Depresija – sunkiai atpažįstama ir labai pavojinga liga

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Mažeikių ligoninės psichiatrijos skyriuje lankėsi gydytoja psichiatrė psichoterapeutė iš Kauno Ramunė Mazaliauskienė. Ji mažeikiškiams psichiatrams, visuomenės sveikatos specialistams skaitė paskaitą apie vieną dažniausių psichikos ligų – depresiją.

Per greitas vystymasis

Pasak Dariaus Eremino, Mažeikių ligoninės psichiatrijos skyriaus vedėjo, paskata surengti konferenciją ir joje apžvelgti psichiatrijos aktualijas – dar praėjusį gruodį ligoninėje pradėjęs veikti psichosocialinės reabilitacijos padalinys.
Konferencijoje dalyvavęs ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai Vytautas Džiugas akcentavo: specialistams svarbu ir naudinga pasidalyti patirtimi.
„Pasaulis šiandien vystosi pašėlusiu greičiu. Per paskutinius dešimtmečius ta plėtra taip paspartėjo, kad kartais tampa protu nesuvokiama. Tai veikia visuomenės, žmonių raidą, o taip pat ir sveikatos priežiūrą bei jos specialistus“, – kalbėjo pavaduotojas.

Atsirandantys nauji iššūkiai

Medikai įsitikinę: nepaisant sparčiai besivystančių technologijų, galimybių įgyti išsilavinimą, nesunkiai įvairiais kanalais pasiekiamos reikiamos informacijos, žmonės vis dėlto nėra linkę saugoti sveikatos.
Neretai pasibeldžiama į netikrų gydytojų, šamanų duris ir prašoma sutvarkyti širdį, sureguliuoti kraujospūdį ar net vidinį pasaulį.
„Jeigu anksčiau žmonija ir sveikatos priežiūros specialistai kovojo su klasikinėmis ligomis – tokiomis infekcijomis, kaip maras, raupai ar tuberkuliozė, kuri dar ir šiandien yra nesuvaldoma, tai dabar, sparčiai kintant pasauliui ir technologijoms, atsiranda vis naujų ligų ir iššūkių“, – mintimis apie sveikatos priežiūros aktualumą pasidalijo V. Džiugas.
Tarp šių iššūkių – priklausomybės nuo alkoholio, narkotikų, azartinių lošimų, kompiuterių.

Susirgimo mastai skaičiais

Lietuvos psichiatrų asociacijos valdybos narė R. Mazaliauskienė depresiją vadina sunkiai atpažįstama liga.
„Šeimos gydytojai, jau nekalbant apie psichikos sveikatos specialistus, su pacientų depresinėmis būsenomis susiduria kasdien, tačiau vis dėlto labai daug laiko praeina, kol žmogui skiriamas koks nors gydymas“, – situaciją apibūdino medikė.
Iliustruodama europiečių psichinės sveikatos būklę, gydytoja rėmėsi 2013 metais, kuomet Lietuva pirmininkavo Europos Sąjungai, vykusios psichiatrų konferencijos informacija.
Specialistės teigimu, 40 proc. ES gyventojų kasmet susiduria su psichikos sutrikimais, kurie sudaro net 20 proc. bendrų susirgimų.
Specialistai įvardija, kad depresija, kai kalbama bendrai apie visus susirgimus, Europoje yra viena iš trijų priežasčių, dažniausiai sukeliančių neįgalumą.

Plačiau skaitykite laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto