Dėl COVID-19 uždarytas Sedos darželis (papildyta)

Nuotr. iš SAM archyvo

Sedos darželio direktorė Birutė Radavičienė „Santarvę“ informavo, kad, susirgus keliems įstaigos mokytojams, kartu su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru šiandien buvo priimtas sprendimas uždaryti darželį ir vaikų ugdymą tęsti nuotoliniu būdu.

Tėvai reagavo supratingai

Sedos darželį lanko 102 vaikai, jame dirba 35 darbuotojai. Įstaigos vadovės duomenimis, dėl kontaktų su sergančiaisiais privalo izoliuotis 15 darželio darbuotojų ir 48 vaikai. Tačiau siekiant sustabdyti koronaviruso plitimą, buvo nutarta darželį uždaryti, o vaikus ugdyti nuotoliniu būdu.
B. Radavičienės teigimu, tėvai reagavo supratingai, panikos jokios irgi nėra.
„Juk visi supranta, kad tokio sprendimo tikslas – apsaugoti ne tik darželio darbuotojus, bet ir vaikus – kad jie užkrato neparneštų į savo šeimas“, – kalbėjo „Santarvės“ pašnekovė.

Serga mokytojai

B. Radavičienė teigė, kad kol kas COVID-19 liga nustatyta vienai mokytojai, kuri penktadienį dar buvo darbe, o savaitgalį pajautė negalavimus. Šiandien tyrimui registravosi dar trys sergantys mokytojai, turėję artimą kontaktą su kolege.
Sedos darželio direktorė spėjo, kad koronaviruso infekciją į darželį galėjo atnešti jį lankantys vaikai. Praėjusią savaitę trys sergantys vaikai buvo išsiųsti namo.
„Atsakingai turime elgtis visi, į darželį nevesti negaluojančių vaikų. Kita vertus, ne visada galima tai ir pastebėti, būna, kad vaikai sukarščiuoja tik po pietų miego. Be to, vaikai ir ligos simptomų turi mažiau“, – pastebėjimais dalijosi įstaigos vadovė.

Daugėja nuotolinio ugdymo

Koronaviruso infekcija yra įsisukusi ir į daugiau ugdymo įstaigų. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Telšių departamento duomenimis, per šią savaitę susirgimai registruoti Mažeikių “Ventos” progimnazijoje, Kalnėnų progimnazijoje, Senamiesčio pagrindinėje mokykloje, lopšeliuose-darželiuose: Tirkšlių “Giliukas”, “Bitutė”, Auksūdžio mokykloje-daugiafunkciniame centre. Šio centro 4 auklėtiniams ir 4 darbuotojams paskirta privaloma izoliacija dėl kontakto su sergančiuoju, teikti siūlymai Mažeikių rajono savivaldybės administracijos direktoriui dėl infekcijų plitimą ribojančio režimo įvedimo.
Lopšeliuose-darželiuose nuotoliniu būdu dirba: „Pasaka“ – 2 grupės, „Buratinas“ ir „Berželis“ – po vieną. Po vieną pradinę klasę izoliacijoje yra „Ventos“ progimnazijoje, Viekšnių gimnazijoje.
Telšių departamento direktorė Giedrė Ligeikienė pastebi, kad daugiausia užsikrečiama ne įstaigose, o namuose nuo šeimos narių, artimųjų, pažįstamų ir pan.

7 Atsakymai į “Dėl COVID-19 uždarytas Sedos darželis (papildyta)”

 1. o parašė:

  Kodel neuzdaro darzelio Gintarelis ten jau baisu

 2. Gripas parašė:

  Norvegijoje eina devintas mėnuo kaip niekas nenešioja kaukių čia tik rekomendacijos,visi dirba,normalus gyvenimo tempas,šiokie tokie apribojimai nežymus jokios panikos,nors emigrantai plūsta iš visos Europos ir viskas čia gerai ;)

 3. Janė parašė:

  Mažeikių turgelyj sėdi bobutės rizikos amžiaus grupės prekiauja daržoves be jokių kaukių ir taip pastoviai ir apskritai turgelyje tiek pirkėjai be kaukių, tiek patdavėjai kaukes nešiojantys ant smakro, matyt bijo ,kad barzdos nenušaltu.

 4. Merui parašė:

  Kokia valdzia, toks ir rezultatas !

 5. Eglė parašė:

  Kiek dar ilgai turėsim rizikuoti,uždarykim viską,bent tol,kol viskas stabilizuosis….

 6. nu taip parašė:

  Mazeikiu valdziasnukiai po laiko atsibudo,skelbt nuotolini,kai puse mokyklu ir darzeliu paplitęs užkratas.Per tokius zarazas tur izoliuotis ir gyvenimus gadintis visai ne prie ko zmones.

  1. As parašė:

   Nuotoliniu mokosi tik moksleiviai nuo 5 klases. Visi kitilankomokyklas,matyt laukia,kad daugiau uzsikrestu vaiku.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Rekomenduojami video