Mažeikių lopšelis-darželis „Gintarėlis“ ugdymo įstaigas, pradedant mažaisiais ugdytiniais, pedagogais ir baigiant vaikų tėveliais, seneliais, taip pat ir pavienius asmenis, norinčius ir galinčius su kitais dalytis gerumu, spalio mėnesį pakvietė įsitraukti į tarptautinį projektą „Laimės kalvė“.
Kodėl tai svarbu?
Šiandien, kai visi esame pakliuvę į skriejančio laiko sūkurį, nedaug džiaugsmo keliančius pasaulio įvykius, dažnai nebepastebime aplinkinių skausmo, sunkių išgyvenimų. Daugelyje šeimų gyvą bendravimą pakeitė užsisėdėjimas „Facebooke“ ir kituose socialiniuose tinkluose. Tėvams nebėra kada pasikalbėti su vaikais, ūgtelėjusiems vaikams pritrūksta laiko savo tėvams.
Neišsakytos emocijos sukelia psichikos sveikatos sutrikimų, kurie ilgainiui gali pereiti į sunkias ligas. Pastebima, kad psichikos sveikatos sutrikimai pasireiškia vis jaunesniame amžiuje. Prieš kelerius metus Valstybinio psichikos sveikatos centro atlikti tyrimai parodė, kad vienas iš dešimties vaikų turi psichikos sveikatos sutrikimų ir tik 36 proc. tėvų žino, kaip tinkamai kalbėtis su vaiku apie jų psichikos sveikatą ir atsparumą įvairiems gyvenimo sunkumams. Todėl labai svarbu, kad kuo daugiau žmonių, o ypač vaikų, dalyvautų iniciatyvose, per kurias jie mokytųsi kurti gerą aplinką, padedančią išsaugoti savo ir savo artimųjų psichikos sveikatą, juk nuo jos priklauso visa gyvenimo kokybė: ir sėkmė, ir laimė, ir visapusiška sveikata.
Kadangi spalio mėnuo paprastai skiriamas ir pagyvenusiems žmonėms, „Gintarėlis“ skatino ir bendras veiklas su senjorais. Tad visus kvietė judėti, veikti, bendrauti, dovanoti vieni kitiems geras emocijas.
Gausiai ir kūrybiškai
„Gintarėlio“ iniciatyvą palaikė ugdymo įstaigos iš Šiaulių, Jurbarko, Klaipėdos, Palangos, Jonavos, Kėdainių, Kelmės, Skuodo, Salantų, Kauno, Panevėžio, Pasvalio, Rokiškio, Alytaus, Vilniaus, Telšių, Zarasų, Utenos, Visagino, Tauragės ir kolegos iš Mažeikių miesto bei rajono: lopšeliai-darželiai „Pasaka“, „Eglutė“, Sedos lopšelis-darželis „Jurginėlis“, Viekšnių lopšelis-darželis „Liepaitė“, Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija.
Labai džiugu, kad į „Gintarėlio“ iniciatyvą atsiliepė nevyriausybinės organizacijos, suaugusieji, net žmonės, gyvenantys toliau nuo Lietuvos.
Kiekvieną dieną „Laimės kalvei“ skirta socialinio tinklo „Facebook“ paskyra pasipildydavo nuotraukomis, vaizdo įrašais, atspindinčiais naujas ir labai įdomias veiklas.
Ugdymo įstaigos dalijosi įspūdžiais, patirtais per įvairius žaidimus, skatinančius judėjimą, mankštas, bendravimą su draugais ir garbingo amžiaus žmonėmis, surasdami pačių įvairiausių formų, pradedant bendrais pasivaikščiojimais, arbatos gėrimu ir baigiant laiškais. Nemaža dalis projekto dalyvių gilinosi į sveikos mitybos ypatumus.
Ačiū – už palaikymą ir aktyvumą
Kiekvienos veiklos svarbiausias palydovas – gera nuotaika, juk džiaugsmingos akimirkos, geros emocijos išsaugo gerą savijautą, apsaugo nuo psichikos sutrikimų.
Dėkojame visiems už veiklas, kuriomis buvo kuriamas pozityvus požiūris į psichikos sveikatos stiprinimą.
Jūs savo aktyviu ir gausiu dalyvavimu, kūrybiškumu esate puikus pavyzdys visuomenei, parodantis, kad mokame rūpintis sveikata, nes ji – visų mūsų laimės pagrindas. Linkime nesustoti ir ateityje puoselėti savo bei kitų sveikatą.
Nijolė ACHREM
Nuotr. iš „Laimės kalvės“ organizatorių archyvo