Dienos centro vaikai aplankė Vilnių

Nuotrauka iš Dienos centro archyvo

BĮ Mažeikių r. Socialinių paslaugų tarnybos Vaikų dienos centro vaikai vyko į ekskursiją po Vilnių. Ši kelionė buvo suplanuota jau seniai, tad visi jos labai laukė ir nepatingėjo atsikelti ankstyvą rytą. Kartu su vaikais vyko ir Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios parapijos „Caritas“ savanorės – vaikai jas pakvietė dėkodami už anksčiau įvykusią piligriminę kelionę.
Kelionė ilga, tad kojų pamankštinti keliauninkai sustojo pakelės kavinėje. Čia ir užkando, ir smagiai praleido laiką žaidimų aikštelėje. Pakeliui į televizijos bokštą visi bandė spėlioti, kokio gi jis aukščio, deja, neatspėjo niekas – bokštas kur kas aukštesnis, nei vaikai įsivaizdavo. O jau pro televizijos bokšto langus atsiveriančio vaizdo gražumas!
Vaikai aplankė Katedros aikštę, kiekvienas ant stebuklingosios plytelės sugalvojo savo norą. Apžiūrėjo ir pačią arkikatedrą, kur maloni prižiūrėtoja vaikams dalijo lankstinukus. Vaikų dienos centro vaikai gana išmanūs, tad prie paminklo LDK didžiajam kunigaikščiui Gediminui, pasinaudoję mobiliąja programėle, sulaukė paties kunigaikščio skambučio ir trumpos jo papasakotos istorijos apie Vilniaus įkūrimą.
Vaikai užkopė į Gedimino pilies kalną, apžiūrėjo pilį ir pasidžiaugė gražiais nuo kalno atsiveriančiais vaizdais. Nusileidę keliauninkai suvalgė po porciją gaivinančių ledų ir patraukė į Valdovų rūmus. Vaikai dar norėjo aplankyti ir Prezidentūrą, tačiau apniukęs ir lietumi grasinantis dangus pakoregavo planus, tad, Prezidentūros lankymą palikę ateičiai, vaikai suskubo keliauti namo.
Kelionė, nors ir gana ilga, tačiau vaikams labai patiko – daugelis dar nebuvo buvę Lietuvos sostinėje. Vaikai jau nekantriai laukia kitos kelionės, nes keliauti kartu – smagu, o ir įspūdžiai ilgam išlieka.
Informavo Renata NAGYTĖ

Nuotrauka iš Dienos centro archyvo

Nuotrauka iš Dienos centro archyvo

Nuotrauka iš Dienos centro archyvo

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto