugi, parašė:

  jums nesinori pailseti Kanaruose, kad pamirsti moraline zala? Viskas tik i gera.

 4. Vardas (privalomas) parašė:

  nieko cia naujo,juk debilu saly gyvenam

 5. Gyventoja parašė:

  Kur kreiptis? Niekas nepadeda tavo pastoge sako, kad viskas gerai nesikiskit. Darbininkai girti, apskusti nekarta, kai atvaziuoja patikrinti darbo sauga juos visus issiuncia namo. Visi penkto auksto gyventojai aplieti ir dengiant nuostolius verciami pirkti tapetus po 9 lt. Uz renovacija atsakinga Klaipedos imonne, kuri net nesiruosia atvykti i namo susirinkimus, nors ir yra kvieciama. Gretai bus metai kaip namas renovuojamas, o darbu ne puse nepadaryta. Nuolat dulkes, saules nematyti, nes langai metus nevalyti, ruko po langais, tingedami nulipti i bio toleta nesidrovi gyventoju balkone balas palakineti….

 6. :) parašė:

  maladiec man patink , nu pindiec nu isvis jokia valdzia nebegali tiket , suskiu gauja !

 7. renovuotas parašė:

  Užuojauta šio namo gyventojams. Tuoj pat kreipkitės kur tik galite ir negalite, neduokit nei minutės poilsio savivaldybės klerkams, nes jiems jūsų problemos visiškai nerūpi, spaukit, raųykit į ministerijas, į spaudą, į televiziją.
  P.S. Jau antra vasara, kaip jaučiamas dar vienas niekur neaprašytas renovacijos pliusas – karštą vasaros dieną, užtraukus žaliuzes ar užuiolaidas, per sienas visai nebeįkaista kambariai, iki renovacijos buvo karšta, dabar – vėsu….Pasaka!

 8. Jurgitai parašė:

  kaistas požiūris-meras renovacijos neatlieka, o deputato žmona vadavauja renovacijos procese dalyvaujančiai įmonei. Sėkmės pasakojant

 9. žinovui-ekspertui parašė:

  tikrai daug išmanote apie pelėsio atsiradimo priežastis. Dar pamiršote paminėti: gyvus organizmus puikiai naikina siera. Tik ar pats norėtumėte gyventi chemikalais apdorotame bute? Galima vėdinti kiek nori, bet tai nesulopys galimai nekokybiškai dengto stogo. Kas dėl paklausimų, matyt, kad nelabai bandėt klausti, todėl manote, kad jums bus atsakyta. Arba pats ir atsakynėjate į gyventojų klausimus. Kas dėl abejonių-įtaką daro koks rangovas atlieka darbus. Ir dar kiek laiko sugaištama vienam techniniam projektui parengti :)

 10. Jurgitai parašė:

  Žemaitijos gatvės 15 namas priklauso „Tavo pastogei“. Tad prie ko čia „Admituras“?

 11. Žinovas-ekspertas parašė:

  Sienos pelyja ten,kur po renovacijos gyventojai taupydami savo asmeninius pinigėlius daro kiaulystę sau ir kaimynam.Esant drėgnam,šaltam orui,prisuka arba visai uždaro radiatoriuis,ko pasekoje bute pradeda kauptis(verdant,kvėpuojant,džiaunant skalbinius) kondensatas ant sienų,lubų.Po tokių veiksmų,nevėdinant patalpų ir nepalaikant minimalios 15 -18 C temperatūros pradeda kauptis pelėsis.Jo atsikratyti nėra lengva,nes tai yra gyvas organizmas.Pagrindinis jo priešas yra aukšta 20-24C temperatūra ir nuolatos pravėdinamos,sausos patalpos.Pelėsio atsiradimo vietose reikalingas antibakterinis paviršiaus apdirbimas.Pastebėjimas:lengviausia visas bėdas suversti statybininkams tik ne sau.Oponentams irgi atsakymas,kad iki renovacijos to nebuvo.Sutikit sienos ir langai buvo su defektais ir net neatidarius langų viskas išsiventiliuodavo natūraliai,o ir radiatorių prisisukti nebuvo galimybių.Jokio kriminalo nebūtų jei gyventojai būtų bent kiek sąmoningi.Tik iš nežinojimo arba apsimetinėjimo gimsta legendos apie statybininkus-niekadėjus-brokdarius.Kas liečia kontrolę taigi patys gyvenate ir nesurandate penkių min.paklausti specialistų kas ir kaip.Pakilo abejonė ir trimituok,fiksuok,rašyk atitinkamom instancijom.

 12. jurgita parašė:

  Kalciausi tie kas organizuoja konkursus , tai savivaldybe , admituras , jie zino , ka pasamdo , o kokie pinigai isknisami , tikrai zinau apie Zemaitijos gatves nama , kas ten dejosi , kiek voge , kiek temokejo zmonems , ypac tokiems jaunesniems , nes ten dirbo mano sunus , ji apiformino , kad dirbs uz 400 litu , o kitus mokes is kisenes , na ka darys vaikai , juk dziaugiasi , kad ir toki darba gavo juk pasalpas irgi atiminejo siaip neisitikine ar turi tas zmogus , ka valgyti ar ne, nes nerado namuose, tai gali nustatyti kaip teistam ateiti dienos viduryje ar savaites viduryje uzsiregistruoiti ir matys ar dar , ka dirba.Jau is tos pasalpos net valgyti neuztenka , dar galvoja , kad pasistatys kokius namus, jei nutvere , kas dar verciasi kuo tai ir bauskite bet nepradekite nuo bet ko , kad tik butu sumedziotas bet kas , o mes jau sutaupeme pinigus , nieko nesutaupete , gal net patys zinote tokiu ir neatimate pasalpu,na o del to ir rasau , kad turi dirbti , kas ka siulo , jei nesutiksi negausi net tu 400 lt , o juodi pinigai irgi nebuvo ismoketi visi , gal pasvaide po 100=90 litu, bet mate , kad jau veltui reikes tempti , maisyti vapnas , tai atsisake to darbo , nes vistiek dar kibo prie visko ,bijojo , kad nesugalvotu uz ka nors taip patys neatleistu, o i namo kokybe buvo is vis neziurima , net pasvirusiam blokui , niekam ne motais istiesino su siltinimo medziaga ir apipute ,namas, paliko pusiau apdeta siltinimo medziaga ar lijo niekas neziurejo.Juk uz namo renovacija yra atssakingi zmones , kur jie ziuri , jei kas padarytu revizija , kiek ten bus sunaudota medziagu , gal , kaip valdovu rumams , o namo renovacija nebaigta, tas pats yra ir kituose namuose , nes cia gal niekas neatkreips demesiuo , pati nueisiu pas mera ir deputata dar daugiau papasakosiu

 13. Vardas (privalomas) parašė:

  Jeigu darbus dirbtu geri sios srities specialistai ,butu viskas kitaip. Dirba dauguma skubiai surinkti is darbo birzos ,net nedirbe tokio darbo…

 14. nenustebusiam parašė:

  kodėl kaltinat gyventojus? Ar gyventojai patys organizuojasi konkursus? Gal gyventojai yra nuosekliai supžindinami su renovacijos eiga, naudojamomis medžiagomis? Gal gali įtakoti atliekamų darbų ir medžiagų kokybę, ar jų atitikimą techniniam projektui? Geriau sakykyt, kad sukiša tai, kas naudinga rangovui, kontrolės-nulis, o kaltinami gyventojai. O tas jūsų vadinamas rojus-išpelyjusiso sienos už kosminę kainą. Nežinau, ar geras šeimininkas šiltintų pamatus ar sienas lyjant, sningant…Bet, juk dėl visko kalti patys gyventojai, tik jokių būdu ne savivaldybės statybos ir remonto skyrius su p. Arūnu priešaky.

 15. In parašė:

  „SANTARVĖS“vidury atsiranda didžiulė reklama,kaip man tos reklamos užknisa.

 16. nenustebęs parašė:

  Nemaža kaltė krenta ir gyventojų neapsakomam godumui,nes norėdami,kad tik pigiau padarytų renovaciją patys sau pasidarė blogiau“ Gora“. berods konkursą laimėjo prieš du metus,o per tą laiką paaugo medžiagų kainos ir pačių darbų atlikimo įkainiai ir štai finalas – nešė mieles.Kas laukia toliau,ogi teismų maratonas kokius du metus,po to skelbiamas naujas konkursas ir kas,ir kaip bus toliau, labai miglota.Šis namas dar buvo pakliuvęs į gerąjį renovacijos periodą,kai butui reikėjo prisidėti tik 15 procentų lėšų.PVZ buto renovacija bendrai kainavo sakykime 20 000 tūkst Lt tai gyventojų prisidėjimas tik 3000 Lt Likusius 17 000 tūkst.dengia valstybė.Tokio rojaus jau nebebus.Antrajame daugiabučių renovacijos periode gyventojai privalės susimokėti 60 proc nuo darbų ir medžiagų įkainavimo.

 17. to rrrr parašė:

  Tai balkonus tikriausiai zmones nuo vaiku irgi turetu karsta vasaros dienu uzsikalti, kad vaikai netycia neatidarytu.

 18. rrr parašė:

  saugumo… tai neikit i balkonus ir nenukrisit. kaip amerikonai blyn

 19. lina parašė:

  Man mikro rajone grazus tik vienas atnaujintas daugiabutis -žemaitijos g.kur santarve redakcija,o tas baltas,kazkoks is ploksciu nesiziuri isvis…gal galite kas atsakyti-o jeigu siuo atveju koks gyventojas užsimirses nubarskes apacion,kas atsakys?

 20. Erikui parašė:

  Nebūk naivus.Kas tau eis arti tokiais vergiškais įkainiais? Tik mėlynsnpiai iki pirmos algos.Jau pareina ragai visoms kontoroms,kurios nesiskaito su tais,kas jiems pinigus uždirba.

 21. Erikas parašė:

  Kiek praeidavau šitą namą, tai statybininkai nebūdavo pačios blaiviausios būsenos, matyti, kaip ten alutis liejosi per kraštus. Jei kas dar tik renovuositės – atkreipkite dėmėsį į darbininkus ir rašykit skundus, nes ir liksit be balkonų, kaip nuotraukoje.

 22. oho parašė:

  Vedaru vedarai-pinygus plauna ir tiek.

 23. Bananrespublic parašė:

  Reikia nudirti kailį ne tik švogerinei „gorai“,bet ir tiems,kas ją protegavo ir padėjo „laimėti“ konkursą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto