Daugiabučių renovacijai papildomai skirta 5,8 mln. eurų

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Vyriausybė daugiabučių renovacijai skirtoms valstybės paramos lėšoms išmokėti Aplinkos ministerijai papildomai skyrė 5,8 mln. eurų.

Pasak aplinkos viceministrės Daivos Matonienės, šiemet jau išmokėta 10,1 mln. eurų valstybės paramos, bet prireikė papildomos finansinės injekcijos, nes daugiabučių renovacijos darbai itin suaktyvėjo besibaigiant metams.
„Mes prognozavome, kad renovacijos darbai gali pasiekti tokį didelį mastą, bet mūsų prognozės laikytos pernelyg optimistinėmis. Senų daugiabučių renovacija tampa visuotiniu ir svarbiu šalies gyvenimo veiksniu. Kai pastaruoju metu iškilo papildomų lėšų poreikis, kartu su Finansų ministerija radome išeitį, kaip tai išspręsti“, – sakė aplinkos viceministrė.
Remiantis daugiabučių namų modernizavimo programą administruojančios Būsto energijos taupymo agentūros duomenimis, šiuo metu Lietuvoje renovuojamas 1221 daugiabutis. Aplinkos ministerija kreipiasi į jų modernizavimo projektų administratorius, statybininkus, kad laiku būtų baigti visi pradėti darbai, ir kviečia nepradėti renovuoti namų, kol nėra sudarytos rangos darbų sutartys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto