Dėl karinio poligono pažeistas viešasis interesas?

Sigito KAZLAUSKO nuotr.

Trečiadienį Seimo jungtiniuose Nacionalinio saugumo ir gynybos bei Aplinkos apsaugos komitetų posėdžiuose buvo nagrinėjamas keturių Seimo narių: Laimos Nagienės, Rimos Bakšienės, Valiaus Ąžuolo ir Valentino Bukausko – prašymas. Parlamentarai komitetų prašė apsispręsti, kad iš šalies teritorijos bendrojo plano sprendinių būtų išbraukta teritorija Žemaitijos krašte, numatyta poligonui, tačiau išgirsti nebuvo.
Gyventojų interesus ginantys Seimo nariai ketina kreiptis į prokuratūrą dėl viešojo intereso gynimo, nes jie įsitikinę, kad toks interesas buvo pažeistas netinkamai pristatant, viešinant planus dėl karinio poligono steigimo ir su tuo susijusių sprendinių.

Komitetai nepritarė

Nacionalinio saugumo ir gynybos bei Aplinkos apsaugos komitetai neišgirdo kolegų prašymo, laimėjo Krašto ir Aplinkos ministerijų pozicijos. Jų atstovai paaiškino, kad nėra prasmės nieko keisti, nes yra atsisakyta ankstesnio prioriteto karinį poligoną steigti penkias Žemaitijos savivaldybes kertančioje teritorijoje. Buvo teigiama, kad neracionalu keisti praėjusios kadencijos Seimo patvirtintą bendrojo plano koncepciją ir perdaryti grafinius sprendinius, esą tai užtruktų apie dvejus metus ir kainuotų apie 1,4 mln. eurų.
Ministerijų atstovai bandė nuraminti, tikindami, kad poligonui bus ieškoma kitos vietos visoje šalies teritorijoje. Jų poziciją palaikė ir daugelis komitetų narių.

Sigito KAZLAUSKO nuotr.

L. Nagienė „Santarvei“ sakė esanti nusivylusi ministerijų bei jungtinių komitetų pozicija. Jos teigimu, grafiniuose sprendiniuose palikus Vakarų Lietuvos poligonui rezervuotas teritorijas, nėra garantijos, kad Žemaitijos derlingose žemėse ateityje neatsiras poligonas – bendrasis planas galioja trisdešimt metų.

Surengė spaudos konferenciją

Trečiadienį Seime vyko ir L. Nagienės surengta spaudos konferencija, kurioje ji taip pat išsakė nuogąstavimus, kad, iš geografinių sprendinių neišbraukus rezervuotų teritorijų, galimybė, kad Žemaitijos krašte būtų įrengtas karinis poligonas, išlieka. Įžvalgas, dokumentų analizę, jų neatitikimus pristatė ir iniciatyvinės grupės „Gamta ir ramybė mums ir mūsų vaikams“ atstovė Diana Lopaitienė.
Spaudos konferencijoje dėl karinio poligono steigimo ir gyventojus gąsdinančių sprendimų pasisakė joje dalyvavę kiti Seimo nariai: Akmenės rajono meras Vitalijus Mitrofanovas, Ūkininkų sąjungos Akmenės skyriaus vadovė, kt.

Sigito KAZLAUSKO nuotr.

Palaikyti jų interesus ginančių Seimo narių dviem autobusais atvyko bendruomenių atstovai, tarp jų buvo ir mažeikiškių.
Į spaudos konferenciją pakviesti ir Krašto apsaugos bei Aplinkos ministerijų vadovai, tačiau atvyko tik aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Tačiau savo pasisakymu jokių vilčių, kad iš brėžinių bus išbrauktos poligonui rezervuotos teritorijos, nesuteikė.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

One Reply to “Dėl karinio poligono pažeistas viešasis interesas?”

  1. Geda parašė:

    Amerikonu tarnai nori atiduoti terioti musu proteviu krauju ir prakaitu aplaistyta zemaiciu zemele.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto