Daugiabučių renovacija: norai neatitinka galimybių

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) užsakymu buvo atlikta reprezentatyvi apklausa apie Lietuvos gyventojų požiūrį į daugiabučių gyvenamųjų namų atnaujinimą.
Apklausos rezultatai rodo, kad teorija ir praktika yra du skirtingi dalykai. Daugiabučių renovacijos naudą žmonės supranta, jie norėtų patirti mažesnes energijos sąnaudas ir sutaupyti, tačiau realiai dalyvauti daugiabučių atnaujinimo programoje ryžtasi mažai gyventojų.

Duomenys apie Mažeikių rajoną

BETA sudarytame Lietuvos daugiabučių renovacijos žemėlapyje skelbiama, kad Mažeikių rajone šiuo metu yra renovuoti 24 daugiabučiai namai. Namų, kuriems būtų reikalingas atnaujinimas, mūsų rajone yra arti pusės tūkstančio.
Šiuo metu Mažeikių rajone renovuojami 23 daugiabučiai gyvenamieji namai. Yra suderinti dar 23 daugiabučių namų atnaujinimo investiciniai planai. Iš jų 9-iems sudarytos kredito sutartys, 8-iems nupirkti rangos darbai.
Skaičiuojama, kad mūsų rajone atnaujintuose daugiabučiuose faktiškai pasiektas skaičiuojamų šiluminės energijos sąnaudų sumažėjimas – daugiau nei 67 proc.
Daugiausia – 15 daugiabučių namų – Mažeikiuose buvo atnaujinta 2015 metais, 6 namai atnaujinti 2016 m. Vėliau per metus buvo atnaujinama po 1–2 daugiabučius gyvenamuosius namus.

Gerina gyvenimo kokybę

Lietuvos gyventojų apklausos duomenys tokie: 85 proc. dalyvių nuomone, valstybinė Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programa prisideda gerinant žmonių gyvenimo kokybę. 79 proc. apklaustųjų, esant tinkamoms aplinkybėms, dalyvautų savo daugiabučio namo renovacijos procesuose.
Dar labiau gyventojus paskatintų kvartalinė renovacija. 82 proc. respondentų lengviau ryžtųsi atnaujinti savo daugiabutį, jeigu žinotų, kad jis yra įtrauktas į savivaldybės kvartalų energinio efektyvumo didinimo programą, kad ją įgyvendinant bus atnaujinami visi kvartalo daugiabučiai namai ir viešieji pastatai, gatvių apšvietimo tinklai, automobilių stovėjimo ir vaikų žaidimų aikštelės ir kt.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

2 Atsakymai į “Daugiabučių renovacija: norai neatitinka galimybių”

  1. Algimantas Nagys parašė:

    Pirmiausia reikėtu pradėti nuo mažosios renovacijos.2012 metų sausis buvo gana šaltas -20,-25 laipsniai šalčio.Palankus momentas pasitikrinti sienų būklę.Pasidarius termovizoriumi patikrą,labai nustebau,kad sienų plokštės matuojant vidinėje pusėje ties sujungimais temperatūra mažesnė 5-10 laipsnių.Teko imtis tam tikrų priemonių.Ties vertikaliais blokų sujungimais pragręžus skyles atsivėrė tarpai tarp blokų,tarp horizontalių sujungimų dar didesnės tuščios ertmės.Dviejų kambarių butui sunaudojau 10 montažinių putų balionėlių.Po remonto bute temperatūra 3-5 laipsniais aukštesnė palyginus su kaimyniniais butais.Tai reiškia,kad blokai tikrai ne didžiausia problema.Blokų siūlės iš lauko pusės užtinkuotos o sujungimų tarpuose tuščia.Tai toks mano patarimas pirmai ir visai nebrangiai renovacijai.

  2. Evaldai paciulpk admiture parašė:

    Kas gali noreti renovacojos, kai ja atlieka zmones, kurie nedare situ darbu. Kaip pvz ukrainietis deda izoliacija, kai dirbes svarsciku. Elektra vedzioja pencininkas, kur net nezino siu dienu standartu. Ir aplamai nera visiskai laikomasi statybos reglamentu, o ir kainos uzkeltos tokios, kad belekoks sveiko proto zmogus paskaiviaves atsisakytu. Ir tik pabandyk tu paviesinti, kad dirba nekokybiskai, tai apkaltins tave trukdymu. Kad prieme renovacija per viena parasa daugiau, tai nereiskia kad jus kas isileis i butus!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto