Didžiausia bėda – vandens vagys

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Pirmadienį Mažeikiuose lankėsi Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisijos pirmininkė Inga Žilienė su komanda.
Kainų komisijos atstovams buvo išsakyta ne viena aktuali problema. Tačiau didžiausios diskusijos kilo dėl to, kad daugiabučių namų gyventojams tenka mokėti už kaimynų nedeklaruotą, bet sunaudotą karštą vandenį.
Susitikime dalyvavę savivaldos, vartotojų ir paslaugų tiekėjų atstovai, aptardami šią problemą,  kalbėjo apie būtinybę inicijuoti kai kurių teisės aktų pakeitimus.

Sulaukiama vartotojų skundų

Mažeikių vartotojams rūpimus klausimus, dėl kurių jie kreipiasi ir į Vartotojų asociaciją, išsakė Mažeikių vartotojų asociacijos pirmininkė Lina Rimkienė.
Ji pasidžiaugė, kad po trejų metų bylinėjimosi pavyko apginti 65 dujų vartotojus. Tad pastaruoju metu dujos mažeikiškiams, norintiems atsisakyti „Sauridos“ paslaugų, atjungiamos nemokamai. Tačiau vis daugiau daugiabučių namų gyventojų pagalbos kreipiasi dėl to, kad jiems tenka mokėti už kaimynų nedeklaruotą vandenį.
Tokių skundų ne kartą yra sulaukusi ir redakcija. Mums skambinantys arba užėję žmonės piktinasi pateiktose sąskaitose atsiradusia papildoma eilute „Karšto vandens skirtumas nuo įvadinio skaitiklio“. Mokėtinos sumos labai įvairios: nuo kelių iki keliasdešimties euro centų už kvadratinį metrą.
Tokia eilutė reiškia, kad buto savininkas, mokėdamas mokesčius, privalo sumokėti ir name sunaudoto vandens kiekio skirtumą tarp pagrindinio skaitiklio ir butuose įrengtų karšto vandens skaitiklių parodymų, kitaip tariant, sumokėti už kaimynų sunaudotą, nedeklaruotą vandenį.
Žmonės, tvarkingai mokantys už sunaudotą vandenį, kurio kiekį parodo bute įrengti apskaitos prietaisai, nesupranta neaiškių skaičiavimų. Butų savininkai nesuvokia, kodėl jiems užsimota užkrauti mokėti už nesąžiningų kaimynų vagiamą vandenį.

Plačiau skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

25 Atsakymai į “Didžiausia bėda – vandens vagys”

 1. Algirdas parašė:

  Didieji vagys šaukia- gaudykite vagį, nes jie gudresni už smulkiuosius vagis t. y. nesąžiningus vandens vartotojus, norėdami nukreipti dėmesį nuo savęs. Ponas Pranas Trakinis kaltina mus, kad pasirinkome blogą apsirūpinimo vandeniu būdą ir pan… Problema ne pasirinktas karštu vandeniu apsirūpinimo būdas, bet reketininkai – „Mažeikių vandenys“ ir namų administratoriai. Jei šios tarnybos dirbtų sąžiningai ir kaip numato įstatiminė bazė, nedeklaruojančių vandens tikrai neliktų, nes nedeklaravus tris mėn, jie gali už tą laikotarpį taikyti(pagal įstatymą) vandens sunaudojimo normą. O kam taikė. Jie tokius dangsto, nors apie juos puikiai žino. O ką gali sąžiningas vartotojas? Tiktai susipykti su kaimynu.
  Kodėl jie taip daro? O kas gali paneigti,kad nedeklaruoti jie leidžia giminaičiams, pažįstamiems, draugams…
  Mes-vartotojai privalome apmokėti tiktai už susidariusį nepaskirstytą vandenį,bet ne už nedeklaruotą. Bet jie, suplaka viską į krūvą, sugalvoja padalijimo vartotojams metodą (apmokestina kvadratus} ir sėkmingai pasisavina mūsų pinigus. Jų net vagimis negali pavadinti, nes jiems pinigus nunešame patys. Anot Takinio – patys kalti Jei neaišku-nemokekite. Tokius mokesčius te ieško per teismą.
  Įvadinio skaitliuko pardavimo mokestis taip pat įvestas neteisiškai. Ciniškai tyčiojantis iš žmonių. Neberodo, kad apmokestina kvadratus. Sugalvojo mistini vienetą, nes dirba proto bokštai.
  Linkiu nuolankiai pildyti ne vagių kišenes.

 2. kaip galima? parašė:

  Kaip galima skusti kaimyna, kad jis savo vandens skaitikli pasitvarko, jei jis neskundzia manes, kad pas mane sesi papildomi radiatoriai ir sildomos grindys vonios kambarelyje? Kaip galima skusti kaimyna, kad jis verda namine, jei mane kartais pavaisina? Negi iduosi kaimyna, kad prisijunge duju baliona, jei jis tyli, kad as elektra per rozete is kito kaimyno pasijungiau? Reikia buti solidariems ir bendrai kovoti su valdzia. Cia jie kalti kad mazai uzdirbu. Uzdirbciau daugiau tai gal ir mokeciau uz viska, bet nori nenori reikia kombinuoti. O jei musu niekas neapgins nuo valdzios savivales, isvaziuosiu i Anglija, neteksit rinkejo ir valdzioj nebusit, va taip va.

 3. Pikeliškė parašė:

  Jūs, mieli vandeninkai, nesijuokit apie vagystes. Visų pirma ; sudėkit visiems ūkininkams skaitliukus(nes jie girdo gyvulius, laisto daržus, plauna mašinas), antra – susitvarkykit vamzdynus.

 4. E.V. parašė:

  Kiekvienas namas turi savo „išradėją“ ir savo „inžinierių“. Kažkas vagia vandenį, kažkas elektrą, kažkas įsirengęs apšildomas grindis, kažkas savavališkai susimontavo dvigubai didesnius radiatorius. Visi skundžiasi dideliais komunaliniais mokesčiais, bet niekas nepraneša apie „kombinatorius“ name. Valdžia jokių reidų neorganizuoja, nieko netikrina, nieko nebaudžia. Užburtas ratas.

 5. nepartinis parašė:

  Didžiausia bėda ne vandens vagys o didžiulė emigracija.Bėga jaunimas ir vyresni iš mūsų Tėvynes viskuom nusivylę.Partijos riejasi,korupcija auga,greitai ir seimo su partijomis nebesugebėsime išlaikyti.

 6. Vardas (privalomas) parašė:

  O kaip pavadinti šiukšlininkų nustatytą mokestį?Vienas žmogus moka tris mokesčius už butą,sodą,garažą.Ar čia ne vagystė.Tada ir yra galimybė nupi…..dinti kelis milijonus ir dar pasityčioti.

 7. H2O parašė:

  dar daug labai klausimu kelia butent gyvatuko mokestis,juk jis yra siltas tik tuo metu jei yra karstas vanduo,jam papildomai nera naudojami kiti kurenimo budai ir pan.tai kodel reikia uz ji moket juk mokam uz vandens pasildyma?

 8. Rozalija parašė:

  Aš esu pensininkė. Kas rytą einu pas ūkininkus į tvartą su kibirų, kad prileistų vandens. Jie sako, kad ten vanduo nemokamas, nes užblokavę kažkokius skaitiklius.

 9. kodėl parašė:

  Labai jau negražiai mus,vandens vartotojus, pavadino.Gal patarsite,kaip mums pavadinti tuos,kurie patys skelbiasi,kad negali gyventi nenup…dine tris ar keturis milijonus ir dar paaiškinę,kad tai vyksta kiekviename rajone.

 10. Vardas (privalomas) parašė:

  Vanduo- visų turtas.Šiltas ir gyvatinis gal visai man nereikalingas,tegul jį naudoja ponai ne abonentai.

 11. abonentas parašė:

  Jūs pabandykit pateikti prašymą, kad jūsu bute atjungtu karštą vandenį ir gyvatuką,nes tam alternatyva yra,matysit koks pasidarysit brangus abonentas.Tą jau patyrėme norėdami atsijungti dujas.Atsiras šimtai priežasčių,kad tik nevykdytu prašymo,netgi įstatymus sugebės pakeisti ir seime prastumti.Čia-Lietuva….

 12. naftininkų 14 gyventojas > informacijai parašė:

  toi svetainėj , deja, nėra apie mūsų namo deklaruotą vandenį, nors logiška, jei yra nuotolinio nuskaitymo skaitliukai, lyg ir prasmės nėra, o vis dėl to būtų įdomu pasižiūrėti, kaip pasikeitė situacija. Straipsnio pavadinimas toks negražiai provokuojantis.

 13. informacija parašė:

  apie gyventojų deklaruotą karštą vandenį yra uab “ Mažeikių butų ūkis“ svetainėje:
  http:/ /mbu.lt/mbu_1/index.php?option=com_content&task=kv&Itemid=50
  žiūrėti be tarpų. Puikiai matosi, kas gyvena kitų sąskaita.

 14. atsiskaitantis laiku parašė:

  Vandens skaitikliai sumontuoti kiekviename bute,kas kiek laiko tikrinami, išduodami sertifikatai,kur dar problema?Mūsų ponams vaidenasi visur vagys,jei kas apsivogė tai aiškinkitės,juk turite žmones,kurie kas kart apsilanko butuose ir tikrina parodymus.Gal čia veikia posakis-kas pats susitepęs,tai ir kitus tepa.Kyla įtarimas,kad čia kažkas nešvaru kaip dujininkų firmoje.Kodėl visi tyli dėl gyvatuko mokesčio,juk mokame už gyvatinį ir dar už karštą vandenį.Matyt kažkam tai yra labai naudinga.Ponai-labai negražu vaginti ir taip nepriteklių prispaustą mužikėlį.Taip jau esate sukūrę vergiją.Greitai pradės lysti ir šiukšlių tvarkytojų problėmėlės.Gal užteks makaronus vergams ant ausų kabinti?

 15. ei parašė:

  Paaiskinkit ir man, kas per naujas mokestis- ivadinio karsto vandens skaitiklio pardavimo kaina? Kodel visi zmones tyli? atsirado naujas mokestis- mes tylim! Kita menesi atsiras grafa- pono J zmonos kailiniams- mes vel mokesim? PAISKINKIT, KAS PER MOKESTIS?

 16. Kito namo gyventojas parašė:

  Atsiprašau gyventojo iš Naftinikų 14, komentaras turėjo būti skirtas jam ;)

 17. Poniai Zitai parašė:

  Nuotolinio nuskaitymo k.vandens skaitiklius turi montuoti visiems namo gyventojams, kitaip ir nebus. Kituose miestuose tokius skaitiklius montuoja vandens tiekimo įmonės savo lėšomis (žiniasklaidos duomenimis). Mažeikių Vandenys kategoriškai atsisako montuoti jų lėšomis, sako jiems neapsimoka. Kyla įtarimas, kad jie, Mažeikių Vandenys, nenori turėti reikalų su nemokiais gyventojais, geriau, kad kiti namo gyventojai apmoka jų nedeklaruotą, bet suvartotą k.vandenį ir tiek tos bėdos :) Sumontavus k.vandens nuotolinio nuskaitymo skaitiklius, ne tik kad nebereikia mokėti už nemokius gyventojus, bet ir vonios gyvatuko mokestis būna pastovus visą laikotarpį, ne tik šildymo metu :)

 18. Gyventojas iš Naftininkų 14 parašė:

  ,,Įvadinio k.v. skaitiklio pardavimo kaina” – tai čia yra taip, kad jūsų vandens tikėjas, Mažeikių Vandenys, nusipirko skaitliuką ir įrengė jūsų name tam, kad galėtų tikrinti jūsų namo suvartojamo k.vandens skirtumą, tarp deklaruoto ir suvartoto. Jie nupirko, jūs susimokate ir už įvadinį skaitliuką ir už skirtumą :) nors gal skirtumo ir nemokate, kaip suprantu pas jus butuose nuotolinio nuskaitymo skaitliukai, tai visi sąžinigai ir deklaruoja :)

 19. Kits parašė:

  Didžiausia bėda yra su tais nesąžiningais gyventojais, kurie naudoja prietaisus skaitliukams „apgaudinėti“, ir už jų nugvelbtą vandenį ar elektrą sumoka sąžiningi kaimynai.

 20. to->birute parašė:

  Tai jei taip darote uz vandeni sumokame du kartus. Viena karta sumoka visi kaimynai+jus, o kita karta sumokate deklaruodama ir sumokedama pati, jei neisgali nemokek uz elektra, dujas, ar salta vandeni.

 21. pilietė parašė:

  Manau, kad esmė tokia, gyventojai sumoka skirtumą tarp pagrindinio skaitiklio ir butuose įrengtų skaitiklio parodymų ir taip sumoka už kaimynų suvartotą vandens kiekį, kurie nesusimokėjo, tačiau tai neatleidžia jų nuo prievolės sumokėti už sunaudotą vandenį. Taigi, anksčiau ar vėliau teks susimokėti už išnaudotą vandenį, o kai tai padarys, tai už vandenį bus sumokėta antrą kartą.

 22. Zitai gyventojas iš Naftininkų 14 parašė:

  Bute nuotolinis karšto vandens skaitiklis jau nuo rugsėjo, o nuo lapkričio mėnesio mokėjimo lapelyje atsirado papildoma grafa ,,Įvadinio k.v. skaitiklio pardavimo kaina“ – neaišku kas tai? Gal kas žinot ką tai reiškia? Tai gal čia skaitliuko pirkimo mokestis, bet kodėl tik po kelių mėnesių?

 23. birute parašė:

  Kiek isgaliu tiek moku, viena men daugiau kita maziau. Kai cia kuba mesi nusuku , sekanti men vistik susimoku, niekas uz mane nesumoika. Valdzioj sedintys netiek pavagia, Ubagas kabent sulinio vandens nepavoktu.

 24. Zitai parašė:

  Norėjau įsidėti nuotolinius skaičiukus,tai Būtų ūkyje pasakė,kad vienam butui nedės.

 25. zita parašė:

  susidekit nuotolinius skaitliukus kaip naftininku 14 ,namas renovuotas ,kai sudejo nuotolinius skaitliukus tai iskart pasimate kas nemokejo saziningai ,ir visa problema isisprende ,nebereikia moket uz kitus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto