Daugiabučių namų gyventojai ir toliau galės rūkyti balkonuose

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Antradienį Seimo nariai nepritarė Tabako kontrolės įstatymo pataisoms, kurios draustų rūkyti daugiabučių namų balkonuose. Tačiau draudimas rūkyti mieste nustatytose nerūkymo zonose ir bendro naudojimo patalpose išlieka.

Būtų sunku sukontroliuoti

Seimo svarstytose įstatymo pataisose buvo numatytas ir draudimas rūkyti teritorijose, esančiose arčiau negu dešimt metrų spinduliu apie daugiabučius gyvenamuosius namus. Įstatymo iniciatoriai savo siūlymą aiškino tuo, kad dėl rūkalių elgesio nuo pasyvaus rūkymo kenčia jų kaimynai.
Policijos pareigūnų teigimu, jei būtų priimtas draudimas rūkyti balkonuose, rūkalius būtų sunku kontroliuoti.
„Įstatymas gal ir būtų geras, bet kontroliuoti pažeidėjus būtų sudėtinga. Jei rūkantis žmogus balkone sėdi, tai nelabai kas jį ir pamatys. Bus jaučiamas tik kvapas. Nebent būtų keli liudininkai, kurie paliudytų, kad būtent tas žmogus rūko balkone ir tuo nusižengia įstatymui“, – „Santarvei“ kalbėjo  Arūnas Bubliauskas, Mažeikių rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vadovas, vykdantis rajono policijos komisariato viršininko pareigas.

Nustatytos nerūkymo zonos

„Santarvė“ primena, kad 2014-aisiais metais Mažeikių rajono savivaldybės taryba įvardijo penkias miesto viešąsias zonas, kuriose draudžiama rūkyti. Jos pažymėtos specialiais ženklais.
Nerūkymo zonos Mažeikiuose: Senamiesčio parkas, Melioratorių parkas, Juodpelkio parkas, Sodų trikampio skveras ir Taikos gatvės skveras.
A. Bubliauskas informavo, kad šiais metais, per aštuonis mėnesius, buvo nubausta 16 asmenų, rūkiusių ten, kur draudžiama tai daryti – paženklintose viešosiose zonose. Visi pažeidėjai išaiškinti pačių pareigūnų iniciatyva.

Plačiau skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

2 Atsakymai į “Daugiabučių namų gyventojai ir toliau galės rūkyti balkonuose”

  1. As parašė:

    Užkniso tie rūkaliai negyvai. Patys nori nuodytis, tegu nuodijasi, bet kodėl turi kentėti aplinkiniai?

  2. B parašė:

    Kaip gali tiki istatyma priimt jei baisus kaimynai kurie neturi peleniniu ir nera isaukleti ne pro balkona ismest o bent i slovikeli mest nuorukas.kad paputcia vejas ir is septinto auksto nuorukas supucia pas mane6 aukste kad du kart vis balkonas neuzsidege gerai kad spejom yzgesinti kilimeli kojom pasideje rytine kava atsigert siltai.kad mes nerukantys turim alsuot rukalais ir iseidamo bijom langu palikt praviru.ur tai matyta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto