Didesnė laisvė kapinėse sukelia problemų

Praėjusiais metais įsigaliojo naujos kapinių tvarkymo taisyklės. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Šiek tiek daugiau nei prieš metus Savivaldybės taryba patvirtino mūsų rajono kapinių tvarkymo taisyklių pakeitimus. Rajono gyventojams, prižiūrintiems artimųjų kapus, atsirado daugiau galimybių ir laisvių.
Tačiau, seniūnų teigimu, jos ne visada gerai. Tai byloja ir pasipylę skundai dėl praėjimų tarp gretimų kapaviečių. Jų tvarkymas turi būti suderintas tarpusavyje su gretimų kapų prižiūrėtojais, tačiau šito reikalavimo ne visada paisoma. Kilusius ginčus neretai tenka spręsti seniūnams.

Pagal pernai patvirtintas kapų tvarkymo taisykles, asmuo, atsakingas už kapavietės priežiūrą, panoręs statyti, rekonstruoti ar remontuoti kapo paminklą, antkapį, kitą kapavietės objektą, prašymą ir kapavietės sutvarkymo projektinius sprendimus turi pateikti tik kapinių prižiūrėtojui. Seniūnui, kaip būdavo anksčiau, prašymo ir dokumentų teikti nebereikia.
Taisyklėse taip pat numatyta, kad praėjimus tarp gretimų kapaviečių galima padengti ne tik smulkios skaldos, smėlio ar smulkaus žvyro sluoksniu, bet ir betoninėmis trinkelėmis (statybinėmis medžiagomis, pritaikytomis kloti šaligatvius ir takus). Visa tai yra privalu suderinti su gretimas kapavietes prižiūrinčiais asmenimis. Tačiau, kaip parodė praktika, taip nutinka ne visada. Kilus ginčams į juos įsikišti tenka ne tik seniūnams, bet ir kitiems Mažeikių rajono savivaldybės administracijos specialistams.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto