Dėmesys – žemės ūkio technikos ir transporto saugumui

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Ugniagesiai gelbėtojai primena, kad per javapjūtę kyla kombainų ir kitos žemės ūkio technikos gaisrų pavojus.
Šiomis dienomis vyks prevencinės priemonės, kurių metu bus tikrinama technikos priešgaisrinė būklė.

Gresia baudos

Per javapjūtę kilę gaisrai padaro didelių nuostolių tiek ūkininkams, tiek ir žemės ūkio bendrovėms, nes ugnis nuniokoja brangią techniką, pasėlius, todėl prieš išvykstant į laukus kombainai ir kita žemės ūkio technika turi būti tinkamai paruošta.
„Kombainai dažniausiai užsidega dėl netvarkingos kuro tiekimo sistemos, elektros įrangos ar besisukančių mechanizmų. Išlekiančios iš variklio išmetimo vamzdžio kibirkštys, trumpas elektros laidų jungimasis, ant velenų ir kitų kombaino mechanizmų apsivynioję šiaudai, į besisukančių būgnų mechanizmus patenkantys pašaliniai kieti daiktai dažniausiai ir tampa tokių gaisrų priežastimi“, – sakė Mažeikių valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio viršininkas Vytautas Narkus.

Atmintinė žemdirbiams

Mažeikių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba primena, jog, norint išvengti kombainų bei kitos žemės ūkio technikos gaisrų, būtina naudoti tvarkingus kibirkščių gesintuvus.
Kombainų variklių, neturinčių antvožų, kolektorius reikia apsaugoti nuimamais metaliniais skydeliais arba sieteliais su 2 mm skersmens kiaurymėmis. Nuo variklio ir jo mazgų būtina nuolat nuvalyti dulkes bei smulkių šiaudų sankaupas, taip pat kuro ir tepalo nuotekas.
Kombaine privalo būti du gesintuvai po 4 kilogramus ir nedegus audeklas. Pageidautina turėti ir kastuvą, kad ugnį būtų galima nuslopinti žemėmis.
Kaip informavo V. Narkus, artimiausiu metu rajono laukuose vyks reidai, siekiant nustatyti, ar kombainų vairuotojai turi minėtų pirminių gaisro gesinimo priemonių. Šių priemonių neturėjimas užtraukia baudą piliečiams nuo 25 iki 250 litų, o pareigūnams (darbdaviams) nuo 100 iki 2000 litų.

Rūko pelai

Šį pirmadienį šalyje jau degė trys žemės ūkio technikos įrenginiai. Antradienio popietę apie degantį kombainą Stumbruose pranešimą gavo ir mažeikiškiai ugniagesiai gelbėtojai.
Nuvykus į vietą, iš 1988 metais pagaminto kombaino „Class“ rūko dūmai. Nustatyta, jog dėl karščio po kabina rūko pelai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*