Dėl jautienos pertekliaus ūkininkai patiria milijoninius nuostolius

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Dėl Rusijos įvesto maisto produktų embargo ir susidariusio mėsos pertekliaus mėsinius jaučius ir karves auginantys ūkininkai kas mėnesį praranda apie 10 milijonų litų pajamų.

Pagaminama kur kas daugiau, nei suvalgoma

Eksportuotojai skaičiuoja, kad 2012 m. į Rusiją jautienos buvo išvežama už 210 mln. litų, 2013 metais prasidėjus ribojimams apimtys krito iki 120 mln. litų. Pirmus aštuonis šių metų mėnesius jautienos į Rusiją išvežta už 85 mln. litų, o nuo rugsėjo ši Rytų rinka visiškai užsivėrė.
Mėsos vartojimo tendencijos šalyje šiuo metu jautienai nepalankios.
Kiekvienas lietuvis per metus vidutiniškai suvalgo 43 kg kiaulienos, 21 kg vištienos ir tik 4 kg jautienos. Vakarų Europoje įprastas jautienos suvartojimas šiuo metu siekia 10–15 kg per metus.
„Šiuo metu Lietuvoje jautienos pagaminama kur kas daugiau, nei suvalgoma. Mėsos gaminimo kaštai nebepadengia savikainos, todėl ūkininkams kyla išgyvenimo klausimas“, – sako Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas.

Verslas imasi iniciatyvos

Po Rusijos įvestų apribojimų Lietuvos mėsos gamintojai ėmė ieškoti naujų rinkų, Lietuvos žemės ūkio viceministro Viliaus Martusevičiaus teigimu, persiorientavimas į naujas rinkas yra ilgai trunkantis procesas, kurį apsunkina tiek diplomatinės kliūtys, tiek biurokratiniai formalumai.
Premjeras Algirdas Butkevičius gruodžio 18 d. informavo apie oficialų JAV pareiškimą dėl lietuviškų mėsos produktų atitikties šios šalies standartams.
„Sveikintina, kad verslas imasi iniciatyvos ir padeda ūkininkams spręsti rimtas problemas. Politinių procesų sutvarkymas gali užtrukti, tad šiuo metu labai svarbu veikti išvien ir paremti vieniems kitus“, – kalbėjo V. Martusevičius.

5 Atsakymai į “Dėl jautienos pertekliaus ūkininkai patiria milijoninius nuostolius”

 1. jana parašė:

  Labaimegstu troskinta jautiena ,o apie kepsni pasvajot gali. Tokiom kainom tik sapne jqgali valgyti. o realiai tik nostalgija kai jautiena kainavo 1,80 rublio kg.

 2. Juozas parašė:

  Aš tai jautiena šeriu šunis. Ir tie nelabai noriai ėda.

 3. BLAIVUS parašė:

  REIKIA SUKIŠT TUOS VISUS JAUČIUS ANIEMS Į RUDĄSIAS… MANO ŠALDYTUVE YRA 0 KILOGRAMŲ JAUTIENOS ŠALDYTOS IR TIEK PAT ATVĖSINTOS, VISO 0 KILOGRAMŲ… PADARYKIT KAINAS NORMALIAS TADA IR ŽMONĖS VIETOJ KRAKMOLINIŲ DEŠRELIŲ NUSIPIRKS, BET NE, JUMS GOBŠUMAS UŽPAKALY VĖŽĮ ĮVARYTŲ JEI ŽMONĖMS GERĄ PADARYTUMĖT… SUPERKA GYVULIUS IŠ GERŲ ŽMONIŲ UŽ KAPEIKAS O PARDUODA BRANGIAU NEGU KENGŪRŲ MĖSĄ IŠ AUSTRALIJOS… TAI KUR ČIA LOGIKA?

 4. ginte parašė:

  Kažkaip nepastebėjau, kad turguje jautiena atpigtu, gal net pasakyčiau pabrango, o Naftininkų turgelyje jos visai niekas nepardavinėja, čia gal Lietuviškas nonsensas , kaip ir su obuoliais ar daržovėmis visi dejuoja, aimanuoja turgeli jie pabrangsta nuo 1lt obuoliai iki 20 cnt. daržovės. Įdomūs dalykai mėsos nėra kur dėt , ji ne pinga o brangsta, ir pasirinkimas ne didėja, o mažėja. Kaip tą suprast.

 5. Vardas (privalomas) parašė:

  Jautienos kaulų kg kainuoja beveik 14 lt, tai kaip lietuvis gaunantis minimąlia alga gali nusipirkti? Kiek naudos bus iš tų kaulų?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto