Didesni atlyginimai – tik svajonė?

Mažėjant mokinių skaičiui rajono mokyklose, mažėja mokytojų darbo krūviai, o kartu – nedidėja ir jų atlyginimai. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Praėjusių metų pabaigoje patvirtinta nauja švietimo įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo tvarka.
Mokytojų atlyginimai pagal šį dokumentą nepadidės, vienintelis pokytis tas, kad gimnazijų direktoriams atlyginimų priedai bus išmokami pagal koeficientus ir gerokai sumažės.
Ne itin palankiai naują dokumentą vertinantys švietimo darbuotojų profsąjungos atstovai teigia toliau kovosiantys dėl didesnių mokytojų atlyginimų.

Pasikeitimai ne tie, kurių tikėtasi

Praėjusiems metams baigiantis švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis patvirtino Švietimo įstaigų ir kitų pedagoginių darbuotojų darbo apmokėjimo tvarkos aprašą.
Pagrindinis atlyginimo apmokėjimo tvarkos pasikeitimas tik tas, kad gimnazijų vadovams nebelieka atskirų priedų prie atlyginimų.
Priėmus naująjį tvarkos aprašą, priedai gimnazijų direktoriams, kaip ir ankstesniais metais, gali būti skiriami nuo 5 iki 20 procentų. Kokią procentinę dalį pasirinkti, savivaldybės nusprendžia pagal turimas švietimui skirtas lėšas.
Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus informavo, kad pagal iki šių metų pradžios galiojusią tvarką, už vadovavimą gimnazijoms direktoriams papildomai buvo skiriama 10 proc. atlyginimo dydžio suma. Dabar priedai rajono gimnazijų direktoriams bus išmokami 10 proc. didinant tarifinį koeficientą.

Viską reguliuoja mokinių skaičius

A. Stonkus pastebėjo, kad priėmus naująjį aprašą, pinigine išraiška gimnazijų direktoriai nukentėjo: jų atlyginimai sumažėjo 100–200 litų.
„Dešimt procentų prie atlyginimo kaip priedas yra daugiau negu dešimčia procentų pakeltas koeficientas“, – paaiškino Švietimo skyriaus vedėjas.
Jis pastebėjo, kad skaudžiausiai pasikeitimas atsiliepė kaimo vietovėse esančių Sedos Vytauto Mačernio bei Viekšnių gimnazijų vadovams.
Plačiau apie švietimo sistemos finansavimą ir pedagogų atlyginimus skaitykite antradienio „Santarvėje“.

13 Atsakymų į “Didesni atlyginimai – tik svajonė?”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  Kodel Savivaldybes darbuotojai ir atlyginimus gerus gauna ir dar premijas prisideda? Kur sazine? Atsisakytu premiju ,susimazintu savo atlyginimus ir geriau mokytojams skirtu …Kur kas naudingesni darba zmonems…

 2. :DD parašė:

  nepasimetes knita

 3. :) parašė:

  saunuolis Marciau !!

 4. Martynas parašė:

  tai man dabar telefona ismest?

 5. Vesta parašė:

  Dešimtoke, reikia mokytis, o ne laukti, kol karvelis įskrįs į burną. Būtų gerai, kad nepamirštum užsičiaupti. O dėl mokytojų atlyginimų nedejuokit, o pirmiau sužinokit kiek jie iš tikrųjų uždirba ir tada suprasit, kodėl dešimtokai geresnius telefonus (už tėvų pinigus nupirktus) maigo ir pasako, kad dar mokytojai jų nemokina.

 6. Martynas Knita parašė:

  kokios dar didesnes algos? pamirskis as 10-okas ir manes dar mokytojai skaityt neismoko… ir nori mat jie algu didesniu

 7. Elzė parašė:

  Kiekvienoje mokykloje yra labai gražių mokytojų. Užsuk, įsitikinsi.

 8. o parašė:

  O ko tie mokytojai verkia? Mokiniu mazeja, kruviai mazeja, o mokytoju atlyginimai ne tokie jau ir mazi. Kam reikia verkti, tai kulturos darbuotojams. Jie tikrai niekam nerupi.

 9. ARUNAS parašė:

  MELUOJA,MELUOJA—-MOKYTOJAMS YRA MAZINAMI ATLYGINIMAI,O KALBA KAD NEDIDES—-GEDA SKAITYTI TOKIU ZMONIU MINTYS IR ZODZIUS—-VIS DAR GYVENAME TSRS,SEDZIU VALDZIOJE IR MELUOJU—-LENGVIAUSIAI ATIMTI IS PENCININKO,NEIGALIOJO.MOKYTOJO,JIE TYLI IR NEINA STREIKUOTI—-TOKS DIDELIS STRAIPSNIS IR TAIP MELAGINGAI—-GEDA…….

 10. ? parašė:

  kokioj čia mokykloj tokia simpatiška mokytoja? :)

 11. edmis parašė:

  man gerai as nepakliuvau i kadra

 12. Nedas Gaubys parašė:

  As fainiausias

 13. b parašė:

  Ir taip visa gyvenima,pastoviai nuskriausti jauciasi

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto