Dėl pieno kainų kreiptasi į Konkurencijos tarybą

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM), prašydama paaiškinti pieno supirkimo kainų mažėjimo motyvus, kreipėsi į pieno perdirbėjus. Tuo pačiu Konkurencijos tarybos (KT) paprašyta pateikti pieno rinkos tyrimo atsakymus.

Kreiptasi į perdirbėjus

„Kreipėmės į KT, kad būtų išsiaiškinta, kodėl turime tokią situaciją. Pieno gamintojams pieno supirkimo kainos mažėja nuo rugpjūčio mėnesio, tačiau pieno produktų pigimo nepastebėjome“, – sprendimą motyvuoja žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.
ŽŪM skelbia, kad pieno perdirbimo įmonės sausio–vasario mėnesiais vėl pradėjo mažinti pieno supirkimo kainas, nors situacija pasaulinėse rinkose stabilizavosi. Ministerija įtaria, kad pieno supirkimo kainų lygį Lietuvoje veikia ir kiti veiksniai, kurie yra nesusiję su pieno gaminių pardavimo kainų lygiu.
Pieno perdirbimo bendrovėms yra išsiųstas oficialus raštas, savo atsakymus jos turėtų pateikti iki vasario 13 d.

Analizės rezultatai

Pieno gaminių rinkos analizė ir Lietuvos agrarinės ekonomikos instituto ekspertų parengta informacija rodo, kad pasaulinėse rinkose pieno gaminių kainų mažėjimas nebefiksuojamas, vidaus rinkoje prekyba pieno gaminiais vyksta stabiliai, mažmeninės pieno gaminių kainos sumažėjo nežymiai. Be to, pastaruoju metu sumažėjo ir gamybinių, kaip kuro ir kitų energetinių išteklių kainos, kurios turėjo paveikti pieno gaminių savikainą ir pieno supirkimo kainų lygį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto