Didės socialinių darbuotojų atlyginimai

Socialiai pažeistus žmones prižiūrintiems specialistams atlyginimas padidėtų dešimčia procentų. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nuo kitų metų didės atlyginimai biudžetinėse įstaigose dirbantiems socialiniams darbuotojams. Tokiam Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlymui pritarė Vyriausybė.
Mažeikių rajone dirba 130 socialinių darbuotojų ir jų padėjėjų.

Didės dešimtadaliu

Kaip skelbiama Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pranešime, socialinių darbuotojų darbo užmokestis, palyginus su tuo, koks tai atsakingas ir sunkus bei reikalaujantis atitinkamo išsilavinimo darbas, yra neadekvačiai mažas, todėl jį privalu didinti.
Nuo 2012 metų siūloma didinti socialinį darbą dirbančiųjų tarnybinį atlyginimą, didinant minimalų koeficientą 30 proc. Dėl to, pagal paskaičiavimus, darbo užmokestis padidės vidutiniškai apie 10 proc.
Ministerijos duomenimis, socialinių darbuotojų vidutinis nustatytas tarnybinis mėnesinis atlyginimas yra 1445 Lt, socialinių darbuotojų padėjėjų – 1005,6 Lt.

Paskatina premijomis

Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus duomenimis, Mažeikių rajone dirba 63 socialiniai darbuotojai ir keturiais daugiau socialinių darbuotojų padėjėjų.
Skyriaus vedėjos Aldonos Gagienės teigimu, maksimalus galimas socialinio darbuotojo atlyginimas mūsų rajone siekia 1586 litus, neatskaičius mokesčių. Tai aukštąjį išsilavinimą turintis žmogus, dirbantis su socialinės rizikos šeimomis.
„Dirbant tokį sunkų darbą, nežinau, ar kas begauna tokį mažą atlyginimą. Esu girdėjusi, kad kai kurių įstaigų vadovai savo socialinius darbuotojus paskatina premijomis, tačiau mes to oficialiai nematome,“ – pasakojo vedėja.

Iš kur lėšos – neaišku

Biudžetinėse įstaigose socialinį darbą dirbančiųjų tarnybiniai atlyginimai didinami, įgyvendinant Seimo priimtus Valstybinių šalpos išmokų įstatymo pakeitimo ir Piniginės socialinės paramos nepasiturinčioms šeimoms ir vieniems gyvenantiems asmenims įstatymo pakeitimo įstatymus.
Šiuose įstatymuose numatyta, kad dalis išmokoms bei pašalpoms administruoti skirtų lėšų atiteks socialinių darbuotojų atlyginimui didinti.
Tačiau Socialinės paramos skyriaus vedėja A. Gagienė suabejojo, ar toks atlyginimų didinimas nebus užkrautas rajono biudžetui. Tada socialinių darbuotojų atlyginimo padidinimas priklausytų nuo biudžeto dydžio: ar jame atsirastų papildomų lėšų.
„Nes mes ir taip metų pabaigoje socialiniams darbuotojams teikiame premijas iš tų pačių administravimui skirtų lėšų. Tačiau ar lieka lėšų paskatinti, paaiškėja metų pabaigoje. Tad kokia konkrečiai bus tvarka, ar ne iš tos pačios kišenės bus duodama, lauksime konkrečių ministerijos nurodymų,“ – sakė vedėja.
Šiemet paskatinti rajono socialinius darbuotojus, dirbančius su socialinės rizikos šeimomis, skirta kone 126 tūkst. litų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto