Didesnių pensijų reikalaujantys pensininkai trečiadienį sostinėje surengs mitingą

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Minint Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną, trečiadienį sostinėje eiseną ir mitingą rengia Lietuvos pensininkų partija.
Akcija – dėl iki šiol neišmokėtų sumažintų pensijų.
Jos pirmininko Vytauto Jurgio Kadžio teigimu, akcija rengiama dėl iki šiol neišmokėtų per krizę sumažintų pensijų.
„Mūsų pagrindiniai reikalavimai – kad būtų indeksuotos pensijos visiems žmonėms, kadangi per 6 metus niekas nebandė jų kelti, tik mažino, o dėl infliacijos pensininkų perkamoji galia sumažėjo maždaug 20 proc. Šitą dalyką valdžia neskuba daryti, nors kaimyninėse šalyse visur tai yra daroma. Iš pensininkų yra ciniškai tyčiojamasi (…), valdžia prisidėjo po 2–2,5 tūkstančio, o pensininkams žada po vieną eurą“, – Eltai sakė Lietuvos pensininkų partijos pirmininkas V. J. Kadžys.
Anot jo, pensininkų nenaudai tarnauja ir artėjantis euro įvedimas.
Vilniaus miesto savivaldybė išdavė leidimą 300 žmonių mitingui. Akcija prasidės Vinco Kudirkos aikštėje, vėliau mitingo dalyviai žygiuos Gedimino prospektu iki Nepriklausomybės aikštės prie Seimo. Akcija prasidės 11 val.
Kitąmet vidutinė reali senatvės pensija didės 16–17 litų.
Primename, jog sunkmečiu nurėžtos pensijos bus pradedamos kompensuoti šių metų lapkritį. Šis procesas tęsis daugiau kaip dvejus metus – per pusę milijono pensininkų paskutiniųjų kompensacijų sulauks 2016 metų gruodį.
Per krizę buvo sumažintos visos pensijos, didesnės nei 650 litų, išskyrus netekto darbingumo (invalidumo) pensijas, kurios buvo skirtos 75–100 proc. darbingumo netekusiems asmenims (pirmosios grupės invalidumo pensijos), taip pat senatvės pensijos asmenims, kuriems buvo nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis.
Nuo kitų metų liepos planuojama didinti bazinę pensiją, dėl ko vidutinė reali senatvės pensija didės 16–17 litų.

One Reply to “Didesnių pensijų reikalaujantys pensininkai trečiadienį sostinėje surengs mitingą”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Didziule uzuojauta Lietuvos pensininkams taip varganai duriant gala su galu(Nekalbu apie valdzizmogiu tevus).Bet kas ga laukia musu ,jaunesnes kartos,kurie irgi kazkada busime pensininkais? Net baisu pagalvoti,kaip rupinamasi Lietuvoje, Garbingo amziaus zmonemis!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto