„Delfinas“ stengiasi išsaugoti Juozapinių tradicijas

Nuotrauka iš darželio archyvo

Juozapinės – pavasario šventė, turinti gilias tradicijas. Kasmet lopšelyje-darželyje „Delfinas“ rengiama pavasarinė mugė – Juozapinių jomarkas. Švęsdami Juozapines, tęsiame ir palaikome savojo miesto tradicijas.
Mūsų darželio ,,Greituoliukų“ grupės vaikai ir auklėtojos Zenona Kurlinkutė ir Raimonda Paldavičienė šventei kūrė įvairius užrašus – reklamas, kviečiančius pirkti ir parduoti: ,,Kas siūlys, girs – tam visi pavydės, o kas tylės – barankos skylę turės“, ,,Kas pirks, kas parduos, kas už dyką atiduos“.
Renginio vedėjos, tautiniais rūbais persirengusios auklėtojos, visus ragino linksmintis, džiaugtis pavasariu, artėjančiomis šventėmis. Jomarke skambėjo liaudies muzika: muzikos pedagogė Vida Butienė kartu su visais jomarko dalyviais dainavo žemaičių krašto dainas ,,Kur važiouji, bernieli?“ ir ,,Aš išejau į turgielį“.
Pašokę, padainavę, pasišnekučiavę, pasigyrę pakvietėme visus pasidairyti, pasiderėti bei įsigyti puikių pirkinių. Jomarkas šurmuliavo: vieni pirko, kiti uždirbtus pinigus skaičiavo. Kaip ir kasmet, stalai buvo pilni – nukrauti rankdarbiais, papuošalais, žaislais ir mokymo priemonėmis, taip pat skanėstais, velykiniais suvenyrais, daigeliais sodui ir daržui.

Nuotrauka iš darželio archyvo

Juozapinių turguje buvo galima pajusti mūsų senolių tautodailės, amatininkystės dvasią. Smagu, kad tokiais renginiais galime lietuvio darbštumo genus perduoti iš kartos į kartą. Pasak etnologės Jovitos Barolienės: „Šiandien iš įvairių raštų, ornamentų, spalvų, muzikos garsų ir šokių išausime tikrą lietuvišką juostą, kurioje nuguls patys gražiausi dalykai – darbštumas, grožis, gėris, kūryba, atmintis, patirtis, atsakomybė, tradicija“.
Džiugu, kad į jomarko šurmulį noriai įsijungė ir ugdytinių tėvai: kelias dienas prieš renginį kepė įvairius pyragėlius, keksiukus, kartu su savo vaikais gamino įvairius paukštelius, drugelius iš siūlų, medžiagos skiaučių, vėrė karolius, auskarus ir apyrankes, karpė, piešė ir klijavo įvairius darbelius.
Dėkojame visiems  tėveliams už dosnumą, mūsų tikslų ir siekių palaikymą.
Smagu organizuoti šventes, kai matai švytinčius žmonių veidus. Tad iki kito malonaus susitikimo ir naujų idėjų kitų metų jomarkui!
Raimonda PALDAVIČIENĖ
Darželio tarybos pirmininkė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto