Daugiabučių atnaujinimas stringa dėl skolų

Neringos ŠVELNIENĖS nuotr.

Mažeikiškiai, gyvenantys Sodų g. 11-ajame ir 13-ajame daugiabučiuose namuose, jau kelis kartus iš eilės sudėjo parašus – sutiko, kad jų gyvenamieji namai būtų renovuoti. Namą atnaujinti pasiryžusiems butų savininkams koją pakiša… kaimynai skolininkai. Tiesa, jų įsiskolinimas už komunalines paslaugas leistiną normą viršija tik 2–3 procentais.
Šiuos namus administruojančios bendrovės vadovai kreipėsi į savivaldybę, kad ji padėtų gyventojams rasti būdų, kaip sumažinti skolas, tuomet du daugiaaukščiai namai būtų iš pagrindų atnaujinti. Teigiama, kad priešingu atveju iki nelaimės – tik vienas žingsnis. Esant prastai pastatų būklei, bet kada gali pradėti trūkinėti sienos ar kristi balkonai.
Įsikišus žiniasklaidai, Savivaldybės administracijos ir komunalines paslaugas teikiančių įmonių vadovai pažadėjo imtis priemonių, kad pajudėtų skolų išieškojimas iš Sodų g. 11-ajame ir 13-ajame namuose gyvenančių žmonių.

Minėtus Sodų gatvės namus administruojančios įmonės UAB „Tavo pastogė“ direktorė Vaida Gureckytė „Santarvei“ sakė, kad net ir dabar, kai gyventojams tenka sumokėti 70 proc. nuo viso atnaujinimo projekto sumos, noras atnaujinti būstą nemažėja. Yra norinčiųjų taupyti šilumos energiją ir gyventi gražiau. Tuo labiau kad renovacija paliečia daug ką: fasadą, šilumos ir inžinerines sistemas. Be to, atnaujinimas lemia ir energetinį efektyvumą. Visi renovuoti daugiabučiai namai pasiekia apie 60 proc. šilumos sutaupymą.
Pasak V. Gureckytės, apmaudžiausia yra tuomet, kai dauguma daugiabučio namo gyventojų sutinka renovuoti pastatą, tačiau tam negalima gauti kredito. Dažniausiai tokia situacija susidaro dėl namo gyventojų įsiskolinimų už komunalines paslaugas.
Taip nutiko mažiausiai su dviem „Tavo pastogės“ administruojamais daugiabučiais namais – Sodų g. 11 ir 13. Pasak V. Gureckytės, dėl itin prastos pastatų bei šilumos ir inžinerinių sistemų būklės šiems namams pagalba yra labai reikalinga. Todėl vis bandoma teikti paraiškas ir gauti finansavimą renovacijai, nes dauguma būstų savininkų yra pasirašę sutikimus.
Visą straipsnį skaitykite laikraštyje.

7 Atsakymai į “Daugiabučių atnaujinimas stringa dėl skolų”

 1. Lina parašė:

  Reikia rašyt į delfi

 2. Lina parašė:

  Parašai su pavardėm turi būti viešai pakabinti laiptinėse, kiek su kaimynais pakalbi niekas nesirašė niekur, o namas renovuojamas. Absurdas. Aferistų aferistai. Pradės žmonės duot į teismus tiek savivaldybę, tiek administratoriu namo tavo pastogė iš vis aferiūgos. Čia per drlfi reikia viešint. Reikia į delfį siųst visą informacija. Atsirado renovatoriai.

 3. Hi hi parašė:

  Taip savivaldybė ir administratorius bando išvengti prieš savininkus atsakomybės, jei bandytu teikti kolektyvinį ieškinį, nukentėje susivienija savininkai. Kiek metų administratoriaus ir savivaldybės prižiūrimas namas, kai žmonės buvo verčiami mokėti ir paversti skolininkais, teismų pagalba, kai niekas jų teisių ir skundų nepaisė… Tad tik vienikitės ir kolektyvinius ieškinius savivaldybei ir administratoriams 😁

 4. Hi hi parašė:

  😁Kas deda parašus, vargšai ar moka skaičiuoti ir ar skaičiuoja, kiek iklampinami į skolas?
  O gal tai dauguma savivaldybės būstai, tiek kad pažeidžiant įstatymą ir užtenka Mažeikių savivaldybės Podelienės parašo, kad visus finansiškai smaugtu likusį gyvenimą?
  Ar kas tikrina tuos parašus ir traukia atsakomybėn, baudžiamon atsakomybėn už kitiems padarytas ir daromas žalas, tiems 49 procentams beteisiams savininkams?
  Pažiūrėti vertėtu kiek ten psichiškai sveikų like, be priklausomybių tuose namuose ir kaip tie parašai renkami, kad avarinius imasi renovuoti …😁

 5. Saulė parašė:

  Aš savo namą renovuoju iš savo pinigų, man savivaldybė nieko neduoda, neįsivaizduoju, kodėl turėtų čia kažkieno skolas dengti! Įpratę inkilų gyventojai viską gatavą gauti… Fui…

 6. Fuj parašė:

  Patys šlykščiausi daugiabučiai Mažeikiuose. Sakyčiau griauti, o ne renovuoti. Jei savivaldybė labai norėtų greičiau atnaujinti šiuos namus, tai padengtų skolas iš biudžeto ir po to galėtų išieškoti iš gyventojų. Bet kadangi iniciatyvos nerodo, taip ir stovi, griūna. Pasižiūrėkit į balkonus to dvylikaaukščio, ar lauksim kol dar daugiau žmonių persisvers ir užsimuš?

 7. Mazeikiams ragas parašė:

  O tai savivaldybe jeigu taip nori padeti, kad namas nenugriutu, tegu is savo biudzeto uzmeta! O ir taip ta renovacija tai aferu afera per visa Lietuva. Zmones apgaudynejami ant kainu, ant medziagu ir dar ant ju uzmetama visa atsakomybe. Plovimai veikia gera sistema.
  Garantija 5 metai??? Jus ka juokaujat?? Paskola su pastoviom palukanom tik keli metai, o paskui reiskia galima ir sukelti palukanas?? Siulomi tokie renovacijos variantai, kad tik daugiau kazkam kazkas liktu atkatu. Kodel nera tikrinama daugumos namu konstrukcine dalis?? O tik aprengiami ir viso gero

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto