Delta viruso atmaina pasiekė ir Mažeikius

Nuotr. iš SAM archyvo

Mažeikių rajone stebimas COVID-19 atvejų augimas – jų pokytis siekia net 90 proc. Ir mūsų rajoną pasiekė Delta viruso atmaina: ji nustatyta dviem asmenims, vienuolikai – koronaviruso mutacija, kuri yra būdinga Delta atmainai.
Prastėja kiti epidemiologinę situaciją apibūdinantys rodikliai, daugėja įvežtinių ligos atvejų.

Izoliacijoje – beveik du šimtai

Statistikos departamento pirmadienio duomenimis, Mažeikių rajone COVID-19 serga 25 gyventojai. Per savaitę nustatyta 14 naujų atvejų.
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (MVSC) Telšių departamento Mažeikių skyriaus duomenimis, šiuo metu izoliacijoje yra beveik du šimtai asmenų. Dauguma jų – grįžę iš užsienio valstybių.
Ir vėl daugėja atvejų, kai užsikrėtimo aplinkybės nežinomos, – jų nustatyta šiek tiek daugiau nei pusė. Beveik trečdalį sudaro šeimyniniai užsikrėtimai.
Užfiksuota susirgimų, įvežtų iš Turkijos Respublikos, Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės, Norvegijos Karalystės.

Atmaina – pavojingesnė

NVSC Telšių departamento Mažeikių skyrius „Santarvę“ informavo, kad Mažeikių rajono savivaldybę jau pasiekė Delta viruso atmaina: 11 asmenų nustatyta SARS-CoV-2 L452R mutacija, kuri yra būdinga Delta atmainai, o dviem asmenims – Delta viruso atmaina.
„Kaip teigia mokslininkai, Delta atmaina pasižymi greitesniu plitimu (lengviau patenka į ląsteles) ir antikūnus neutralizuojančiu poveikiu“, – paaiškino Mažeikių skyriaus vedėja Radvilė Nagrockaitė-Lelešienė.
Dauguma šių atvejų yra vidinio plitimo, 15 proc. – susiję su įvežtiniais atvejais arba asmenys nurodo, kad bendravo su grįžusiais iš užsienio asmenimis.

Pagrindinis rodiklis – prastėja

Kaip ir visoje šalyje, ir mūsų rajone prastėja pagrindinis sergamumą apibūdinantis rodiklis – tai yra naujų atvejų skaičius, per 14 dienų tenkantis 100 tūkst. gyventojų. Jis šoktelėjo daugiau nei dvigubai ir siekia 53,2 proc. Šalies vidurkis – 66 proc.
Didėja tyrimų apimtys, teigiamų tyrimų dalis taip pat auga ir jau siekia beveik du procentus.
Geresnė žinia, kad praėjusią savaitę Mažeikių rajone neregistruotas nė vienas COVID-19 ligos protrūkis. Šiuo metu Mažeikių rajone aktyvių COVID-19 ligos protrūkių nėra.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

11 Atsakymų į “Delta viruso atmaina pasiekė ir Mažeikius”

 1. > Hmm parašė:

  Iš ko mėšlabrydį mužiką pažinsi? Iš kvailo pasipūtimo ;)

 2. Hmm parašė:

  O dar ir G5 … tipinis nudurnejes kaimietis 🤣🤣 apsizvalgyk aplink, yra daug graziu dalyku siame gyvenime ne vien tik korone, skiepai ir G5.. ar ten pas jus mazeikiuos apart korones burbulo daugiau nera ka veikt?
  Eik paverk prie kabineto, gal gausi dar kokio sudo doze, nes matos kad skiepai daro savo, tirpdo smegeneles jei ten dar ju like

  1. ???? parašė:

   O ką jūs,, toks intelektualas/ė, nuolat veikiate provincijos laikraštėlyje, kam barstote savo erudicijos perlus bukiems kaimiečiams? :–)))))

 3. Batka parašė:

  Atvaziavo Dulkys ir uzpute dulkiu musu Merui D:

 4. To to hmm parašė:

  Nebejuokink tik..tamstai ziuriu irgi gerai smegeneles jau isplautos..dovanoju tau savo ir savo seimos vakcinas, badykis i sveikata..
  Cirkas isvaziavo o klounai liko

  1. Anonimas parašė:

   Kaip tik antivakseris, taip ir bukaprotis. Apart cpy-paste tų pačių kliedesių per visus portalus daugiau nieko nesugebate.

   1. Anonimui parašė:

    Kaip tik landzberginis taip ir nudurnejes kaip visa vyriausybe..apart korones ir skiepu apie nieka daugiau ir negalvoji

    1. Anonimas parašė:

     Neužmiršk folijos kepuraitės užsidėti, o tai kas nors per 5G raudoną siūlą gali nutraukti – pamesi ausis kartu su raudonom vėliavėlėm. Nes kaip taisyklė, kaip tik antivakseris, tai ir kremlinė žiurkė.

 5. to Hmm parašė:

  Labiausiai durniais ir avinais kitus vadina tie,, kam pačiam motulė gamta smegenėlių stipriai pagailėjo. Tik, kiek pastebėjau, šitas virusas turi neblogą humoro jausmą ir tokius mandruolius gerai pamoko.

 6. nu taip parašė:

  Nesikarantinuoja ir nieks nebaudžia laisvai vadalojas iš sodu 22 ir visus krečia aplinkui.

  1. Hmm parašė:

   Aklas, akla ar girtas ar girta kad vis dar tiki tokiom nesamonem? Per tokius aklus niekad nesibaigs tie cirkai, taip ir durnins tauta kol jus kaip aviu banda leksit is paskos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*