Delsimas – ne gyventojų naudai

Daugiabučiuose gyvenantiems mažeikiškiams mažesnių administravimo mokesčių dar teks palaukti. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Daugumos sprendimu iš penktadienį vykusio Tarybos posėdžio darbotvarkės buvo išbrauktas klausimas, susijęs su daugiabučių namų administravimo mokesčio maksimalių tarifų nustatymu. Politikai nusprendė atidėti naujos tvarkos tvirtinimą kitam posėdžiui, priversdami mažeikiškius dar mažiausiai mėnesį už jų gyvenamųjų namų administravimą „Admiturui“ ir „Tavo pastogei“ mokėti pagal didesnį tarifą.
Daugiabučius gyvenamuosius namus administruojančioms įmonėms toks sprendimas naudingas, nes patvirtinus naujuosius tarifus, dabartinis administravimo mokestis turėtų sumažėti beveik du kartus.

Turėtų mokėti nevienodą mokestį

Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Turto valdymo skyrius parengė sprendimo projektą „Dėl Mažeikių rajono daugiabučių gyvenamųjų namų bendrojo naudojimo objektų maksimalaus administravimo tarifo bei jo apskaičiavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.
Šio sprendimo projekto esmė – sudaryti sąlygas diferencijuoti gyventojų mokamą mokestį už daugiabučių namų administravimą, atsižvelgiant į konkrečias daugiabučio gyvenamojo namo savybes: susidėvėjimą, buitinius patogumus ir kt.
Tai, kad šio mokesčio apskaičiavimo tvarką ir maksimalų tarifą nustato savivaldybių tarybos, reglamentuoja LR Civilinis kodeksas.

Skatins konkurencingumą

Savivaldybės administracija sausio mėnesio pabaigoje iš UAB „Sistela“ nupirko paslaugą – buvo parengtos rekomendacijos „Dėl daugiabučių namų administravimo ir priežiūros mokesčio tarifų apskaičiavimo“ pagal 2014-ųjų metų spalio mėnesio statinių statybos skaičiuojamąsias kainas.
Šių rekomendacijų pagrindu buvo apskaičiuoti pastatų maksimalūs administravimo mokesčio tarifai pagal pagrindinius koeficientus: namo eksploatavimo laikas, buitinių patogumų lygis, pastato bendras plotas.
Sprendimo projekto rengėjai šiame dokumente teigia, kad nustačius administravimo mokesčio dydžio, mokamo už vieną kvadratinį metrą, ribas, bus užtikrinta daugiabučių namų butų savininkų teisė į lygiavertį ir pagrįstą administravimo mokesčio tarifą, kuris pagal dabar atliktus skaičiavimus turėtų mažėti beveik du kartus.
Taip pat tokiu būdu bus sudaromos sąlygos daugiabučių namų administratorių konkurencingumui.

Paprašė ir „išėmė“

Iš Tarybos darbotvarkės klausimą „Dėl Mažeikių rajono daugiabučių gyvenamųjų namų bendrojo naudojimo objektų maksimalaus administravimo tarifo bei jo apskaičiavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pasiūlė išbraukti Tarybai vadovaujantis Savivaldybės meras Antanas Tenys.
Po posėdžio „Santarvei“ paklausus, kodėl nesvarstė šio klausimo, meras atsakė: „Paprašė, tai ir išėmiau“. Po to patikslino, kad taip rekomendavo padaryti Savivaldybės administracijos direktorius Bronius Kryžius.
„Buvo kalbėtasi su Savivaldybės administracija ir prieita prie nuomonės, kad reikia palaukti, nes laiko dar yra iki gegužės pirmosios. Be to, reikia peržiūrėti teikiamą tvarką, kai ką perskaičiuoti. Lyg ir kainos pateiktos ne tokios“, – paaiškino A. Tenys.

Plačiau apie tai skaitykite antradienio laikraštyje.

15 Atsakymų į “Delsimas – ne gyventojų naudai”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  Šis straipsnis kvepia daromu gyventojams materialiniu,bei moraliniu spaudimu! ,Iš kur paimti žmonėms pinigų,jeigu jų nėra?! Ir darbo,nėra! Pirma rūpinkitės ,kad žmonės turėtų darbus,po to renovacijos. Kaip reketas,daugiau nepavadinsi?!

 2. Vardas (privalomas) parašė:

  Taip atrodo,lb.stengiamasi gyventojus palikti plikus ir basus.. Vienas kelias telieka,migracija.

 3. bevardis parašė:

  juk valdzia palikot ta pacia , tai ir dziaugites.ir valdzia sena ir klapciukai tie patys,viskas okey,taip kaip ir norejot, nao pakovot uz savo gerove reikia, gerbiamieji, sekmes.

 4. vaje parašė:

  Labiausiai patiko vieno pono pasakymas, kad labai daug lesu reikia veliavu pakabinimui ir nukabinimui! Griuk negyvas!

 5. Jorė parašė:

  Prieš tapdamas ilgalaikiu administracijos direktoriumi p. Kryžius darbavosi p.Stonkaus butų ūkyje. Todėl dabar maišo privačius ir viešuosius interesus. Todėl ir „Tavo pastogė“ niekam neįtinka.

 6. Vardas (privalomas) parašė:

  tai aisku kad ur ims is musu o ne is savu ,)

 7. as parašė:

  ranka ranka plauna…

 8. ????? parašė:

  …kas paparšė? Spėkit,neapsiriksit :)

 9. Tomas parašė:

  Šiuo atveju yra viena išeitis:
  LR civilinis kodeksas numato, kad daugiabučio gyvenamojo namo savivinkai turi teisę įsteigti Jungtinės veiklos sutartį, kurią įregistruoja notaras ir yra nurodoma kas vadovaus.
  Tai liks Mažeikių rajono savivaldybės tarybos paprašyti, kad ji panaikintų tokiam daugiabučiui priskirtą administratorių, o daugiabutis tvarkysis kaip nori: nustatys atlyginimą vadovui, kuris ir rūpinsis kaupimo fondu ir pigiausiais ir kokybiškiausiais darbais daugiabučiui.
  Čia reikalinga daugiabučio savininkų iniciatyva.

 10. vaida parašė:

  Kurkit bendrijas ir žinosite viską kur kiekvienas euras padedamas

 11. kukiui parašė:

  kad nėra iš ko rinkti.komunistai vagys ir otkatininkai,rimkienė garsiai kudakuojanti buka višta.šūdas,kaip bepasuktum.

 12. kukis parašė:

  as sakiau , kad nerinkit sosialdemokratu ,pasigailesit bl,.

 13. TrysT parašė:

  Kitas pasiūlymas: Reikėtų kreiptis į FNTT,kad išsiaiškintų,kur dingsta kaupimo fondų lėšos,kodėl tų ožkapisių paslaugų tarifai kelis kartus aukštesni už rinkos.Atsirado administratoriai bl.

 14. taip parašė:

  Tai jau pradeda matytis kokie ir ko sulindo į tarybą.

 15. OMG parašė:

  Rinkimai baig4si, su jais ir pažadų vykdymo terminai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto