Daugiabučių atnaujinimas – su apgaulės prieskoniu?

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Prasidėjus daugiabučių atnaujinimui pagal programą „Jesica“, buvo pažadėta, kad norintieji galės sumokėti visą sumą iš karto. Vėliau paaiškėjo, kad to padaryti neįmanoma, bent kol vyksta  rangos darbai. Be to, už tą laikotarpį dar teks susimokėti trijų procentų metines palūkanas.
Mažeikiškiai tokiu daugiabučių atnaujinimo posūkiu pasipiktino ir jaučiasi apgauti.
Už namų renovaciją atsakingos įmonės ir institucijos skirtingai aiškina atsiskaitymo galimybes. O tai dar labiau painioja ir klaidina žmones.

Darbams paimama paskola

Mažeikiuose pagreitį įgauna daugiabučių atnaujinimas pagal programą „Jesica“, kai gyventojai prisideda šešiasdešimt procentų visos renovacijos sumos, o likusią dalį kompensuoja valstybė.  Aplinkos ministerija, išnagrinėjusi rajono Savivaldybės pateiktą daugiabučių namų, kurių gyventojai pareiškė norą atnaujinti būstus, sąrašą, nutarė, jog pirmuoju etapu bus atnaujinta 16 namų, o antruoju –  82 sąraše nurodyti daugiabučiai.
Namams atnaujinti yra paimama paskola, kurią padengs gyventojai, mokėdami dalimi sutaupytos šilumos. Lėšas daugiabučiams modernizuoti skolinasi Savivaldybės paskirtas programos administratorius, tad gyventojai esą neturės jokių finansinių įsipareigojimų bankams.
Vos tik startavus „Jesica“ programai, pristatant jos sąlygas, tiek daugiabučių namų administratoriai, tiek Aplinkos ministerijos atstovai gyventojams aiškino, kad tiems mažeikiškiams, kurie susimokės savo dalį iš karto, nereikės mokėti trijų procentų metinių palūkanų ir paskolos administravimo mokesčio. O tiems, kurie naudosis paskola, jos mokėjimas yra išdėstomas dvidešimčiai metų.

Gyventoja jaučiasi apgauta

Gyventojams, norintiems ir galintiems iš karto susimokėti už daugiabučių atnaujinimo darbus pagal šią programą, teko nusivilti – pasirodo, to padaryti nėra galimybių.
Viena moteris, norinti iš karto susimokėti už daugiabučio atnaujinimą, „Santarvei“ teigė nesutinkanti mokėti palūkanų. Ji prisipažino namo atnaujinimui pritarusi tik su sąlyga, kad nereikės mokėti nei palūkanų, nei administravimo mokesčio. Moteris teigė esanti apgauta, nes per susirinkimus prie namo ne kartą klausė, ar galės atsiskaityti už renovaciją iš karto ir vis sulaukdavo teigiamo atsakymo.
„Tačiau kai gavau investicinio projekto paskaičiavimus, kiek man gali kainuoti daugiabučio atnaujinimas, buvo nurodyta ne tik suma už renovaciją, bet ir palūkanos. Namo atstovė, prižiūrinti darbus, paaiškino, kad jeigu aš atsiskaitysiu iš karto už darbus, palūkanos bus mažesnės – tik už tą laikotarpį, kol vyks rangos darbai. Kodėl aš turėčiau mokėti palūkanas, jeigu bet kada galiu atsiskaityti, man nereikia tų paskolų“, – pasipiktinimo neslėpė mažeikiškė.

„Santarvė“ pabandė išsiaiškinti apie galimybes atsiskaityti iš karto. Apie tai šeštadienio laikraštyje.

11 Atsakymų į “Daugiabučių atnaujinimas – su apgaulės prieskoniu?”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  Kas blogiausia,kad reikalauja susimoketi is anksto,kol dar darbai nepadaryti? Bendriju zmogenas vd.pirmininku ,be jokios kulturos ir issilavinimo namo gyventojams meluodamas daro spaudima tol kol gyventojai neapsikesdami melo ir priespaudos sutinka su renovacija ir sumoka didziulius pinigus is anksto. Paskui atliekami darbai tep lep su didz.brokais kurie paliekami taisyti patiems gyventojams savo lesomis ir. jegomis. Kodel gyventojai turi moketi is anksto pinigus,kol nemato nei stat,medziagu, ir kol neatlikti kokybiskai darbai? O kur gyventoju parasai uz atliktus darbusAr jus savo namuose taip darote,ponai valdziazmogiai?? Kas pagaliau isnarplios visa sia istorija su renovacijomis ir kas grazins pinigus gyventojams uz padaryta renovaciniu darbu broka? Viena renovacija baigta,brokai neistaisyti,jau brukama sekanti?! Ir vel didziuliai brokai! Liko isdauzytos ir skyletos sienos ,balkonu grindys duobetos..Stai kokia renovacija! Absurdas!

 2. Patikslinsiu parašė:

  Puse lito daugiau per visą šį šildymo sezoną, nepagalvokit, kad per mėnesį

 3. Faktai parašė:

  Neseniai virė diskusijos, ar tikrai MBŪ „gyventojai“ už šildymą moka daugiau, nei TP „gyventojai“. Atsakymas yra MŠT tinklapyje, ten yra ir bendri viso Mažeikių miesto mokėjimo už šildymą vidurkiai, ir atskirai – MBŪ ir TP vidurkiai. Rodikliai tokie – už 2014.10 mėn. MBŪ – 1,02 lt/m², TP – 0,87 lt/m². 2014.11 mėn. MBŪ – 2,85 lt/m², TP – 2,59 lt/m². 2014.12 mėn. MBŪ – 3,31 lt/m², TP – 3,40 lt/m². 2015.01 mėn. MBŪ – 3,31 lt/m², TP – 3,25 lt/m² . Galima apskaičiuoti mokėjimą per visą šia žiemą – MBŪ – 10,49 lt/m², TP – 10,01 lt/m², skirtumas – beveik puse lito už „kvadratą“ daugiau moka MBŪ aptarnaujamų namų gyventojai

 4. Vardas (privalomas) parašė:

  Tai kad prievartos jokios nera. susirenki parasus renovuojies, nesusirenki gyveni po senovei ir viskas, o ka jus cia lojat apie teismus ir kazka panasaus. neturit ka veikt eikit siena ravet.

 5. :) :) parašė:

  Šaunuoliai mūsų namo gyventojai,kad nepritarė namo renovacijai,iškart išsiaiškinome kad būsim apgauti ir patirsime vien tik nuostolius.Pačiame projekte buvo aiškiai parašyta:“…ekonominis naudingumas-minusas“.UAB“Admituro“darbuotojai labai gražiai kalba,o ko nekalbėti 20metų gaus pastovias pajamas už kredito administravimą o kur dar UAB“Mažeikių butų ūkiui“ per tą laiką nusimato darbelių…Žmonės patys kalti,kad neįsigilina,nesiaiškina o po to verkia.Reikia kurti namo bendrijas ir nebeleisti iš savęs tyčiotis ir apvaginėti.

 6. teisybe parašė:

  2015-01 vykusiame susirinkime dėl namo renovacijos UAB „Admituras“ vyr. vadybininkas Algimantas Juzumas į gyventojos užduotą klausimą dėl defektų garantijos pateikė informaciją, jog garantija yra 25 metai. Tiklalapyje mazeikiai.lt prašėme atsakyti, ar Mažeikiuose galioja Statybos įstatymas, pagal kurio 36 straipsnio 1 dalį: „1. Statinio garantinis terminas nustatomas statinio projektavimo, rangos ir statinio statybos techninės priežiūros sutartyse. Šis terminas, skaičiuojant nuo visų rangovo atliktų statybos darbų perdavimo statytojui (užsakovui) dienos, negali būti trumpesnis kaip 5 metai, paslėptų statinio elementų (konstrukcijų, vamzdynų ir kt.) – 10 metų, o jeigu buvo nustatyta šiuose elementuose tyčia paslėptų defektų, – 20 metų.“?
  Taip pat, minėtas specialistas pareiškė, jog esant 25 proc. namo būstų savininkų iniciatyvai galima parengti kitą KOKĮ TIK NORIME (didelėmis raidėmis, nes buvo pasakyta ne vieną kartą, beje, nenurodant termino) priemonių paketą. Prašėme atsakyti, ar tai reiškia, kad namo savininkai gali įdiegti VIEN TIK šilumos reguliavimo ir individualios apskaitos sistemą ir kaip ten iš tikrųjų yra pagal BETA ir metodiką. UAB „Admituras“ direktorius A. Barvydis prieš tai vykusio susirinkimo metu informavo, jog būtinai reikia pakeisti langus, apšiltinti sienas ir stogą.
  Ir dar. Susirinkimo pabaigoje namo būstų savininkams buvo pateikti balsuoti lapai ir liepta įrašyti, pritaria ar nepritaria. Paklausus, kodėl pateiktas variantas tik pagal pigiausią priemonių plano priemonių paketą Nr.1, buvo paaiškinta, kad vis tiek nesusidarys 55 proc. renovacijai pritariančių namo būstų savininkų. Pagal darbotvarkės 1 klausimą buvo numatyta galimybė pasirinkti priemonių variantą. Klausėme, ar išankstinio balsavimo metu savininkams taip pat buvo pateiktas tik vienas (pigiausias) variantas? O gal jie taip pat rašė nuomonę ant pateiktų lapų gerai nežinodami situacijos.
  Prašėme teisingą informaciją individualiai pateikti kiekvienam namo savininkui, nurodant priežastis. Taip pat, nes tie patys teiginiai galimai buvo pateikiami ir kitų namų gyventojų vykusių susirinkimų metu dėl namų renovacijos, kad paskelbtų tinklalapyje mazeikiai.lt, admituras.lt ir laikraštyje „Santarvė“.
  Į pateiktą informaciją tinklalapyje mazeikiai.lt UAB „Admituras“ direktorius Antanas Barvydis atsakė, kad pateiktas klausimas neatitinka realybės!!!!!

 7. zita parašė:

  duokit i teisma ir laimesit ,nu ce juokas pro asaras,plesrunu gauja ka dar nesugalvos.

 8. Jo parašė:

  PRIEVARTA IMTI PASKOLAS IR MOKETI PALUKANAS NEGALI PRIVERSTI,! REIKIA EITI TEISMU KELIU IR LAIMESIT1.. CIA TIK ADMINISTRATORIU APLAIDUMAS . PRIVALO SUTEIKTI MOKIEMS PILIECIAMS SUSIMOKETI IS KARTO, BE PALUKANU .ADMINISTRACIJA TURI PADARYTI LANSTESNIUS MOKEJIMO GRAFIKUS , SUSIDERINTI SU BANKAIS, O NE BANKAMS PATAIKAUTI, ….PATAIKAUTI TURITE ZMONEMS, KAD JIE SU JUMIS APSIIMA TARTIS IR DUOTI JUMS UZDIRBT…..SU SUKCIAIS ZMONES NENORES TURETI JOKIU7 REIKALU!..

 9. Vardas (privalomas) parašė:

  Kada pagaliau savivaldybėje sėdintys raudonsnukiai PYDERASTAI priversite savo švogerines otkatines kontoras užbaigti žemaitijos 15? ES lėšas išvogėt,nebeliko net darbininkams sumokėti. Supistos ištratos.

 10. lolas to Va parašė:

  Čia kaip praradus nekaltybę. Kas įvyko – sugrąžinti nebeįmanoma :)

 11. Va parašė:

  is 35 butu surinkta ~22parasai kad nebenori renovacijos bet pasirodo to neuztenka atsisakyt renovacijos, uzkraus prievole ant 20 metu nori nenori. dekosim pastogei

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto