Daugiabučių kiemai – posūnio vietoje

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Daugiabučių namų gyventojai pikti dėl netvarkomų kiemų, įvažiavimų į juos.
Nemažiau problemų patiria ir greitosios pagalbos automobiliai, kitų tarnybų transportas. Taksi paslaugas teikiantys vežėjai tikina, kad tai buvusi viena iš priežasčių kelti tarifus, nes didėja automobilių remonto išlaidos.
Savivaldybės vadovai pripažįsta: daugiabučių namų kiemų ir įvažiavimo tvarkymo problema egzistuoja, tačiau, kaip įprasta, pasiteisinama pinigų stygiumi, netobulais teisės aktais.

Kiemų programa įstrigusi

Savivaldybės administracijos Vietinio ūkio skyriaus vedėjas Alfonsas Žiulpa prisiminė, kad prieš gerą dešimtmetį buvo užsimota imtis tvarkyti daugiabučių kiemus ir įvažiavimus į juos. 2007 metais net buvo parengta kiemų sutvarkymo programa. Tuo užsiėmė Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta komisija. Joje dirbo abiejų daugiabučius namus administruojančių įmonių vadovai, rajono architektė, miesto seniūnas ir pats A. Žiulpa.
Programoje buvo numatyta sutvarkyti 280 daugiabučių namų kiemus. Pagal namų statybos metus kiemai buvo suskirstyti į 9 kvartalus, lėšų poreikis programai įgyvendinti siekė per 45 mln. litų, dabar tai būtų apie 15 mln. eurų.
A. Žiulpa aiškino, kad programa buvo kompleksinė – apėmė ne tik įvažiavimus, bet ir skalbinių džiovyklų, žaidimo aikštelių, suoliukų įrengimą ir kt.

Paspartino europiniai projektai

Tačiau ši programa taip ir liko popieriuje, nes, Vietinio ūkio skyriaus vedėjo A. Žiulpos teigimu, jai įgyvendinti pinigų neatsirado. Tačiau, valstybės tarnautojo teigimu, neteisinga nuostata, jog mieste daugiabučių kiemai ar įvažiavimai į juos netvarkomi.
Jo duomenimis, per keletą metų į tokius darbus sudėta daugiau kaip 1,5 mln. eurų, kompleksiškai sutvarkytas 41 kiemas.
Tiesa, šiuos darbus išjudino įgyvendinami europiniai projektai – kai ES lėšomis senamiestyje buvo rekonstruojamos Laisvės, Respublikos, Stoties, Mindaugo, P. Vileišio, naujamiestyje – Gamyklos, Ventos, Žemaitijos gatvės.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

30 Atsakymų į “Daugiabučių kiemai – posūnio vietoje”

 1. zemaitijos - 9 parašė:

  Musu keliukas irgi vienos duobes! Ne veltui zmones miesto valdzia keikia. Jokiu butinu pokyciu miestui. GEDA!

 2. o parašė:

  pas mus vasara etg gyvenvieteje isasfaltavo labai didele kiemu atkarpa ir esam labai patenkinti…matyt nemokat prasyt:)

 3. Vin parašė:

  Yra namus administruojančios įmonės, namai turi kaupimo fondus, tai tegul iš tų sukauptų ir tvarko kiemus. Patys žmonės tegul vieną kartą pradeda kontroliuoti ką administratoriai su jų pinigais daro.

 4. gyvenu nuosavame name parašė:

  Tvarkau didelius plotus ir už savo sklypo teritorijos, nes gyvenu tokioje vietoje:pjaunu žolę, pasidariau normalų įvažiavimą į savo sklypo teritoriją, renku šiukšles,ir kaimynų, kurie šikina savo keturkojus ,bet nesurenka ekskrementų, suderinus su seniūnija pjaunu -genėju medžių šakas, žiemą valau takus už teritorijos, papilu neslystančios ,birios medžiagos ant ledo. Jaučiuosi tikru šeimininku ne tik savo sklype, bet ir už jo ribos.Tiesa nezyziu, neieškau durnių, neverkiu, neverkšlenu, kad neturiu pinigų, nes jų toje veikloje mažiausiai ir reikia. Homo sovieticus prašome keistis.

 5. Dzonas parašė:

  Patarimas politinems partijoms. Arteja savivaldybes rinkimai. Ta partija , kuri isipareigos programoje sutvarkyti daugiabuciu kiemus – besalygiskai laimes rinkimus, visi uz juos balsuos. Ir nereiks cia mums rietis.

 6. to Giedriui parašė:

  takas link Buratino visai nebeprasmis, tai čia Jūsų vieno nuomonė. Šiuo taku į darbą, mokyklą, darželį tenka eiti šimtams gyventojų ir jis reikalingas. Tik klausimas dėl kokybės, nes prie Sodų mokyklos per lietų kaip ir senasis takas buvo apsemtas, na bet gal ištaisys įmonė savo broką.

 7. to www parašė:

  Gal geriau eik dirbti,o ne laikink savo komentarus…

 8. www parašė:

  Tai užsidėkit šlagbaumus ir pas jus nevažinės. Jei moliai esate, tai ir toliau murdykitės po duobes, vietoj to, kad kiekvienas murmantis po 10e paaukotų maišui asfalto.

 9. raimondas parašė:

  Valio ponui Kryžiui ir Žulpai, kol jie valdžioje niekas nesikeis

 10. tam www parašė:

  Po tavo nuosavą kiemą pašaliniai nesivažinėja,todėl tvarkaisi kiemą už savo pinigus…Kai po daugiabučių kiemus nesivažinės ,kas panorėjęs,tada tvarkysimės už savo pinigus.

 11. to Mitia parašė:

  Esi beviltiškas ir visi, kurie rašo ,kad daugiabutyje pirko tik butus. Klounai kaip reta. Tai norite sakyti jums nei stogas, nei kitos pastato dalys nepriklauso. Nu tokių reikia saugotis Lietuvai.Geriausia ,kad jie kur po palme gyventų arba uoloje tik ne LT.Matyt ir tai dar kaltintų beždžionę, kad jų vietą užėmė. Tai į prekybcentrį nuėję pakuotes taip pat išlupate, nes jums priklauso tik turinys. Beviltiški tinginiai ir verksniai. Kai kur pinigų nereikia ubagėliai.Ar žinote, kad aplinkos tvarkymas, laiptinės priežiūra gali nieko nekainuoti.Tik pakeisti požiūrį homo sapienai, jei dar tokie…

 12. to www parašė:

  Su tokiu požiūriu ir toliau būkit per antrą galą daromi, ir sakykit, kad jums tai patinka. Jeigu mes patys viską darytume savo rankomis, tai valdžios ponaičiai toliau pilyse gyventų ir špygas rodytų. Tegul grąžina žmonių mokėtus mokesčius, auksu kiemus padengtume už tokias sumas.

 13. Siūlau parašė:

  Pažiūrėti rusų filmą „Kvailys“.Pas mus viskas panašiai vyksta.

 14. www parašė:

  Juk dabar visi įpratę verkti, ypač per visas snukiaknyges ir t.t. Pažiūrėkit, koks kelias į mano vienkiemį, į sodą, koks daugiabučio kiemas ir pan. Patys subines pajudinkit, bent su šaltu asfaltu tas duobes didžiasias užsipilkit. Juk turit bendrijas. Patys pirmi tik paverkti. Aš moku mokesčius, kodėl aš turiu jūsų kiemus asfaltuoti? Teisingai po apačia komentatorius sako. Juokingiausia, kad jau net sodininkai vėjus kelia, kodėl jų žvyrkelis dar neasfaltuotas. Čia tai topų topas.

 15. Kodel parašė:

  aš,gyvendamas savo namelyje soduose,turiu mokėti už kiemų asfaltus.Man niekas net žvyro neatveža.Teisingai rašo,kad jau ne sovietmetis dovanų iš valstybės nelauk.Sumeskit visi po 10euriukų ir kiemai blizgės.

 16. Brolis parašė:

  Laba diena , pirmiausia miesto valdžia turėtų rūpintis investicijomis , tada jau ir kiemų problemos būtų išsprendžiamos , klasteris jau Akmenėje , o Mažeikiam š…. taukuota , o mūsų Meras juk turi patarėją INVESTICIJOM PRITRAUKTI , tik įdomu kiek jis jau gavo algos ir kiek pritraukė investuotojų į Mažeikių raj. , manau , kad lygiai didelį 0

 17. tam ........ parašė:

  Nežinojau, kad Sodų gatvės 9-aukštyje ir 12-aukštyje ponai gyvena :-):-) :-)

 18. valdas parašė:

  eikit geriau kiemų valyt skuniaknygių vergai ir beraščiai, rašinėja visokius vėjus ligoniai

 19. ...... parašė:

  Aisku kur ponai gyvena sutvarkoma greitai ir tyliai is mokesciu moketoju pinigu, o kai paprastus kiemus reikia tvarkyt tai pinigu nera. Pvz Sodu g. tvarke gatve palei 9 auksti ir 12 auksti su aikstele bet sodu g 5 namo gatvelei nebeuzteko lesu? Idomiai…

 20. a parašė:

  Užtat dviračių taką žada iki jūros nutiest…..

 21. to Tai parašė:

  Koks sovietinis mąstymas, kai tokius mokesčius mokame valstybei? Suprasčiau jei už dyką prašytume sutvarkyti, tai būtų nepateisinama. Bet kai tokios sumos keliauja kažkam į kišenes, o kiemai su metrinėm duobėm, tai ką gali paprastas žmogelis padaryt?

 22. Vardas (privalomas) parašė:

  Is dirbancio sugeba atskaityti 58 % mokesciu ir nera pinigu.Daugiabuciuose gyvena darbo liaudis kuri islaiko visa biurokratija …amen.

 23. Tai parašė:

  matosi,kad dar ilgai gyvensime sovietinio mastymo laiku,nes valstybe nesuinterisuota tvarkyti kiemu.Man idomu:kas pastatys nauja nama ,kai sis prades griuti?Gyvenu dar sovietu kooperatiniame name,turim bendrija,tvarkomes patys ,kiema praplatinom,isasfaltavom.Gyvenam graziai!

 24. nuomonė parašė:

  Atseit iš sutaupytų pinigų prisipirko valdžia mašinų,tai gal iš kitų sutaupytų sutvarkys daugiabučių kiemus? Pasvajokim…

 25. shiusha parašė:

  Daugiabuciu kiemai yra viena didziausiu kaip miesto infrastrukturos problemu. Ir tikrai ne gyventoju, ne namu bendruomeniu jegos sias problemas isspresti. Paraleliai kaip ir namu renovacija, taip ir kiemu renovacija turi eiti arba su valstybes parama, arba dalinai (padetu isrinkti problemiskiausius kiemus), bet velgi daugiabuciuose gyvena zmoniu, kuriems kelnes numauk, bet pinigu jie neturi

 26. Mitijai parašė:

  Nusišnekėjote juodai. Tie daugiabučiai statyti sovietmečiu iš valstybinių pinigų ir visada priklausė valstybei, kartu su aplinkine teritorija. Žmonės pirko tik butus, visa kita teritorija jiems nepriklauso. Iš kokių pinigų žmonės gali susitvarkyti tuos kiemus? Dauguma vos suduria galą su galu, pilni daugiabučiai pensininkų, kuriems neaktualus kažkoks asfaltavimas ar žaidimų aikštelės. Čia kaip su renovacija.

 27. atleiskit parašė:

  Atleiskit uz klaidas pries tai buvusiam komentare, nervai nebelaiko…

 28. to Mitia parašė:

  Gydykis, zmogeli! Daugiabuciai stovi ant valstybines zemes? Tegul sau stovi! Mes issipirkom b u t u s, ne nama! Ir taip is savo lesu samdom valytoja, kad priziuretu v a l s t y b i n i kiema, kuri privalo tvarkyti seniunija! Niekada gyvenime nebebalsuosiu uz socialdemokratus, nes visi, priesaky su meru, tik mekenti moka- pinigu nera…. Kodel Plunge tvarkosi, kodel Telsisi tvarkosi?! Pas mus gi tikrai kazkokia pakazucha- sutvsrke pota gatviu centriniu, ir viskas!

 29. Mitia parašė:

  Reikia privatizuoti kiemus ir bus galimybe patiems gyventojams susitvarkyti savo teritorijas.O dabar daina be galo.Nesuprantu privatus daugiabutis stovi ant valstybines zemes,o mokestis uz zeme ar mokamas?O kodel valdzia dar turi irengineti vaiku zaidimo aiksteles ir skalbiniu dziovyklas?

 30. Giedrius parašė:

  Kiemams pinigų nėra, o visiškai nereikalingam ir nuolat neveikiančiam viadukui yra, nuolat tuščiai Ventos gatvei rekonstruoti – yra, beprasmiam takui prie l.d. „Buratino“ išasfaltuoti – yra. Nustokit apsiiminėti nereikalingais darbais, ir pinigų visada bus. Dauguma projektų neneša jokios naudos gyventojams, ir yra skirti tik bendram miesto vaizdui gerinti… ale „pasirodyti“ prieš valdžią.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto