Dažniausios pradedančiųjų dviratininkų klaidos

Važiavimas dviračiu – tai puikus būdas ne tik nuvykti iš taško A į tašką B, bet ir praleisti laisvalaikį. Jis itin mėgstamas šiltuoju metų laiku. Būtent tuomet daugybė žmonių su dviračiais išrieda į gatves. Tie, kurie tai daro pirmą kartą, dažniausiai neišvengia mažesnių ar didesnių klaidų. Kokios jos ir ką daryti, kad dviratis pradedančiajam netaptų priešu?

Netinkamai pasirenkama transporto priemonė

Viena iš pirmųjų klaidų, kurią daro dalis pradedančiųjų dviratininkų, yra netinkamos transporto priemonės pasirinkimas. Dviračiai gali būti skirtingų tipų: miesto, kalnų, sulankstomi ir t. t. Renkantis tinkamiausią variantą, patariama atidžiai įvertinti savo poreikius ir galimybes. Pavyzdžiui, miesto dviratis yra skirtas kasdieniam naudojimui, jis pritaikytas palyginti neilgiems atstumams. Dėl plonų padangų jis daugiau tinka važinėti lygiomis miestų gatvėmis. Tokia transporto priemonė pasižymi ekonomiškumu, patvarumu ir patogumu.
Turistinis dviratis skirtas kur kas ilgesnėms kelionėms įvairiomis kelio dangomis. Įprastai jo rėmas gaminamas iš labai tvirtų medžiagų, pavyzdžiui, plieno, aliuminio lydinio. Dviračio gale ir priekyje dažniausiai būna sumontuoti specialūs priedai bagažui.
Pagrindinis sulankstomų dviračių privalumas – kompaktiškumas. Juos itin lengva transportuoti ir saugoti. Esant poreikiui, tokius dviračius galima gabenti ir automobilio bagažinėje.
Kalnų dviračiai taip pat labai populiarūs. Jie pritaikyti važiavimui sudėtingomis sąlygomis: miško takais, kalnuotomis vietovėmis ir pan. Tokie dviračiai turi itin tvirtą rėmą ir amortizatorius, kurie sugeria smūgius. Storos padangos su grublėtu protektoriumi leidžia lengviau važiuoti žvyru, smėliu ar purvu. Spauskite ant nuorodos ir išsirinkite sau patinkantį kalnų ar kito tipo dviratį.

Apsaugos priemonių nenaudojimas

Vis dar pakankamai dažnai dviratininkai nuvertina apsauginių priemonių, tokių kaip šalmas ir atšvaitai, svarbą. Tačiau avarijos ar kito pavojingo įvykio metu jos gali padėti išvengti rimtų traumų ar netgi išgelbėti gyvybę. Įvairios grėsmės gali tykoti važinėjant tiek mieste, tiek už jo ribų. Net ir patyrusio dviratininko budrumas ne visuomet padeda išvengti nelaimių – reikia įvertinti, kad kai kurios aplinkybės tiesiog nepriklauso nuo paties vairuotojo.
Apsaugos priemonės, taip pat, kaip ir dviračiai, pardavinėjamos internetu. Taigi vienu metu galite patogiai ir greitai įsigyti viską, ko reikia patogiai ir saugiai kelionei.

Keliami nerealūs lūkesčiai

Dalis pradedančiųjų vos tik sėdę ant dviračio susiformuoja nerealius tikslus. Dažniausiai tai būna noras iš karto nuvažiuoti labai ilgus atstumus, palaikyti aukštą mynimo intensyvumą ir panašiai. Tačiau nepamatuoti lūkesčiai daugeliu atvejų tik skatina nusivylimą ir nepasitenkinimą savimi. Be psichologinės būsenos, itin svarbi ir fizinė savijauta. Persistengus gali pradėti skaudėti raumenis, didėja traumos tikimybė. Todėl nenuostabu, kad kurį laiką nesinori važiuoti dviračiu.
Norint išvengti tiek psichologinio, tiek fizinio diskomforto, patariama pradėti palengva. Mažesni, tačiau realistiški tikslai – puiki motyvacinė priemonė, nes pasiekus vieną, tik dar labiau norisi judėti į priekį.

Kelių eismo taisyklių nežinojimas

Dviračiai, kaip ir automobiliai, yra transporto priemonės, todėl naudojantis jais reikia išmanyti eismo taisykles. Nepriklausomai nuo to, važiuojama keliu ar dviračių taku – tiek vienur, tiek kitur susiduriama su įvairiais kelio ženklais, kitais eismo dalyviais. Taisyklių žinojimas padeda išvengti nemalonių situacijų. Todėl kelionė tampa ne tik saugesnė, bet ir smagesnė.
Planuojate įsigyti dviratį ir lėkti mėgautis šiltojo sezono teikiamais malonumais? Tuomet atidžiai apgalvokite kiekvieną žingsnį: nuo individualius poreikius atitinkančios transporto priemonės pasirinkimo iki pamatuotų tikslų išsikėlimo. Skirdami tam pakankamai laiko, galite išvengti dažniausiai pradedančiųjų dviratininkų daromų klaidų. Tegul jūsų kelionės būna patogios ir saugios, o aktyvus gyvenimo būdas leidžia džiaugtis visuomet puikia savijauta.

One Reply to “Dažniausios pradedančiųjų dviratininkų klaidos”

  1. Anonimas parašė:

    labas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto