Dauguma rajono moksleivių mokslo metus užbaigs nuotoliniu būdu

Nuotr. iš smm.lt tinklalapio

Nuo kito pirmadienio Vyriausybė leido mokyklose atnaujinti pagrindinį bei vidurinį mokymą, tačiau mūsų Savivaldybė, kaip ir daugelis kitų, nusprendė, kad 5–11 kl. mokiniai mokslo metus užbaigs mokydamiesi nuotoliniu būdu.
Gali būti koreguojamas ir pradinukų ugdymo organizavimas, nes mūsų rajonas patenka į didesnio sergamumo zoną. Kontaktiniu būdu jie galėtų mokytis tik tuo atveju, jei testuotųsi kaupinių metodu arba greitaisiais antigenų testais. Tėvų apklausa parodė, kad testuoti savo vaikus sutinka tik 60 proc. pradinukų tėvų, todėl, atsižvelgiant į jų nuomones, pradinėse mokyklose bus taikomas mišrus ugdymas.

Vyriausybė, įvertinusi naujausius epidemiologinius duomenis, trečiadienį atnaujino savivaldybių, kuriose gali būti taikomos švelnesnės karantino priemonės, sąrašą. Į jį patenka savivaldybės, kuriose 14 dienų COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų yra mažesnis nei 200 atvejų. Tokiame sąraše įrašytų savivaldybių pradinukų testuoti neprivaloma, todėl iki šiol ir Mažeikiuose į kontaktinį mokymą jie grįžo be testavimo.
Po Vyriausybės posėdžio iš „švelnesnio“ sąrašo nuo gegužės 10 dienos išbrauktos šešios savivaldybės, tarp jų – ir Mažeikių, nes sergamumo rodiklio riba jau peržengta. Telšių apskrityje tik mūsų rajono savivaldybė yra griežtesnio karantino savivaldybių sąraše.
Tokiame sąraše dabar yra 18 savivaldybių, čia tęsti mokslus mokyklose bus galima profilaktiškai testuojantis kaupinių metodu arba greitaisiais antigeno testais.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

2 Atsakymai į “Dauguma rajono moksleivių mokslo metus užbaigs nuotoliniu būdu”

  1. Dalia parašė:

    Vaikus testuoti,tai jau mūsu meras i tai neatsižvelge tai jis širdies neturi.Kaip jis to nesupranta kad to daryti nereikia,pagarba Šiaulių merui kad tokiu butu ko daugiau Mažeikių merui dar toli gražu iki jo..

    .

  2. GERS parašė:

    Ot gerai,ir dvyliktokams testuotis nereikia,nors yra didžiausi ir pagrindiniai kabakų lankytojai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Rekomenduojami video