Didesnis uždarbis – rožinės svajos?

Viekšnių vyresn. bibliotekininkė O. Pačengienė prarado viltį gauti didesnį atlygį. Agnės Grabauskaitės nuotrauka

Lietuvos bibliotekininkų draugijos ir kultūros ministro Šarūno Biručio susitikime iškeltas, rodos, neišsprendžiamas bibliotekų darbuotojų atlyginimų klausimas. Profsąjunga įspėjo: valdžiai nepatenkinus draugijos reikalavimų, bus imtasi griežtesnių priemonių.
Mažeikių bibliotekininkai jau prarado viltį sulaukti didesnių atlyginimų. Jie taip pat skundžiasi ir dėl prastų darbo sąlygų bei didelių reikalavimų.
Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininko pavaduotojas Petras Zurlys viešai pareiškė, kad jei iki rudens valdžia nepradės svarstyti bibliotekininkų atlyginimų klausimo, profsąjunga griebsis priemonių, siekdama atkreipti visuomenės dėmesį.
„Jei bus pakelti atlyginimai kitiems biudžetinių įstaigų darbuotojams, o bibliotekininkams – ne, profsąjunga „padės tuos klausimus spręsti“, – teigė bibliotekininkų atstovas.
Kultūros ministras Šarūnas Birutis patvirtino, kad šis klausimas yra prioritetinis, esą problemą supranta ir visuomenė, todėl reikia, kad suprastų ir politikai.
Nors buvo planuota apie atlyginimus diskutuoti liepą, svarstymas atidėtas iki rudens.
Bibliotekininkų susivienijimo išsakytiems priekaištams pritarė ir Mažeikių rajono savivaldybės Viešosios bibliotekos direktorė Aldona Jonauskienė.
„Sako, kad kitų kategorijų tarnautojams atstatys atlyginimus, bet visiškai pamirštami žemesnės grandies žmonės, kurie dirba bibliotekose, turėdami aukštąjį ir specialųjį išsilavinimą, didelį darbo stažą, o gauna minimalius atlyginimus“, – kalbėjo Mažeikių bibliotekos vadovė. Ji akcentavo, kad nuotaikos bibliotekoje yra pesimistinės: nei iš žiniasklaidos, nei iš valdžios nesigirdi viltingų žinių.

Apie tai, kokiomis sąlygomis dirba rajono bibliotekininkai, skaitykite ketvirtadienio „Santarvėje“.

3 Atsakymai į “Didesnis uždarbis – rožinės svajos?”

  1. aisku kad aisku parašė:

    o ka, teisejai dykai turi dirbti? o ka, pensiju nereikia atstatyti? ar dabar tik pašalpiniai turi teise pašalpas gauti ir didinti pelna pigaus vyno gamintojams?

  2. x parašė:

    kokių griežtesnių priemonių gali imtis bibliotekininkai??? Taip matyt jau lemta, kad jų atlyginimai visada bus patys mažiausi, tik keliais litais didesni už minimalų, nors ir VU baigus, ir 25 metų stažą turint….

  3. Aišku parašė:

    svarbiau yra atstayti atlyginimus teisėjams, politikams, juk jie taip mažai uždirba…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto