Dauguma rajono gyventojų mero rinkimams liko abejingi

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Aštuntą valandą vakaro duris uždarė rinkimų apylinkių komisijos, šiuo metu skaičiuojami balsavimo biuleteniai. Netrukus paaiškės, ką mažeikiškiai ketveriems metams delegavo į svarbiausią Savivaldybės postą  – išrinko meru.
Dabar akivaizdu tik tiek, kad Savivaldybės merą išrinko šiek tiek daugiau nei trečdalis (36,18 proc.) teisę balsuoti turinčių rajono gyventojų, kiti rinkimams liko abejingi.

Mūsų rinkėjų aktyvumas – vienas prasčiausių šalyje. Nuo šalies vidurkio atsilikome beveik dešimčia procentų. Ne ką didesnis rinkėjų aktyvumas rajone buvo ir per pirmąjį rinkimų turą – pilietinę valią pareiškė tik 41 proc., beveik 8 proc. mažiau nei vidutiniškai šalyje.  

Šį sekmadienį, lyginant su prieš porą savaičių vykusiais rinkimais, rinkėjai buvo pasyvesni nuo pat ryto. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) duomenis apie balsavimo rezultatus skelbė kas valandą. Aktyviau į rinkimų apylinkes mažeikiškiai pradėjo eiti nuo dešimtos valandos ryto – kas valandą savo pareigą atliko nuo 3 iki 4 proc. rinkėjų.

Rinkėjų aktyvumas pastebimai ėmė mažėti nuo 15 val.
Rajone veikė 33 rinkimų apylinkės. Tik trečdalyje jų rinkėjų aktyvumas didesnis nei rajono vidurkis, tačiau kai kuriose jis nesiekė nė 30 proc.
Pasyviausi – Balėnų, Užlieknės, Pikelių, Kapėnų ir Viekšnių rinkėjai. Tarp aktyviausių  – žmonės, balsavę M. Račkausko, Senamiesčio, Reivyčių, Auksūdžio ir Ukrinų rinkimų apylinkėse – 41–48 proc. 

20 Atsakymų į “Dauguma rajono gyventojų mero rinkimams liko abejingi”

 1. Anomimas parašė:

  Dar Mażeikiu savivaldoje teismais tebekvepia ,Socdemu afėros ,o visi nustebę. Kaip gerai pasirinkime tuos pačius pačiausius

 2. Kazys parašė:

  Kiek teko girdeti,dauguma nejo balsuoti pamate partiju sarasuose senuosius veikejus,merus,seimo narius,kurie jau parode savo gebejimus,gal jau butu laikas pasitraukti ir nekliudyti jaunesniem.

 3. Algis parašė:

  Blogiausia Mažeikiuose ir rajone yra,kad žmonės neina i rinkimus,o po rinkimu dejuoja,kad netuos išrinko,turime savo vietine televizija,laikrasčius,radiją ,kur tikrai galetu gyventojus sutelkti.

 4. aš-ui parašė:

  O tie vargšai, anot jūsų, negalėtų pagaliau pakelti užpakalius nuo sofos ir pradėti rūpintis savimi patys? uk dažniausiai tai sveiki ir stiprūs darbingo amžiaus žmonės kažkodėl manantys, kad kiti jiems viską privalo duoti. .

 5. parašė:

  Ir vėl 4 metai saldaus miego, kai nei duobės gatvėse, nei vargšų gausa, nei verslo atodūsiai nepažadina. Miesto įvaizdis be verslo, investicijų – svajonė😪

  1. Anonimas parašė:

   Pritariu

 6. parašė:

  Konservų aferos:sugriauti kolūkiai,paliekant pastatus nugriovimui,kada galėjo panaudoti naujai įsikūriantys ūkininkai.Žemės atkūrimo kilnojamo ypatumai,kad galėtų savo nuosavybę perkelti ten kur geresnės vietos savo namams pasistatyti pvz.palanga.Igničio privatizacijos,kelių direkcijos privatizavimas,atsinaujinančios elektros gamybos leidimų išdavimas saviems tai ne dabar o ankstesnis.Mokyklos pirkimas už 1 eurą ar dar mažai?

  1. tam ar tai aš parašė:

   Ar jau viską išvėmėte ir išviduriavote? Dabar pilvelis nebeskaudės? Gal kuriam laikui ir mums nebereikės skaityti nuolatinių jūsų marazmų?

 7. Anonimas parašė:

  Žmonės nusivylę visomis buvusiomis valdžiomis, todėl kad niekas Mažeikiuose taip ir nepasikeitė. Savivaldybėje tik rietenos, postų dalybos, o gatvės duobėtos, įvažiavimai į kiemus ir patys kiemai netvarkyti. Aš jau nekalbu apie darbo vietų kūrimą mieste, nusivyliau jau po to, kai žadėtas vienos tokios išrinktos valdžios medienos klasteris iš Mažeikių iškeliavo į Akmenę. Tarp kitko, kodėl Akmenės meras su savo komanda sugebėjo N.Akmenę padaryti saldainiuku, o Mažeikių valdžiai tai neišeina? Pavyzingas nieko neveikimas – turime buvusio statybos tresto vaiduoklį kieuromis akimis, ETG griūvėsius ir „gražuolį“ aptrauktą juoda plėvele pačioje miesto širdyje. Daugiau ir nėra kuo pasigirti.

  1. Anonimui parašė:

   Ar nenusibodo kartoti tą patį per ta patį? Gal jums demencija ir užmirštate, kad kelias dešimtis kartų jau tai rašėte?

  2. Anonimas parašė:

   Visi pamirsta kas vadovavo ir kas prie to privede…

 8. Uns parašė:

  Vesku ku tik galieje

 9. Opa parašė:

  Gal reikės pradėti vardint,kokios partijos nariai lyderiavo,,prihvatizavimo“aferoje

 10. laisve uo konservu ir ju tarno linelio parašė:

  Zmonems nusibode Rimkienes skandalai, gedulingos puokstes, skundai i policija del pedkonservu portretu isvartymo. Vargse nelaiminga, jos gerbejas irgi peremes simonyciu ir senio taktika tyciotis is zmoniu, arogantiskuma, todel niekas ju nebemegsta, jiems vieta Gruto parke

  1. to laisve uo konservu ir ju tarno linelio parašė:

   Labiausiai žmones žemina ir iš visų tyčiojasi tokie komentatoriai kaip tamsta. Pastoviai nulis objektyvumo ir nuolatinis purvo pylimas.

 11. X parašė:

  Daug žmonių nebalsavo todėl, kad šių dviejų kandidatų (jie abu yra neblogi) komandose yra asmenų, kurie yra nepriimtini. Kitaip sakant, šaukštas š…. visą medaus statinę sugadina… 🤣

 12. Anonimas parašė:

  O ko norėt,žmonės pavargę nuo savivaldybės ir apskritai konservų vagių gaujos ir kitų storašiknių sukčių melagių valdžios

  1. A parašė:

   Na kiek atsimenu tai socdemai tvarkieciai ir visi kiti kairieji paskutinius 4 kadencijas jei ne daugiau vadovauja. Tai priekaistauti ne tiems reiketu jei miestas i prieki nejuda

   1. :-)))) parašė:

    Tai čia vienam (o gal vienai) nuolat vidurius paleidžia vien nuo žodžio konservatoriai :-))) Ir nesvarbu kas dėl tos ar kitos problemos realiai kaltas.

  2. Susidomėjęs. parašė:

   Patikslinkite prašau, ką konservatoriai pavogė. Dėkoju

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto