Daugiausia brango cukrus ir mėsa

Maisto produktai pabrango 0,8 proc., iš jų cukrus – 6,9 proc., mėsa – 5, užgardai ir pagardai – 4 proc. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Lietuvos rinkoje parduotos pramonės produkcijos kainos per mėnesį padidėjo 0,4 proc., o užsienio – 0,6 proc.

Maisto produktai brango

Statistikos departamento duomenimis, bendrajam kainų pokyčiui didžiausios įtakos turėjo 0,7 proc. sumažėjusios rafinuotų naftos produktų gamybos, 0,8 proc. – elektros, dujų, garo tiekimo ir oro kondicionavimo produkcijos kainos ir 0,8 proc. padidėjusios maisto produktų gamybos kainos. Labiausiai pabrango mašinų ir įrangos remonto ir įrengimo produkcija bei vandens surinkimo, valymo ir tiekimo produkcija – atitinkamai 4,6 ir 4,2 proc., o atpigo kompiuterinių, elektroninių ir optinių gaminių gamybos produkcija bei niekur kitur nepriskirtų mašinų ir įrangos gaminių gamybos produkcija – atitinkamai 1,5 proc. ir 2 proc.
Maisto produktai pabrango 0,8 proc., iš jų cukrus – 6,9 proc., mėsa – 5, užgardai ir pagardai – 4 proc. Atpigo žuvys ir žuvų produktai bei perdirbti vaisiai ir daržovės – po 5,1 proc., valgomieji ledai – 4,3 proc.

Vidutinė pardavimo kaina didėjo

Ne Lietuvos rinkoje parduotos pramonės produkcijos kainos per mėnesį sumažėjo 0,6 proc. Labiausiai – 2 proc. – atpigo kompiuterinių, elektroninių ir optinių gaminių gamybos produkcija, 1,7 proc. – elektros įrangos gaminių gamybos produkcija, o pabrango žalios naftos gavybos – 2,8 proc., odos ir odos dirbinių gaminių gamybos – 1,7 proc. – produkcija.
Per metus (2012 m. rugsėjo mėn., palyginti su 2011 m. rugsėjo mėn.) visos parduotos pramonės produkcijos kainos padidėjo 5,2 proc. Labiausiai – 14 proc. – pabrango rafinuotų naftos produktų gamybos produkcija, 11,9 proc. – žalios naftos gavybos produkcija, o atpigo tabako gaminių gamybos produkcija bei mašinų ir įrangos remonto ir įrengimo produkcija – atitinkamai 10,1 ir 9,6 proc.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto