Daugiafunkcis centras – kaimo išsigelbėjimas?

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Sparčiai mažėjant moksleivių skaičiui, vis dažniau prabylama apie kaimo mokyklų uždarymą. Kaip gelbėjimosi ratas joms metama galimybė įsteigti daugiafunkcį centrą, kur išliktų bent jau ikimokyklinio ir pradinio ugdymo grupės ir  klasės.
Kol kas mūsų rajone yra tik du tokie centrai. Ateityje planuojama jų steigti ir daugiau, bet iki šiol neaišku, iš kokių lėšų tai bus daroma.
Mažeikių rajono savivaldybės Švietimo skyriaus surinkti duomenys byloja, kad artimiausiu metu mokinių skaičiaus padidėjimo nebus. Suskaičiuota, kad kitus mokslo metus rajone pradės dar trimis šimtais moksleivių mažiau nei pernai.
Moksleivių mažėja ne tik kaimuose. Panašus klasių tuštėjimo metas netrukus prasidės ir miesto mokyklose. Gali būti, kad ir jos bus uždaromos.
Šiuo metu didžiausias dėmesys yra skiriamas kaimo mokykloms. Viena iš išeičių – daugiafunkcių centrų kūrimas. Kol kas mūsų rajone yra du tokie centrai – Auksūdyje ir Šerkšnėnuose. Jų pavyzdžiu ketina pasekti Žemalė, Krakiai, Laižuva, Ruzgai, Ukrinai. Apie daugiafunkcio centro steigimą užsiminė ir darželis-mokykla „Kregždutė“.
Kol kas tai tik planai, kurie gali būti pradėti įgyvendinti nuo kitų metų.

Apie tai, kokios galimybės išlikti mokinių nebeturinčioms kaimo mokykloms, skaitykite antradienio „Santarvėje“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto