Didelės bėdos dėl mažo prietaiso

Sugadinti sunaudoto vandens apskaitos prietaisai ištuština kai kurių gyventojų kišenes. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Vandens apskaitos prietaisų patikra atliekama nemokamai – tokią nemokamą paslaugą garantuoja vartotojų mokamas vadinamasis abonentinis mokestis. Tačiau mūsų skaitytojos patirtis rodo, kad ši taisyklė galioja ne visada. Moteris už dviejų prietaisų patikrą turėjo sumokėti septyniasdešimt litų.


Nepastebėjo dangtelio pažeidimų 

Mažeikiškė Dainora kreipėsi į redakciją ir neslėpdama pykčio papasakojo, su kokia neva neteisybe susidūrusi. Moteris gavusi pranešimą apie tai, kad jos gyvenamajame daugiabutyje bus atliekama šalto ir karšto vandens apskaitos prietaisų metrologinė patikra. Suderintu laiku atėjo žmogus, kuris išmontavo tiek karšto, tiek šalto sunaudoto vandens apskaitos prietaisus ir išsinešė. 
Moteris tvirtina, kad prieš ateinant įmonės UAB „Mažeikių butų ūkis“, kuri atlieka tokių prietaisų patikrą, darbuotojui, ji pasiskambinusi į įmonę ir sužinojusi, jog patikra yra nemokama – nei už skaitiklių išėmimą, nei už įdėjimą mokėti nereikėsią. Be to, ji teigia, kad prieš tikrintojui ateinant, prietaisus nuvaliusi ir jokių pažeidimų ar įskilimų nepastebėjusi.
Tačiau darbuotojas, išsinešęs patikrai skaitiklius, netrukus grįžo su abiem prietaisais ir moteriai pareiškė, kad yra pažeisti jų stikliniai dangteliai, kuriuos būtina pakeisti. Priešingu atveju jai teksią mokėti nustatytą vandens sunaudojimo normą – už šešis kubinius metrus vienam žmogui. Toks mokestis Dainorai galėjo būti pražūtingas, nes jos pajamos per mėnesį vos siekia šešis šimtus litų.


Abejoja mokesčio pagrįstumu 

Mažeikiškė sutiko pasikeisti dangtelius, tuo labiau kad jie kainavo vos po penkis litus. Patys prietaisai esą buvo sveiki ir nepažeisti. Tačiau moteris be galo nustebo išvydusi sąskaitą, kur buvo įrašyta ne dešimt, o daugiau nei 70 litų.  
Atliktų darbų akte nurodoma, kad jai reikia sumokėti už du dangtelius – dešimt litų. Tačiau buvo pridėta ir dar viena eilutė: „Vandens skaitiklio išėmimas, įdėjimas, dangtelio keitimas – 48,04 lito“.  Pridėjus pridėtinės vertės mokestį galutinė suma – 70,23 Lt.
Moteris įsitikinusi, kad apskaitos prietaisų dangtelius buvo galima pakeisti čia pat, vietoje, niekur tų prietaisų nevežant.
„Prietaisai buvo išimti norint atlikti jų patikrą, o ne dėl to, kad jie buvo pažeisti. Todėl manau, kad už jų išėmimą vartotojas neturėtų mokėti, nes už tai atliekant patikrą sumoka „Mažeikių vandenys“. Įmonė yra sudariusi sutartį dėl patikros atlikimo su UAB „Mažeikių butų ūkis“. Abejonių kelia ir patys tariami dangtelių pažeidimai. Todėl kyla klausimas, ar metrologinę patikrą atliekanti įmonė nepasiima dvigubo mokesčio už skaitiklių išėmimą ir įdėjimą. Tai yra iš vartotojo ir iš ją pasamdžiusios įmonės?“ – klausė mažeikiškė.

Kuo baigėsi istorija ir ką reikėtų žinoti, kilus problemų dėl vandens apskaitos prietaisų patikros, plačiau skaitykite ketvirtadienio „Santarvės“ laikraštyje.   

20 Atsakymų į “Didelės bėdos dėl mažo prietaiso”

 1. idomu parašė:

  Kada skaitiklius pradės tikrinti dujininkai,nes galiojančių pagal patikros reikalavimus Mažeikiečių butuose kaip ir nėra.Po 15 metų eksplotacijos jie turi būti pakeisti,kitaip galima prisišaukti nelaimės.Naftos suskystintos dujos yra agresyvios,iššaukia koroziją,o tai labai pavojinga hermetiškumo atžvilgiu.Kiek teko skaityti ir girdėti iš rajono vadovų Saurida jokių leidimų ir licenzijos aptarnauti butuos ir namuose dujinių įrenginių neturi.

 2. matas parašė:

  skaitliukas kainoja 55litai—– kam tikrint ar taisit —–ar patikra darit ,O KEK KAINOTU VISAS SKAITLIUKAS PAS MAESTRA BUTO UKIO

 3. susidures parašė:

  mieli gyventojai, tie meistriukai is to nepesa nei 1 cento, jei ir butu tokia taktika, tai visi surinkti pinygeliai, nukeliauja pas pona stonku, o tas meistriukas saugo savo darbo vieta, kad nebutu atleidziamas,, savo noru tipo iseinant „, pradekit kovoti nuo ponu zmones. darbuotojai niekuo deti, tai patiriau

 4. nusimanantis parašė:

  neturetu buti, tokiu kaip butu ukis monopolizuoja, , , admituras namu administravima, skaitma skaitikliu patikra, butu ukis namu technine bukle, visa sita gyventojai monopolija , ir is zmoniu pinygu plesimas

 5. to as parašė:

  Tolerancija nepakenktų ir skaitliukų tikrintojams, o tai jie ir žiūri į kiekvieną vartotoją, kaip į skaitliukų gadintoją. Neveltui yra tokia liaudies patarlė ,,Kaip šauksi – taip ir atsilieps“, o pats skaičiukų nuėmimo faktas turi būti aiškiai apibrėžtas t.y.kokie mechaniniai pažeidimai nustatomi vartotojo bute, o kokie jau kontoroje?. Klausimas – ,,Kur rasti aiškų vandens skaitliukų patikros aprašą? „

 6. lolas parašė:

  Šiaip ačiū komentatoriams. Gal aš šiek tiek naivokas, bet nebūčiau sugalvojęs, kad jie taip gali sukčiautis ir pelnytis. Nuo šiol tikrai skaitliukų perdavimą „darbuotojui“ įamžinsiu vaizdo fiksavimo technika. Gal būt, net jiems to nežinant.

 7. R parašė:

  GIRDETA ISTORIJA!!!

 8. to ramunei parašė:

  Tai paspauskite visi komentarai:)

 9. ramute parašė:

  kodel nerodot visu komentaru,o tik tris.

 10. as parašė:

  Kaip gali pastebeti dangtelio pazeidimus ,jeigu po uzklijuotu patikros lipduku pragrezta skyle skaitliuko stabdymui ,kai parneses nueme lipduka viskas irpaaiskejo .Svarbiausia yra puolimas ir akiu draskymas .

 11. Neteisybe parašė:

  Taip jau yra, kas isileidzia patikrai, tam ir pripaiso visokiu nesamoniu.
  Kiti butai taip ir lieka netikrinti, nei jiems skaitliukai rupi, nei vandens parodymai.
  Jau vien butu ukio tinklalapyje pasiziurejus kiek name deklaruojama karsto vandens butuose, kuriuose gyvena po 3 ir daugiau asmenu juokas ima.
  Ar tikrintojai to nemato, ar jiems tokiu sukciu ir nemokiu nereikia?

 12. nu jo parašė:

  Kam tuos kapitalistus i verslo forumus kviest!?Vietiniai ne blogiau ismano biznio subtilybes…nors beda tik ta,kad uz tokius sposus gali ir i kupra gaut!

 13. arba per patikra parašė:

  nuiminejant seno skaitliuko zieda ar stikliuka gal but netycia iskyla ir galimai ,kad is savo kisenes nedengti ,nurasoma ant vartotojo.

 14. Vardas (privalomas) parašė:

  zasrancas nebaudžiamas miestiečiams kelnes numaudinėja, tai ir visokie stonkai sumanė savajį bizniuką- vis tiek niekas nieko negali padaryti…

 15. Zoro parašė:

  Panašių atvejų yra daug, tik įdomu kodėl įskilusius dangtelius užfiksuoja būtent jau po atliktos patikros? Nors mechaninius pažeidimus jie privalo parodyti šeimininkui neišnešę skaitiklio iš buto, kitaip jau yra fiksavimo tvarkos pažeidimas. Ir kaip įrodyti, kad tokie nebuvo? Juk dangteliai ( stikliukai) nenumeruoti, juos išnešęs, meistras gali ir pakeisti kitais, ir pats sugadinti……….
  Mano nuomone, šitokius savo darbuotojų veiksmus, turėtų pakomentuoti pats firmos vadovas. Asmeniškai išsiaiškinti esamas situacijas. Ne gi reikia nusisamdyti teisininką, prieš atliekant elementarius skaitiklių patikros darbus????

 16. Laima parašė:

  Prieš gerus metus lygiai tokia pat situacija buvo ir mum, panašu, kad tai sistemiška…, tad žmonės būkit budrūs. Įdomiausia, kad meistras išėmęs prietaisą, kažkodėl nieko nepasako apie pažeidimus, o tik grįžta po geros valandos su aktu, atseit prietaisas sugadintas…. Mūsų atveju atseit buvo sulaužytas toks žiedas, kuris tikrai nebuvo sulaužytas, nes aš išvakaro atsargiai nuvaliau dulkes, nusirašiau rodmenis, tačiau buvau darbe kai prietaisą pasiėmė meistras, jį priėmė kiti namiškiai, o paskui ir aktą pasirašė už sugadintą prietaisą…:/
  Taip, kad stovėkit už nugaros ir žiūrėkit ką daro, o paskui tegu meistras pasirašo, kokės būklės prietaisas paimtas, kitaip matot kaip tvarkosi…

 17. B.L.L. parašė:

  …prieš atiduodant patikrai padarykite nuotrauką (-as),- vis pigiau bus įrodyti savo teisybę. Ir dar geriau prie to meistrelio akių – tada bijos ką beapgaudinėti.

 18. tokia tikrintojų taktika parašė:

  Regina, jūs teisi, niekuom ir netikėkit. Patys tikrintojai sugadina tuos skaitliukus, o paskui kaltina gyventojus. O jau naglumas tų pono Stonkaus santechnikų!

 19. Regina parašė:

  TAIP BUVO IR MAN,ATEJO PASAKE KAD SKAITLIUKAS SUGADINTAS REIK 70 LIT MOKET KAD PAKEISTU ,TAI BUVO SALTAM VANDENIUI.TAIP PASAKE TIKRINTOJAS ,O KAI DIENA ATEJAU I KONTORA ISIAISKINT ,PASAKE JUSU SKAITLIUKAS GERAS ,KAIP SITA REIK SUPRAST,MATYT TA PATI BUTU IDEJE TIK PINIGELIU REIKALAVA SUMOKET.,OT KAS DAROS,KUO BEGALI TIKET.

 20. as parašė:

  mums buvo lygiai taip pat su vienu skaiciuku, isinese sveika parnese iskilusi, `ejom pas vanedu vadove, o ji daNTIMIS GYRE SAVO DARBUOTOJA KURIS BUVO TUO METU ISVYKES. sumokejom 70lt uz nauja skaiciuka, o tai buvo dideli pinigai nes buvo katik gimes vaikas ant ranku.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto