Daugiabučio gyventojai susibūrė į saugios kaimynystės grupę

Nuo 2009 metų jau įsteigta keturiolika saugios kaimynystės grupių daugiabučiuose. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Prieš trejus metus pradėta įgyvendinti prevencinė priemonė „Saugi kaimynystė“ plinta: šią savaitę viename iš miesto daugiabučių įkurta nauja saugios kaimynystės grupė.

Įsikūrė grupė

Trečiadienį Ventos gatvės septintajame name įvyko gyventojų susirinkimas, kuriame dalyvavo ir rajono Policijos komisariato prevencinio poskyrio atstovai. Gyventojams buvo išdalinti lankstinukai „Saugi kaimynystė“, kalbėta apie šios prevencinės priemonės būtinybę. Kaimynai vieni kitus pažįsta, noriai bendrauja, tad saugoti vienas kito turtą ir ramybę – jų bendras noras ir tikslas.
Gyventojų susirinkime vieningai nutarta įsteigti šiame name saugios kaimynystės grupę, jos pirmininku išrinktas Stanislovas Kubilius, pavaduotoju – Romualdas Vaineikis.
Namo gyventojams įteikta informacinė iškaba „Čia veikia saugi kaimynystė“, kuri bus pakabinta ant namo ir galimiems nusikaltėliams signalizuos, kad daugiabutyje gyvena neabejingi kaimynai, aktyvūs ir iniciatyvūs žmonės, nepakantūs nusikaltėliams.

Stiprina sąveiką

Nuo šio projekto pradžios, 2009 metų, jau įsteigta keturiolika saugios kaimynystės grupių daugiabučiuose (dvi iš jų – Viekšniuose), aštuoniose seniūnijose sukurtos prevencinės darbo grupės.
„Viskas vyksta gyventojų iniciatyva, jokių dokumentų pildyti nereikia. Apylinkės įgaliotinis ir gyventojų išrinktas grupės pirmininkas surenka namo gyventojų ir jų turimų transporto priemonių duomenis, telefonų numerius ir kaimynai jais apsikeičia. Viskas daroma tam, kad pastebėję daromą nusikaltimą, kaimynai galėtų informuoti ne tik policiją, bet ir vienas kitą“, – sakė prevencinio poskyrio viršininkas Arūnas Bubliauskas.
Anot jo, tokiais projektais skatinamas kaimynų bendradarbiavimas, stiprinamas gyventojų ir pareigūnų ryšys. Mažeikiškiai, norintys kurti saugios kaimynystės grupes, raginami kreiptis į jų apylinkes aptarnaujančius pareigūnus arba į prevencijos poskyrį.

One Reply to “Daugiabučio gyventojai susibūrė į saugios kaimynystės grupę”

  1. AS UZ SAUGIOS KAIMINYSTES GRUPE parašė:

    …GI NAMIE YRA PENSININKU, MAMYCIU , AUGINANCIU VAIKELIUS- DAUG MATO IR ZINO, NES DAZNIAUSIA BUNA NAMIE, KAIMYNAS , PAMATES NEMATYTA VEIDA, LAIPTINEJE, PASILABINS IR PAKLAUS, KUO GALETU PADETI, KOKIU TIKSLU LANKOMASI.—-TAI YRA TIKRA JEGA, KURIOS BIJOS VAGYS IR PLESIKAI–MANAU AS.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto