Dėl šildymo sezono pradžios – du įsakymai

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Šiandien Mažeikių rajono savivaldybės administracijos direktorius Bronius Kryžius pasirašė net du įsakymus dėl šildymo sezono pradžios. Antruoju įsakymu sezonas paankstintas.


Kas pusvalandį – po pranešimą

Savivaldybės administracija paskelbė, kad nuo antradienio, spalio 1 d., 2013–2014 metų šildymo sezonas turi būti pradėtas Mažeikių rajono ikimokyklinėse įstaigose, mokyklose ir gydymo įstaigose. 
Tai jau antras tą pačią dieną ir ta pačia tema administracijos vadovo pasirašytas įsakymas. Pirmajame, kurį direktorius pasirašė antradienio rytą, šildymo sezono pradžia visame rajone buvo paskelbta spalio 7-ąją, kitą pirmadienį. Oficialų pranešimą apie tai Savivaldybės administracijos Ryšių su visuomene skyrius išplatino devintą valandą ryto. Tokią informaciją apie planuojamą šildymo sezoną Savivaldybės specialistai žiniasklaidai pateikė ir vakar, paskutinę rugsėjo mėnesio dieną.
Po pusvalandžio kitame Ryšių su visuomene skyriaus pranešime jau buvo paskelbta, kad šildymo sezonas prasidės nuo spalio pirmosios – nuo tada pradedamos šildyti ugdymo, mokymo ir sveikatos priežiūros įstaigos.
Ryšių su visuomene skyriaus specialistai sakė, kad iš tiesų buvo pasirašyti du įsakymai. Antrajame numatyta šildymo sezono pradžią paankstinti savaite.


Kai kuriose ugdymo įstaigose labai šalta

Savivaldybės administracijos Vietinio ūkio skyriaus vedėjas Alfonsas Žiulpa paaiškino: į Savivaldybę kreipėsi vieno iš vaikų lopšelių-darželių vadovė ir pranešė, kad iš ryto ugdymo įstaigoje temperatūra siekia vos dešimtį ar šiek tiek daugiau laipsnių. 
„Todėl ir suabejojome. Paprašėme Švietimo skyriaus išsiaiškinti, ar yra ir daugiau įstaigų, kur situacija panaši. Surinkus informaciją ir pasitarus su Švietimo skyriumi buvo nutarta šildymo sezoną rajone pradėti anksčiau“, – paaiškino A. Žiulpa.
Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus vakar „Santarvei“ teigė, kad skambino keli tėveliai, kurie teiravosi, kada bus pradėtas šildymo sezonas, tačiau niekas nepriekaištavęs, kad iki šiol nėra šildoma nei darželiuose, nei mokyklose.
Šiandien Švietimo skyriaus vadovas tvirtino, kad skyriaus specialistai aplankė lopšelius-darželius, kai kuriuose patalpų temperatūra iš tiesų siekė vos 12–14 laipsnių. „Tuomet ir kreipėmės į Savivaldybės administracijos vadovus, kad leistų pradėti šildyti ikimokyklinio ugdymo įstaigas. Suprantu, kad tai padidins mūsų įstaigų išlaidas, bet lito į sveikatą nepaversi. O lopšeliuose-darželiuose vaikai jau pradeda sirgti“.
A. Stonkus sakė, kad ikimokyklinio ugdymo įstaigų ir mokyklų vadovai savo nuožiūra galės pradėti šildymą šią savaitę ar palaukti kitos – ne visur vienoda vidaus temperatūra, vienur dar yra pakankamai šilta, ypač renovuotuose objektuose, kitur – labai šalta. Dėl tų, kurie šąla, šildymo sezonas ir buvo paankstintas.


Daugiabučius šiluma pasieks kitą savaitę

Savivaldybės administracijos Vietinio ūkio skyriaus vedėjas A. Žiulpa „Santarvei“ sakė, kad daugiabučių namų gyventojus šiluma turėtų pasiekti kitą pirmadienį, spalio 7 d., kaip ir buvo planuota. Jis priminė, kad paankstinti ar pavėlinti šildymo sezono pradžią gali kiekvieno namo gyventojai, pateikę prašymą. Tai nurodyta ir direktoriaus įsakyme: „Šilumos vartotojai, nepažeidžiant teisės aktuose nustatytų higienos normų, suderinę su šilumos tiekėju, turi teisę patys nuspręsti dėl pastatų šildymo pradžios“.
Didžiąją dalį miesto daugiabučių gyvenamųjų namų administruojančios bendrovės „Admituras“ direktorius Antanas Barvydis sakė, kad gyventojai, norintys pradėti šildymo sezoną anksčiau ar vėliau nei numatyta, su prašymu turi kreiptis į namą administruojančią įmonę. Prašymą turi pasirašyti daugiau nei pusė name esančių butų savininkų.
A. Barvydis akcentavo, kad jų bendrovė šildymo sezonui namus paruošė jau prieš porą savaičių.
B. Kryžiaus įsakyme numatytas terminas, per kiek laiko šiluma turi pasiekti jos vartotojus: „UAB „Mažeikių šilumos tinklai“, UAB „Mažeikių butų ūkis“ turi šildymo įjungimo darbus baigti per 3 kalendorines dienas nuo šildymo sezono pradžios“.

11 Atsakymų į “Dėl šildymo sezono pradžios – du įsakymai”

 1. Dedikuotas poniai Onai parašė:

  Ona jei netinka salygos gyventi bute kraustykis i palapine :D

 2. ? parašė:

  Sildykit greiciau, sienos pelyja, bepigu nusprest tiems, kurie nuosavuose namuose gyvena, jau seniai vidutine temp zemesne nei 10, tai ko belaukt

 3. nu parašė:

  Kitą savaitę bus dieną iki +15-+17’C, naltimis- +5 – +12’C. Tad jei šią savaitę nešildom, tai kitą savaitę nebėra prasmės pradėti.

 4. Ona parašė:

  dar viena progaiskraustyti zmoniu kisenes

 5. ;) parašė:

  Pradekir maista namie gamint ir susils tie butai.

 6. jei parašė:

  lauke ir bus silciau butai nebeisils ir tliau bus salta ir dregna. o kas gali pasakyt kiek kainuoja sveikata?

 7. to paaiškinkit, kur logika? parašė:

  Ieškote komentare logikos, bet nuvarėte į pievas. prie ko čia soc remtini? Jei jie nenori šildymo tai valio, vadinasi nenori apmelžt valstybę, nes jiems kompensuojama šiluma, jie geriau kentėti negu imti iš valstybės kompensaciją. bet visai nesupratau prie ko čia socialiai remtini žmonės, anksčiau jei kas kaltindavo Kubilių, tai dabar kas iš kart dėl visko kalti soc remtini žmonės. Galvokit, ką šnekat ir logikos pirma ieškokit pas save :)

 8. paaiškinkit kur logika? parašė:

  Mokyklose, darželiuose vaikams jungia šilumą, o va perėję namo tie patys vaikai turi sedėti šaltuose, drėgnuose butuose. Ką sutaupysim per tą savaitę? Sveikatą tik sugadinsim. Kodėl šiluma jungiama pagal pencininkų, o ne dirbančių žmonių norus? Kokius dar parašus rinkti? Pencininkai ir iki gruodžio į kaldras įsisukę sutiks sedėti šaltuose namuose į TV spoksodami. Vis tiek nieko neveikia. Pagaliau atkreipkit dėmesį į MOKESŠČIŲ MOKĖTOJUS, o ne socialai remtinius. Junkit šildymą. Negi dar ateinantį savaitgalį šalsime? O tas gismeteo prognozes susikiškit ten, kau nesueina. Pasakos.

 9. :) parašė:

  db butuose yra labai salta. Isals bloku sienos ir nier cia ko tempti – greiciau ijungti sildyma.. Vistiek spalyje bus ijungta siluma, todel geriau nuo menesio pradzio gyventi silciau, nes vistiek mokesim kaip uz pilna mesnesi. tai kodel tik nuo kitos savaites bus sildymas ??

 10. R. parašė:

  Gismeteo, jau ne kartą pavadė su savo prognozėmis.

 11. Tadas parašė:

  GISMETEO duomenimis, savaitgalyje į Lietuvą ateina „Bobų vasara“. Visą savaitę dienomis laikysis 15 laipsnių šiluma. Nors naktimis bus 8-10 laipsnių šilumos, dieną bus pakankamai šilta. Kaip visada šildysim orą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto