Dėmesys – neefektyviai šilumą vartojantiems daugiabučiams

Vyriausybė artimiausiu metu pakvies savivaldybes imtis iniciatyvos ir atrinkti neefektyviausiai energiją vartojančius daugiabučius pastatus. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Vyriausybės strateginio komiteto posėdyje pritarta parengtam naujam daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos įgyvendinimo modeliui, kuriuo siekiama didinti energinį efektyvumą daugiausia energijos suvartojančiuose daugiabučiuose pastatuose.


Gyventojai nesirūpins investicijomis


Šio renovacijos modelio esmė yra ta, kad būsto savininkams patiems nereikės prisiimti jokių organizacinių ir kreditinių įsipareigojimų, juos turėtų prisiimti tam tikros savivaldybių įmonės. 
Gyventojams pritarus energijos efektyvumą didinančių investicinių projektų įgyvendinimui, už jų namui padarytas investicijas tektų mokėti bendra komunalinių mokesčių surinkimo tvarka už energiją sutaupytomis lėšomis.


Savivaldybės atrinks problemiškus namus


Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius akcentavo: pagal šį modelį žmogui papildomai renovacija nekainuotų, gyventojai mokėtų tiek pat, kaip iki šiol, tačiau gyventų jau renovuotame name. Tuo turės pasirūpinti savivaldybės.
„Naujame Vyriausybės parengtame programos įgyvendinimo modelyje siūloma gerokai padidinti savivaldybių vaidmenį ir planuojama, kad pačios savivaldybės, įvertinusios esamą būklę, galėtų pradėti rengti energinio efektyvumo didinimo programas, kurios apimtų ne tik neefektyviai energiją vartojančius daugiabučius namus, bet ir kitos paskirties savivaldos teritorijoje esančius pastatus, inžinerinius tinklus, šilumos gamybos sektorių bei šilumos gamybos alternatyvas“, – sakė A. Butkevičius.
Pasak Premjero, Vyriausybė artimiausiu metu pakvies savivaldybes imtis iniciatyvos ir atrinkti neefektyviausiai energiją vartojančius daugiabučius pastatus.

One Reply to “Dėmesys – neefektyviai šilumą vartojantiems daugiabučiams”

  1. ..... parašė:

    Kazka vyrai sugalvojo negero. Itariu .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto