Demonstravo žinias apie Lietuvos kariuomenę

Respublikiniame konkurse „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ dalyvavo septyni mokiniai. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Ketvirtadienį Gabijos gimnazijoje vyko respublikinio konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ antrasis etapas. Jame dalyvavo septyni mokiniai iš Gabijos, Merkelio Račkausko gimnazijų bei Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinės mokyklos.
Kas iš jų bus pakviestas į Kaune vyksiantį finalą, paaiškės balandžio 15 dieną.

Geriau bendrauti „gyvai“

Konkursas „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ skirtas aukštesniųjų klasių mokiniams, Lietuvoje jis rengiamas jau septynioliktąjį kartą.
Krašto apsaugos savanorių pajėgų Mažeikių 603-iosios pėstininkų kuopos intendantė, vyresnioji seržantė Daiva Gečienė pasakojo, kad pirmasis konkurso etapas vyksta mokyklose: istorijos mokytojai atrenka daugiausiai žinių apie Lietuvos kariuomenę turinčius mokinius ir ruošia antrajam turui.
Šiemet į jį užsiregistravo aštuoni mokiniai. D. Gečienė sakė, kad anksčiau šio konkurso antrasis etapas vykdavo „gyvai“: dabar į konkurso klausimus mokiniai atsakinėja internetu.
„Kai konkursas buvo pradėtas rengti taip, neliko masiškumo: anksčiau antrajame ture dalyvaudavo ir po 30 moksleivių. Dabar, matyt, jiems nebėra taip įdomu: mokiniams tiesioginis, gyvas bendravimas buvo priimtinesnis, įdomesnis“, – samprotavo D. Gečienė.

Atsakymui – viena minutė

Anksčiau konkursą „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ Mažeikiuose organizuodavusi D. Gečienė pasakojo, kad mokiniai konkurse dalyvaudavo dėl įvairių paskatų. Kiek žinoma, keturi dalyviai mažeikiškiai vėliau pasirinko karininko kelią.
Šiemet konkurso dalyviai per keturiasdešimt minučių turėjo atsakyti į tiek pat klausimų. Antrus metus konkurse dalyvavusi Merkelio Račkausko gimnazijos mokinė Indrė Bočkutė sakė, kad praėjusiais metais klausimai buvę lengvesni.
Pasibaigus antrajam atrankiniam turui ir Krašto apsaugos bei Švietimo ir mokslo ministerijos interneto puslapiuose paskelbus rezultatus, 30 stipriausių moksleivių kartu su juos ruošusiais mokytojais bus pakviesti į mokinių konkurso finalą, vyksiantį balandžio pabaigoje Kauno įgulos karininkų ramovėje.

Informacija apie kariuomenę

Šiame konkurse dalyvaujantys mokiniai yra skatinami domėtis Lietuvos istorija, atkreipti dėmesį į kariuomenės vaidmenį Lietuvos valstybės raidoje, taip pat sekti dabartinės kariuomenės veiklą, įvykius, aktualijas.
Organizuoti konkursą prieš šešiolika metų sumanė tuometinės Savanoriškosios krašto apsaugos tarnybos štabas, ieškojęs naujų, įdomesnių bei įvairesnių bendravimo su jaunimu formų.
„Bendraujant su Lietuvos žmonėmis, jaunimu, buvo pastebėta, kad visuomenė labai mažai žino apie Lietuvos kariuomenę, jos istoriją, kovas už nepriklausomybę ir rezistencijos laikotarpį, todėl ir nuspręsta organizuoti šį konkursą“, – priminė D. Gečienė.

One Reply to “Demonstravo žinias apie Lietuvos kariuomenę”

  1. hmmm parašė:

    Kodėl metat 2-3 metų senumo nuotraukas?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto