Dėl mokesčio lengvatos bus tariamasi ir su darželinukų tėvais

Išsakyti savo nepasitenkinimo į tarybos posėdį atvyko ir keletas darželinukų tėvų. Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės administracijos archyvo

Savivaldybės tarybą pasiekė peticija dėl ikimokyklinio įstaigų nelankymo pateisinamų dienų, kurią pasirašė 560 mažeikiškių. Jie prašo mokesčio lengvatą dėl vaiko ligos taikyti nuo pirmos nelankymo dienos.
Į posėdį buvo atvykę siūloma tvarka nepatenkintų tėvų bendruomenės atstovai.

Pagal projektą, kuris buvo teikiamas tvirtinti Savivaldybės tarybai, planuota neskaičiuoti mokesčio už darželį tokiu atveju, jei vaikas serga daugiau nei tris dienas.
Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus politikams paaiškino, kad tokiais mokesčių lengvatos nustatymo tvarkos pakeitimais siekiama suvaldyti chaosą, atsiradusį po to, kai gydymo įstaigos nebeišduoda pažymų pateisinti nelankytas dienas vaikui susirgus ir jas pateisina patys tėvai.
Vedėjas pastebėjo, kad labai suprastėjo lankomumas, esą vaikai piktybiškai nevedami į darželį ir dėl to įstaigos patiria nuostolių, užsakydamos maisto produktus, mokėdamos už šildymą, išlaikydamos darbuotojus, planuodamos kitas išlaidas.
„Daug piktnaudžiavimo, kai tėvai patys rašo pažymas. Lankomumas tapo katastrofa. Kai kur jis nesiekia ir 50 proc. Nejaugi serga pusė darželio vaikų? Labiausiai vaikai „serga“ pirmadienį, antradienį, trečiadienį. Visas chaosas gula ant Savivaldybės. Kaip tai suvaldyti?“ – komentuodamas lankomumo analizę, kalbėjo Švietimo skyriaus vedėjas.
Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto