Didžioji dalis paskolos – biudžetininkų atlyginimams

Savivaldybės taryba nusprendė imti 4,4 mln. eurų trumpalaikę paskolą iš valstybės biudžeto. Šie pinigai reikalingi planuotam biudžeto pajamų trūkumui dengti.
Didžioji paskolos dalis atitektų biudžetinių įstaigų darbuotojų atlyginimams.

Savivaldybės administracijos Finansų skyriaus vedėja Julija Balvočienė politikus informavo, kad dėl trūkstamų lėšų sutriko biudžetinių įstaigų finansavimas, trūksta pinigų savarankiškoms funkcijoms vykdyti.
Tokia situacija susidarė dėl pandemijos, nes, apribojus verslą, nesurenkama planuotų pajamų.
„Gyventojų pajamų mokestis sudaro didžiąją dalį prognozuojamų biudžeto pajamų: iš 32 mln. eurų – 30 mln. Jau dabar aišku, kad tiek surinkti nepavyks. Tokia situacija yra ir kitose savivaldybėse. Finansų ministerija prognozuoja, kad numatomų pajamų iš viso bus negauta apie 14,6 proc., Mažeikių rajonas jų negaus 4,4 mln. eurų“, – situaciją komentavo skyriaus vedėja.
Politikai pritarė, kad trūkstamai sumai kompensuoti iš valstybės būtų paimta paskola. Didžioji dalis – 3,5 mln. eurų – būtų skirta darbo užmokesčiui, 50 tūkst. eurų – socialinio draudimo įmokoms, 500 tūkst. eurų – socialinėms išmokoms (pašalpoms), 350 tūkst. eurų – prekių ir paslaugų įsigijimo išlaidoms.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto