Dešimtasis sakralinės muzikos festivalis „Musica Divina“

Smagios ir įkvepiančios akimirkos gerų draugų būryje. Nuotr. iš gimnazijos archyvo

Simboliška, kad, juoduojančius rudens laukus papuošus pirmajam sniegui, Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos bendruomenės bei jos svečių sielas ir vėl nuskaidrino sakralinės muzikos festivalis ,,Musica Divina“. Šiemet muzikos šventė Židikuose surengta dešimtą kartą.
Apie šią gražią tradiciją ir jubiliejinį festivalį „Santarvei“ papasakojo gimnazijos mokytoja Danutė Stancevičienė.

Renginys prasidėjo mišiomis Židikų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje. Mišias aukojo klebonas Dainoras Židackas, kuris kreipdamasis į susirinkusiuosius sakė: „Kas gieda, garbina Dievą.“
Labai gražiai klebonas kalbėjo apie protėvių artimą ryšį su muzika, kai patys žmonės dainavo per įvairias apeigas ar šventes. Klebono nuomone, muzikos galia stebuklinga: muzika gali sujaudinti, širdį padaryti kilnesnę, tauresnę. Svarbu, kad ji eitų iš širdies, būtų tikra.
Festivalio organizatoriams, dalyviams ir svečiams D. Židackas palinkėjo, kad šventė būtų graži, teiktų peno, keltų širdis prie Dievo.
Muzikos festivalis vyko Židikų kultūros centre, kuris vos sutalpino gausų susirinkusiųjų būrį. Į svečius ir bendruomenę kreipėsi gimnazijos direktorė Rima Širvinskienė, šio festivalio sumanytoja ir organizatorė.
,,Kai snaigės praneša – jau žiema, jau tamsėja naktys, šviesą ir jausmų gamą dovanoja muzika, kuri augina ir tobulina žmogaus sielą. Tada ji prisipildo džiaugsmo ir meilės, o šalia jaučiame rašytojos Marijos Pečkauskaitės dvasią. Juk ši didi moteris visada siekė, kad klestėtų menas, muzika“, – kalbėjo direktorė. Ji pasidžiaugė, kad į sakralinės muzikos šventę renkamasi jau dešimtą kartą, kad dainuojančiųjų būrys nemažėja.
Kaip ir kasmet festivalį, vedė garsus žurnalistas, radijo diktorius, spaudos apžvalgininkas, skaitovas, renginių vedėjas Juozas Šalkauskas, kurio balsas jau nuo pirmųjų ištartų žodžių nepaliko abejingų. Šiemet į žiūrovus ir atlikėjus jis kreipėsi „Garbės himno“ žodžiais, dėkodamas už saulę, sielą, išmintį, už žemę ir sodybas, už tai, kad esam.

Festivalio vedėjas Juozas Šalkauskas ir Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos direktorė Rima Širvinskienė. Nuotr. iš gimnazijos archyvo

Pirmieji į sceną žengė Marijos Pečkauskaitės gimnazijos mažiausieji – vokalinis ansamblis „Akcentukas“. Giesmes atliko festivalio dalyviai iš „Vyturio“ pradinės mokyklos, Pavasario ir Senamiesčio pagrindinių mokyklų, Vytauto Klovos muzikos mokyklos, mūsų gimnazijos. Pasirodė Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos išilginių fleitų ansamblis „Musica millina“, svečiai iš Kretingos mokyklos-darželio „Žibutė“, Tauragės Žygaičių gimnazijos, Kelmės rajono Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos.
Kaip ir kasmet, festivalyje skambėjo latvių – Saldaus rajono Nigrandes muzikos ir meno mokyklos instrumentinio ansamblio atliekami kūriniai, klausėmės viešnios iš Lenkijos – Seinų Simono Konarskio bendrojo lavinimo mokyklų komplekso mokytojos Alicijos Renatos Chrabol atliekamos giesmės „Tavo meile“. Puikios giesmės, dvasinga muzika nepaliko abejingų.
Festivalio dalyviams baigus programą, vedėjas į sceną pakvietė garbingas viešnias: operos solistę, įvairių konkursų nugalėtoją Aušrą Liutkutę, ne pirmus metus dainuojančią židikiškiams, jos mokinę Gabiją Kušleikaitę bei koncertmeisterę Jarūnę Barkauskaitę. Puikūs balsai, muzikos garsai pripildė salę šilumos, gerumo.
Kretingos mokyklos-darželio „Žibutė“ jaunučių choro vadovas Aloyzas Žilys, dėkodamas už puikų renginį, pasidžiaugė, kad šiemet festivalis išskirtinis, nes jubiliejinis, o ir kolektyvų pasirengimas puikus. Jis pakvietė visus dalyvius sugiedoti festivalio himną „Ačiū tau, Dieve“, kurį skyrė organizatoriams, mokytojams, vaikams ir visiems žiūrovams.
Gimnazijos direktorė R. Širvinskienė, visiems dėkodama už puikų reginį, kreipėsi į visus Šatrijos Raganos žodžiais: „Niekada neužmirškime, kad įmesdami į pasaulio iždą nors mažiausią gėrio dalelę, mes jau geriname pasaulį.“
Parengė Asta ŠILAITYTĖ

Nuotr. iš gimnazijos archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto