Dėl naujo kiaulių maro židinio apribojimai gamintojams nebus taikomi

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Trečiadienį Utenos rajone nustačius naują afrikinio kiaulių maro (AKM) židinį, aplink jį nustatytos 3 ir 10 km apsaugos ir stebėsenos zonos, pranešė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT). Tačiau mėsos produktų ir kitų gyvūninių produktų gamintojams dėl to jokie veiklos apribojimai nebus taikomi.

Gamyba nevykdoma

„Mūsų tarnybos duomenimis, šiandien nustatytame AKM židinyje ir teritorijose, įeinančiose į užkrato apsaugos ir stebėsenos zonas, nėra nė vienos gyvūninio maisto gamybos įmonės, kuri dėl ligos protrūkio galėtų patirti laikinus veiklos apribojimus, pavyzdžiui, gamybos ar eksporto suvaržymus“, – komentuodamas situaciją, pabrėžė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Jonas Milius.
VMVT direktoriaus teigimu, naujausiame AKM židinyje ir aplink jį nustatytoje stebėsenos zonoje registruoti tik pavieniai kiaulių laikytojai, laikantys vos po vieną ar dvi kiaules. Kadangi teritorija patenka į nacionalinio parko ribas, jokia gamyba čia nebuvo vykdoma.

Penktadienį rinksis komisija

Įvertinant ypač sudėtingą AKM situaciją tiek mūsų šalyje, tiek ir kaimyninėse valstybėse, VMVT primena šalies kiaulių laikytojams ir gamybos įmonėms ypač griežtai ir atsakingai laikytis biosaugos ir veterinarinių sanitarinių reikalavimų.
Penktadienį į posėdį rinksis Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija.
Atsižvelgdamas į nustatytą naują afrikinio kiaulių maro židinį, ją sušaukė vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto