Didėja rizika plisti paukščių gripui

Specialistai ragina naminius paukščius saugoti nuo kontaktų su laukiniais. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Prasidėjus laukinių paukščių migracijai iš šiltųjų kraštų, didėja rizika paukščių gripo virusui atkeliauti į Lietuvą.
Pagrindinis užkrato rizikos faktorius – laukiniai vandens paukščiai. Užsikrėtę šie paukščiai dažniausiai tampa virusų nešiotojais.

Naminius paukščius rekomenduoja uždaryti

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba primena, kad dėl šios priežasties visiems paukščių laikytojams rekomenduojama naminius paukščius laikyti uždarytus, saugoti nuo kontaktų su laukiniais paukščiais.
Specialistai nuolat vykdo paukščių gripo stebėseną, tiria nugaišusius laukinius vandens paukščius. Reguliariai organizuojami imituoto paukščių gripo protrūkio likvidavimo mokymai, kuriuose dalyvauja ne tik veterinarijos tarnybos specialistai, bet ir kitų valstybinių įstaigų bei organizacijų atstovai.
Iškilus paukščių gripo grėsmei, sugriežtinama įvežamų į Lietuvą paukščių ir paukštienos produktų kontrolė iš šalių, kuriose nustatyti šios ligos atvejai.

Pirmieji atvejai – Olandijoje

Tarnyba praneša, kad naujausias mažo patogeniškumo H5 paukščių gripo atvejis nustatytas Olandijoje.
Pavojingas virusas patvirtintas paukštyne, kuriame laikyta 45 tūkst. kalakutų. Kaip pranešė Olandijos veterinarijos specialistai, visi šio paukštyno paukščiai likviduoti, nustatytos apsaugos ir priežiūros zonos, iš kurių uždrausta išvežti paukščius ir paukštininkystės produkciją, sugriežtintas biosaugos priemonių taikymas visame regione.
„Tai pirmasis paukščių gripo atvejis, šiais metais užregistruotas Europoje. Paukščių gripas labiau paplitęs Azijos ir Afrikos šalyse. Iš užkrėsto Olandijos regiono į Lietuvą gyvi paukščiai ar paukštiena nėra įvežami,“ – komentavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos skubios veiklos skyriaus vedėjo pavaduotojas Egidijus Pumputis.
Praėjusiais metais paukščių gripo atvejų Europoje buvo užregistruota Olandijoje, Vokietijoje ir Italijoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto