Dautarų dvare prasidėjo ketvirtasis vasaros festivalis

„Triumfo arka“ nugalėtojai – sopranas Ona Kolobovaitė ir bosas Liudas Mikalauskas. Autoriaus nuotr.

Dautarų dvare įvyko 2016 metų festivalio „Muzikinė vasara Dautarų dvare“ atidarymo koncertas, kuriame dainavo televizijos konkurso „Triumfo arka“ nugalėtojai – sopranas Ona Kolobovaitė ir bosas Liudas Mikalauskas, o jiems akomponavo pianistė Audronė Juozauskaitė.
Tai buvo pirmasis iš trijų festivalio koncertų: kiti du įvyks rugpjūčio 7 ir 28 dienomis.

Dainininkų grafikas įtemptas

Ketvirtojo festivalio „Muzikinė vasara Dautarų dvare“ pirmasis koncertas turėjo būti birželio mėnesį – jo organizatoriai stengiasi, kad tradiciškai kiekvieną vasaros mėnesį įvyktų po vieną koncertą.
Dautarų dvaro savininkė Gražina Juknevičienė pasakojo, kad dainininkų O. Kolobovaitės ir L. Mikalausko labai įtemptas koncertų grafikas, birželio mėnesį jie buvo užsiėmę, tad pirmąjį koncertą teko nukelti į liepą.
„Jie mums galėjo skirti tik tą laiką, todėl koncertas įvyko vėliau, nei norėjome. Labai sunku susitarti, kadangi Ona Kolobovaitė gyvena Rygoje, su tokiais atlikėjais derinti laiką reikia pradėti jau žiemą“, – kalbėjo G. Juknevičienė.
Koncerto metu atlikėjus ir jų atliekamus kūrinius pristatinėjo Jonas Mašanauskas.
Šiam koncertui O. Kolobovaitė ir L. Mikalauskas buvo paruošę specialią programą.

Pritrūko informacijos

Klausytojai pastebėjo, kad, lyginant su kitais festivalio koncertais, į šį atvyko kiek mažiau žiūrovų. G. Juknevičienės nuomone, apie šį koncertą buvo mažiau informacijos.
„Birželį atostogavo apie mūsų rengiamus koncertus kitiems rajonams pranešanti Kultūros centro darbuotoja, tad kai kas apie tą koncertą net nežinojo. Trūko informacijos kitų rajonų laikraščiuose. Nebuvo išplatinti ir visi apie mūsų koncertą skelbiantys plakatai. Tai, aišku, gera pamoka ir mums, kad dėl informavimo reikia labiau rūpintis ir patiems“, – svarsė G. Juknevičienė.
Kitas festivalio koncertas įvyks rugpjūčio 7 dieną – į Dautarų dvarą atvyks valstybinis choras „Vilnius“, o į koncertą, vyksiantį rugpjūčio pabaigoje, pakviesta pasaulinio garso pianistė Šviesė Čepliauskaitė – praėjusiais metais ji skambino Šopeną baigiamajame festivalio „Muzikinė vasara Dautarų dvare“ renginyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*