Dėl ES lėšų naudojimo siūloma keisti Biudžeto sandaros įstatymą

ELTOS nuotrauka

Siūloma suteikti asignavimų valdytojams lankstumą, esant išskirtinėms aplinkybėms reaguoti į susidariusią situaciją ir perskirstyti skirtus asignavimus ne tik Europos Sąjungos finansinės paramos programoms ir projektams, bet ir Europos Sąjungos tiesioginėms išmokoms ir papildomoms nacionalinėms tiesioginėms išmokoms finansuoti.
Tai numatantį Biudžeto sandaros įstatymo pakeitimo projektą Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo Seimo narė, žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.
Pagal siūlomą projektą, „Europos Sąjungos finansinės paramos ir bendrojo finansavimo lėšos gali būti panaudotos tik Europos Sąjungos finansinės paramos programoms ir projektams bei Europos Sąjungos tiesioginėms išmokoms ir papildomoms nacionalinėms tiesioginėms išmokoms finansuoti“.
„Esant šiuo metu sudėtingai situacijai dėl Rusijos embargo žemės ūkio produktų importui, būtų sudarytos sąlygos paankstinti tiesioginių išmokų mokėjimą pieno bei mėsos žaliavos gamintojams, taip pagerinant jų esamą finansinę padėtį ir įgyvendinant Lietuvos Vyriausybės rekomendacijas“, – sako V. Baltraitienė.
Pagal šiuo metu galiojantį Biudžeto sandaros įstatymą, Europos Sąjungos ir bendrojo finansavimo lėšos gali būti panaudotos tik Europos Sąjungos finansinės paramos programoms ir projektams finansuoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto