Dėl šalčių tuštėja mokyklų suolai

Dėl šalčio praleistų pamokų mokiniams atidirbti nereikės. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Pirmadienio rytą ne visi mokiniai išsiruošė į mokyklas. Kai kuriose kaimo vietovėse termometras rodė dvidešimt ir daugiau laipsnių žemiau nulio.

Mokyklos kol kas dirba visos

Pamokos I–V klasių mokiniams gali būti neorganizuojamos, temperatūrai nukritus iki 20 laipsnių šalčio. Vyresni mokiniai į švietimo įstaigas gali neiti, kai termometras rodo 25 ir daugiau laipsnių žemiau nulio.
Savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus „Santarvei“ sakė, kad ši problema aktualiausia kaimo vietovėse. Pavienių vaikų, dėl šalčio neatėjusių į mokyklą, yra, tačiau pirmadienio rytą dirbo visos mokyklos.
„Aš galiu pasakyti, kad kai kur tikrai šį rytą jau rodė minus dvidešimt. Tie tėvai, kurie neišleido savo mažųjų į mokyklą, yra teisūs. Tačiau kol kas negalime pasakyti, kiek vaikų susirinko mokyklose – dabar renkame informaciją,“ – pirmadienio rytą sakė pašnekovas.

Ragina pagailėti vaikų

Vadovaujantis Švietimo ir mokslo ministerijos patvirtintais Bendraisiais ugdymo planais, šios dienos įskaičiuojamos į mokymosi dienų skaičių.
A. Stonkus priminė, kad tai reiškia, jog šių dienų nereikės atidirbti: tiesiog vaikams gali tekti savarankiškai daugiau padirbėti, o gal mokytojas mokymo planus sustumdys kitaip.
Pašnekovas viliasi ir tėvelių supratingumo: per šalčius vaiko į mokyklą nereikia vesti.
„Nieko nenutiks, jeigu vaikas pabus namuose, paskaitys knygelę. Mes kartais esame labai stropūs ne ten, kur reikia. Lauke minus dvidešimt ar minus dvidešimt penki – o vis tiek tą vaiką grūdame į mokyklą. Palaukite, yra teisės normos, reikia pažiūrėti ir į vaiką. Kaip atrodys, kad į mokyklą ateis vienas ar du vaikai, o pamokos vis tiek nevyks,“ – akcentavo skyriaus vedėjas.

Atėjusiųjų namo neišleidžia

Sinoptikai prognozuoja dar didesnius šalčius.
A. Stonkus informavo, kad jeigu mokyklos neves pamokų, o vaikas vis tiek ateis į mokyklą – jis namo iš karto nebus išleidžiamas.
„Kaimo mokyklų direktorius esame įspėję, kad nepaleistų vaikų likimo valiai. Laukiame, kol įsidienoja, paskui sodiname į autobusus, ir tik tada jie važiuoja namo. Juk gali būti taip, kad tėvai yra darbe, ir jei vaikas nieko neras namuose, gali sušalti,“ – apie atsakomybę pasakojo vedėjas.

Už darželį vis tiek reikia mokėti

Tuo tarpu jokie temperatūros režimai nepakeičia ikimokyklinio ugdymo įstaigų darbo – lopšeliai-darželiai dirba kaip įprastai ir per didžiausius speigus.
Švietimo skyriaus vedėjas A. Stonkus „Santarvei“ akcentavo, kad darželiai nėra privalomi.
Tad jeigu pagailėsite vaiko ir per šalčius nevesite jo į lopšelį-darželį, už šias dienas reikės mokėti įprastą sumą.

5 Atsakymai į “Dėl šalčių tuštėja mokyklų suolai”

 1. patarimas parašė:

  P,Macijauskienei nelakstyti po renginius / perkirti juostelių, kalbėti kalbų ir t.t / , dirbti tiesioginį darbą, rūpintis kokį vandenį geria mažeikiškiai, kokiais produktais prekiauja parduotuvės, kuom maitinami vaikai mokyklose, darželiuose ir t.t. Ne pramogoms skirkite laiką, o dirbkite darbą, to nes pareikalausime.

 2. DAIVA ŠIDEIKIENĖ parašė:

  Pasibaigus pirmutiniam š.m. Sveikatos priežiūros ir socialinių reikalų komiteto posėdžiui, šio komiteto pirmininkės I. Macijauskienės pasiteiravau, kada bebuvo tikrinama temperatūra mūsų rajono mokymosi įstaigose. Atsakymas buvo trumpas ,kad tai daryta jau senai. Pasiūlau komiteto pirmininkei I.Macijauskienei dažniau patikrinti rajono mokymo įstaigas ir sužinos kokioje temperatūroje sėdi mokiniai.
  Tiesa , I.Macijauskienė patikino ,kad skundų šiemet negavo. Pasiūliau I.Macijauskienei padaryti patikrinimą ir be gautų skundų.
  Sausio 27 d. Tarybos posėdyje buvo patvirtintos kai kurių mokyklų naujos nuostatos. Viena iš mokyklos nuostatų dalių yra užtikrinti sveiką ir saugią mokymosi aplinką. Apie šios nuostatos dalies užtikrinimą mokyklose paklausiau ir Švietimo skyriaus vedėjo A. Stonkaus, kuris ,kaip ir I.Macijauskienė pasakė ,kad skundų dėl žemos temperatūros švietimo įstaigose nėra gauta. Pasiūliau vedėjui tai padaryti be gautų skundų tai yra pasidomėti kokia yra temperatūra švietimo įstaigose ir kad būtų užtikrinta sveika ir saugi mokymosi aplinka. Tačiau tai , matyt yra beviltiška.
  Todėl, jeigu Jūs žinote kad, švietimo įstaiga yra šalta , tai yra tik +15 C ,kas prieštarauja Savivaldybės Tarybos patvirtintoms mokyklų nuostatams, todėl vietinei valdžiai rašykite skundus , nes yra žinoma, jog be gautų skundų valdžia švietimo įstaigų netikrina.

 3. kaimietis parašė:

  PVZ kur šildo SAURIDA (vadas Rancas) reikalai su šilumos tiekimu prastoki,kad ir Krakių pagrindinėje mokykloje iki 15C vos įkabina,o Daiva tyli.Daiva aū ū ū paprašyk pusbrolio,kad pašildytų daugiau

 4. mama parašė:

  Lauke kaip lauke, bet ką daryti, kad pačiose mokyklose šalta??? Pritariu lietuviui.

 5. lietuvis parašė:

  tai kad salta ir paciuose mokyklose kur SAURIDA kurena nes taupo pinigus ne tik vaiku sveikata bet kiek zinau ir darbuotoju sakaita nes algas laiku nemoka

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto