Daugiabučio renovacijos techninio darbo projektą galės vertinti ir gyventojai

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nuo šiol senų daugiabučių gyventojai, nutarę renovuoti savo būstą, gali patys aktyviai dalyvauti rengiant ne tik namo modernizavimo investicijų planą, bet ir techninį darbo projektą – spręsti, ar jiems priimtinos projektuotojų siūlomos priemonės namui šiltinti, jo išvaizdai gražinti ir pan.

Būtina aptarti su savininkais

Tokią galimybę gyventojams suteikia pirmadienį aplinkos ministro Kęstučio Trečioko patikslintas statinio projektavimui skirtas statybos techninis reglamentas (STR).
Vienas svarbiausių šio STR pakeitimų – nuostata, kad daugiabučio atnaujinimo techninis darbo projektas negali būti tvirtinamas, prieš tai jo viešai neaptarus su butų ir kitų namo patalpų savininkais. Privalu atsižvelgti į jų pastabas bei pasiūlymus ir, jeigu reikia, po aptarimo projektą patikslinti ir tik tada tvirtinti nustatyta tvarka.

Pozicija turi būti pagrįsta

„Toks techninio darbo projekto „filtras“ pirmiausia naudingas būsto savininkams. Jeigu jiems netinka kokie nors projektuotojų sprendiniai, gali su jais nesutikti ar siūlyti kitokius, žinoma, pagrįsdami savo poziciją“, – sako ministras.
Pakeitus STR „Statinio projektavimas“, atitinkamai patikslintas ir Daugiabučio namo atnaujinimo (modernizavimo) investicijų plano rengimo tvarkos aprašas. Jis numato, kad investicijų planas yra sudėtinė pastato atnaujinimo projekto dalis. Todėl šiam planui taikomos Statybos įstatymo nuostatos, numatančios projektų rengimo reikalavimus, jų rengėjų pareigas ir atsakomybę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto