Didesnio MMA mokėjimui savivaldybėms siūloma naudoti sutaupytas socialinės paramos lėšas

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nuo spalio 1 d. kylančiam minimaliam mėnesiniam atlyginimui (MMA) išmokėti savivaldybės turėtų naudoti sutaupytas socialinės paramos lėšas, mano Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Turi finansinių rezervų?

„Turiu pasakyti, kad savivaldybės turi šiek tiek vidinių finansinių rezervų, ypač kada jos pačios pradėjo mokėti socialines išmokas, ir gyvenimas parodė, kad kiekviena savivaldybė sutaupė nemažus pinigus“, – ketvirtadienį „Žinių radijui“ sakė Vyriausybės vadovas.
Visgi Premjeras žada šiuo klausimu kalbėtis su Savivaldybių asociacija ir gilintis į kiekvienos savivaldybės finansinę situaciją.

Šalies biudžeto nekoreguos

Kaip jau skelbta, valdantieji politiškai sutarė minimalią mėnesinę algą (MMA) nuo spalio 1 dienos didinti 35 litais. Tai reiškia, kad ji pasieks 1035 litus arba 300 eurų. Dėl šių numatomų pakeitimų persvarstyti šių metų biudžeto neketinama.
„Mes manome kad savivaldybės, taip pat ir kitos biudžetinės organizacijos, kurios turės padidinti asignavimus išmokant darbo užmokestį darbuotojams, kurių atlyginimas susietas su MMA, turi vidinių rezervų. Mes nesiruošiam koreguoti biudžete suplanuotų asignavimų“, – yra sakęs A. Butkevičius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto