Dėl mokesčio už dezinfekciją – nepasitenkinimo banga

Daugiabučių namų laiptinės dezinfekuotos du kartus – kovo ir balandžio mėnesiais – Ekstremalių situacijų valdymo komisijos sprendimu. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Sąskaitos už daugiabučių laiptinių dezinfekciją kelia gyventojų nepasitenkinimą. Vieniems nepatinka tai, kad sąskaitose prie komunalinių mokesčių atsirado nauja eilutė, kad pinigai neimami iš namo kaupimo fondo, kiti pasipiktinę, kam apskritai prašoma susimokėti.
Tarybos narys Virginijus Sungaila mano, kad už laiptinių dezinfekciją turėtų sumokėti Savivaldybė arba valstybė – kaip mokama už grįžusiųjų apgyvendinimą ir maitinimą. Dėl galimo lygiateisiškumo ir teisingumo, viešojo intereso pažeidimo politikas nusiteikęs kreiptis į Antikorupcijos komisiją, prokuratūrą.

Pažeistas viešasis interesas?

Kad gyventojams teks sumokėti už laiptinių dezinfekciją, jie sužinojo gavę sąskaitas už balandžio mėnesį atliktas paslaugas – informaciniame lapelyje atsirado nauja eilutė. Nors sumos nėra didelės, kai kuriems butams nesiekia nė euro, tačiau Savivaldybės tarybos narys V. Sungaila „Santarvei“ sakė sieksiąs, kad šis mokestis būtų panaikintas.
„Jei Savivaldybė dėl koronaviruso moka už grįžusiųjų parvežimą, apgyvendinimą viešbučiuose, už maitinimą ir kitus dalykus, tai ir už laiptinių dezinfekavimą taip pat turėtų mokėti ji ar valstybė, o ne gyventojai, kurie niekaip nėra kalti dėl viruso. Taip būtų išsaugotas teisingumo ir lygiateisiškumo principas“, – „Santarvei“ kalbėjo politikas.
Bendrovės „Mažeikių komunalinis ūkis“ vadovas Andrius Noreika stebisi dėl laiptinių dezinfekavimo paslaugos apmokėjimo kilusiomis aistromis. Gyventojams ji tikrai kainuojanti nedaug, už kvadratinį metrą – apie porą euro centų, butui tenkanti suma – apie eurą, daugiausiai – du eurai.
„Tikrai neketiname pasipelnyti iš susidariusios situacijos, domėjomės kainomis kitur. Mūsų dezinfekavimo paslaugų įkainis vienas mažiausių – vienos laiptinės dezinfekavimas penkiaaukščiame name kainuoja 15,85 euro. Ši mūsų paslauga – labiau socialinė akcija“, – kalbėjo direktorius.

Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

12 Atsakymų į “Dėl mokesčio už dezinfekciją – nepasitenkinimo banga”

 1. Judita parašė:

  Juk yra valytojai tegu jie ir dezinfekuoja,tai kam tada jiem moket i menesi dar 5 eurus.

 2. Sunerimusi parašė:

  O kas man gražins patirtas išlaidas už kaukes 37€ ir už dezinfekantą 42€ ?? Čekius atrodo išsaugojau, laukiu kas kada nuostolius padengs….

 3. to ir to parašė:

  Taip dėl 1 euro, kodėl pagal buto plotą? Tegul kas skraido po užsienius, ten uždarbiauja, oa dabar parlėkė namo, nes ten nebereikalingi, tegul ir moka. Pinigų užsikalė

 4. Asta G. parašė:

  Pavyzdžiui mūsų namo laiptinės buvo dezinfekuotos tik vieną kartą – balandyje, o mokėjome kaip uż du kartus. Dezinfekuokite kiek reikia, susimokėsime, tik jau prašytume be apgaulės.

 5. Dangiras parašė:

  Pastebėjimas: dezinfekuojant sugadintos laiptinių kodinės spynos. Kas atlygins patirtus nepatogumus ? :):):)

 6. pasidomejas parašė:

  euras po euro ir naujas visureigis išeina ;] be euro duonos nenusipirksi, kam mėtyti pinigus jei yra skirtas fondas tai juo ir naudokimės.
  Covidas smegenėles daug kam pradezinfekavo. O kai kas spėjo ir pasipelnyti.

 7. Vija parašė:

  Jau visai žmonės sudurniavo. Ieško sliekų užpakalyje. Dėl kažkokio euro .Džiaukitės, kad dezindekavo. Ar darbo neturit kitokio?

 8. to Anonimas parašė:

  Mažeikiuose administracijos direktorius kuria pridėtinę vertę. Negalima kritikuoti. Vien faktas, kad Mažeikiuose ,,mažiausia“ bedarbystė LT net koronoviruso metu. Verslus kurti, vykdyti, plėstis čia atvyksta net iš užsienio valstybių, kadangi labai palanki verslui aplinka. Kapitalas per kaklus liejasi. Nereikia net pažįstamų vietos politikoje ar biurokratijoje. Vienu žodžiu Mažeikiai gerovės miestas amžiams.Rimtai, kaip rašė skaitytoja ko ten dėl 1 eur draskytis.

 9. Kestas parašė:

  Kur dingsta savivaldybes 100 tukstansciai skirti kovai su koronovirusu.Nejaugi visi pinigai atitenka buduliams grizusiems is uzsienio.Jiems viskas veltui ir viesbuciai ,ir maistas, ir bedarbio pasalpos.

  1. skaitytoja parašė:

   Ot įdomu ,kaip bus su biudžetininkų algom gruodžio mėnesį ……….? jau visi išleisti koronai ,buduliams ir medikų diplomams ?

 10. skaitytoja parašė:

  Dieve ,dėl 1 euro , neturit kitų rūpesčių….

 11. Anonimas parašė:

  Čia ne suma svarbiausia, bet kad niekas nepasitarė, niekas su mumis jokios sutarties nesudarė ir už mus nusprendė, kad atliks dezinfekciją ir mes susimokėsime.
  Jei toks mokestis – prievartinis būtų įvestas visoje Lietuvoje, o dabar tik Mažeikiuose administracijos direktoriaus.
  Mums ir taip komunalinis valo laiptinę, bet vis tiek ima pilną mokestį nors ir plauti po to negalėjo 10 dienų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto