Derybas tęs Vyriausybė ir streikuojantys pedagogai

Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.

Švietimo profesinių sąjungų ir Vyriausybės atstovai trečiadienį dar kartą bandys rasti kompromisą, kaip patenkinti streikuojančių mokytojų reikalavimus.

Pirmadienį nesusitarus dėl atlyginimų didinimo, pedagogai nenutraukė neterminuoto streiko, o iš derybų su Vyriausybe pasitraukė Andriaus Navicko vadovaujama Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga.
Antradienį Premjeras Algirdas Butkevičius pareiškė, jog politinės partijos pasiekė susitarimą mokytojų reikalavimus patenkinti per trejus metus, o šiemet pedagogų atlyginimų didinimui nuo rugsėjo Švietimo ir mokslo ministerija įpareigota rasti 5 mln. eurų iš jai skirtų asignavimų.
Patys pedagogai reikalauja iki rugsėjo 1 d. rasti 17–19 mln. eurų jų reikalavimams tenkinti, tačiau tam reikėtų peržiūrėti šalies biudžetą, o tokiam žingsniui priešinasi tiek Premjeras, tiek ir Finansų ministerija. A. Butkevičius antradienį taip pat užsiminė, kad švietimo profesinėms sąjungoms gali būti daroma įtaka iš užsienio valstybių, dėl šių Ministro Pirmininko žodžių dalis profsąjungų žada kreiptis į teismą.
Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, antradienį streiką tęsė 200 mokyklų, nors pirmadienį tokių buvo 233.
Iš viso Lietuvoje yra per 2 tūkst. mokyklų ir ikimokyklinio ugdymo įstaigų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto